poster

Pravý Američan

 • anglický

  Stars and Bars

Komedie

USA, 1988, 90 min

 • freddy
  ***

  Tahle komedie je bohužel zcela průměrná a ač je svým svérázným způsobem originální, přesto jí chybělo to hlavní, a to sice humor. Možná to přijde Američanům vtipné, možná to před těmi 21 lety bylo vtipné, ale dnes tahle komedie působí trochu rozpačitě a hlavně po dějové stránce velmi nuceně a zoufale nevtipně. Jistě, možná by se při troše té snahy nějaká aspoň trochu vtipná scénka našla, ale jako celek tomu filmu chybí vtipnější situace. Opravdu mě nemůže pobavit pohled na vesničany, kteří jsou tak trochu jiní a zaostalí, opravdu mě nepobavilo, když hlavní hrdina běžel po New Yorku nahatý a zakrytý jen kartonem od dámských vložek, a tak bych mohl pokračovat. Možná jsme od této komedie čekal trochu něco jiného, ale ovšem dají se zde najít i pozitivní věci. Ač totiž tento film není vtipný, tak přesto nenudí a hlavně nabízí v hlavní roli dvojnásobného oscarového držitele Daniela Day - Lewise, který se zcela nezvykle představuje v komediální roli odhadce uměleckých děl, a který se své zhostil jak nejlépe mohl. Takže ač tu z mého komentáře příliš chvály na tento film nezaznělo, přesto tento film zůstává alespoň filmem průměrným a ty tři hvězdičky si v pohodě a bez větších problému ohlídal.(23.6.2009)

 • Boogeyman
  ***

  Průměrná taškařice, tolik typická pro osmdesátá léta. Nejzajímavější na celém filmu je vidět ultracharakterního Day-Lewise v takto šílené komediální roli.(8.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace