Nemohli vzít do svých rukou jen pořádek... museli vzít všechno. Charlie Lucky Luciano, Meyer Lansky, Benjamin Bugsy Siegel to všechno jsou jména známá z první poloviny 20-tého století, zlatého věku organizovaného zločinu. Děj filmu Gangsteři začíná v roce 1917 v italské čtvrti New Yorku a zobrazuje vývoj čtveřice mladých chlapců - Luciana, Lanského, Siegela a Frankieho Costella - od pouličních zlodějů až po obávané šéfy organizovaného zločinu. Aby se ale dostali na samý vrchol, musí se zbavit dvou nebezpečných protivníků, proti sobe stojících a věčně válku vyvolávajících donů Faranzana a Masseria. (oficiální text distributora)

fefee

Pozerateľné maf-krimi s výborným Christianom Slaterom ani zvyšok však nezaostával, no podobnosť skutočných mafiánskych drám tu bola citeľná, nie však dosahujúca takých kvalít svojich príbuzenstiev. Verdikt: Silno pozerateľná gangsterka. ()

JohnSmith

Ač slušně obsazené, je to slabý mafiánský film, který vykrádá své slavnější bratříčky. Některé scény pak působí velice trapně. ()

Jello Biafra

Gangsterský film, ktorý skladá poctu starým dobrým klasikám ako Godfather či Once upon time in America. Za svojimi vzormi ale mierne zaostáva - jak scenárom tak trochu slabšími hereckými výkonmi. ()

iXtr3m3

Skvelý snímok. Samozrejme som možno trošku aj kladnejšie zaujatý, nakoľko gangsterky boli vždy mojou slabosťou, ale tento snímok sa naozaj vydaril. Samozrejme na skvosty typu Vtedy v Amerike, Mafiáni atď. to nemá, ale to predpokladám tvorcovia vedeli od začiatku. Jedná sa tak o nanajvýš príjemne strávených 104 minút... :-) ()

bruceman7

Sice to nedosahuje úrovně jiných gangsterek, jako je třeba Kmotr (a pokud mám přehled, tak v Mobsters učinkují herci, kteří právě byli i v Kmotrovi), ale řekl bych, že je to dobře udělané. Rozhodně jsem dobře vžil do té atmosféry. 80% ()

jondoe

Mafianske filmy su mojim najoblubenejsim zanrom co sa filmu tyka a hlavne tie z prostredia talianskej mafie, ked bola v amerike prohibicia. Film gangstri sa kostrou pribehu opiera o zacinajucu karieru Chrlieho '' Luckyho " Luciana a jeho dlhodobych priatelov. Aj ked sa tento film neda porovnat z Mafianmi alebo z Krstnym Otcom, bude pre vacsinu fanusikov tohto zanru urcite prijemnym potesenim a som si isty, ze sa bude takmer kazdemu pacit. Skvele zachytena atmosfera a hudba ma celkom lahko vtiahli do atmosfery tridciatych rokov a vykon Christiana Slatera povazujem za najlepsi v celej jeho kariere. Anthony Quinn takisto potesil, ale aj ostatny herci boli dobre vybraty a celkom dobre aj hrali. Som trosku prekvapeny z nizkeho hodnotenia na csfd. Myslim si ze tento film by si zasluzil byt v cervenej farbe. ()

dopita

Gangsterka která je natočena lehkou rukou, která nijak zvlášť nepobaví, ale asi ani neurazí. V ději jsem měl trochu zmatek, herci byli bídní a akční scény byly spíš k smíchu. Gangsteří po sobě střílej z kulometů jak smyslů zbavení, ale mrtvol je pomálu. ()

Lefty86

Přemýšlel jsem nad 1* nebo 2*, dám dvě protože to není nijak hroznej film, ale hrozně mi vadily nepřesnosti v "historii" téhle party. Vzali prostě jména a obal známých mafiánů a z Hollywoodštili je. Maranzano se tu jmenuje Faranzano, Místo pobodán a zastřelen tu je vyhozen z okna, Lucianovi žádnou přítelkyni nezabili pokud známo a nemstil se. Taky začátek kdy Faranzano ošmatlával Luckyho matku :-/ Některé scény byli inspirovány pravdou, ale jinak je to podivná slátanina. Gangster Luciánova formátu by jistě "zasloužil" pořádný snímek o jeho životě, viděl bych to na 3 hodinový epos, stejně tak Al Capone, kterému velkofilm chybí. Jistě, nebyli to lidi, kteří by zasloužily náš obdiv ale jejich příběhy svým zvráceným způsobem fascinují hromadu z nás a takový 100% ( i když smyšlený ) Kmotr je příběh mafiána jako z partesu, Goodfellas, Donnie Brasco, Carlitova cesta, to jsou gangsterky jak se patří, i Valachiho svědectví je film který stojí za pozornost a je tam právě Lucky Luciano vyobrazen nejlépe co jsem zatím viděl, Slater se na něj zrovna nehodí. 38% ()

Santino7

Rovnako ako Karbelnikoff nie je v režisérskej brandži žiaden Scorsese, Coppola, Leone ani De Palma, tak sa Slater herecky ani zďaleka nevyrovná Pacinovi, De Nirovi či napríklad Brandovi a Dempsey zas Caanovi, Pescimu alebo Duvallovi. To je skrátka fakt, s ktorým treba počítať - je mi to jasné teraz, po zhliadnutí Mobsters, avšak rovnako mi to bolo jasné i predtým. Tým pádom som sa - na moje šťastie - zdržal akéhokoľvek zrovnávania tejto nenápadnej mafiánskej snímky s klasikami daného žánru od oných, o pár riadkov vyššie spomínaných mien. Legiend. Či som urobil dobre, o tom sa snáď ani netreba baviť, vyhol som sa totižto prehnaným (a nereálnym) očakávaniam a šiel som do toho takpovediac s čistým štítom, že prinajlepšom, ak sa ozaj pošťastí, tak ma to možno vcelku príjemne prekvapí. No a čo som teda dostal? Dostal som typicky (pod)priemerný film, na ktorom je ľahko poznať, že jeho tvorcovia sa s ním až tak "nepiplali", viaceré veci účelovo zjednodušili či rovno vynechali, hlavné postavy vykreslili až príliš priamočiaro a zidealizovane, historických reálií sa držali len tak letmo, pokiaľ im to vyhovovalo (a teda základné údaje ponechali, ako napríklad hlavné povahové črty daných gangstrov a taktiež výsledok mafiánskej vojny Masseria/Maranzano, ktorý je vo filme, pre mňa trochu nepochopiteľne, pomenovaný Faranzano, hoci netuším prečo... žeby až taká neznalosť?), no a na to ostatné, tak to si dotvorili akousi im vyhovujúcou, vcelku stupídnou vatou, ktorá jednak na prvý pohľad pôsobí divácky (aspoň tým žánru menej znalým divákom) príťažlivo, dostatočne dynamicky (plus naivne), no a čo je najpodstatnejšie, dá sa to pomerne jednoducho natočiť. Naozaj, s ničím komplikovaným si tvorcovia hlavy nelámali, ako vravím, všetko sa snažili čo najviac zjednodušiť, zovšeobecniť... Čo tým chcem povedať je skrátka to, že sa nijak nepretrhli. A tak to v konečnom dôsledku aj dopadlo - nie je to síce žiaden brak, no zároveň ani nič extra, ba dokonca ani tým priemerom si nie som stopercentne istý. Na to, aby som bol schopný vôbec dať tie hviezdičky tri, som musel najskôr prižmúriť obe oči, a následne si pripomenúť, že snímku som si vlastne aj tak vyhľadal nie kvôli priaznivým recenziám (takých sa aj tak veľa nenájde, ak vôbec nejaká), avšak len a len kvôli mojej záľube v mafiánskych filmoch a celkovo v tejto tematike. Tým pádom sa na film, ktorý zobrazuje vzostup mien ako Luciano, Lansky, Siegel a Costello, pri účasti ďalších známych aktérov prvej polovice minulého storočia ako napr. Rothstein, Capone, Mad Dog Coll atď. skrátka nemôžem dívať stopercentne objektívne, to proste nejde. Navyše ak by som tvrdil, že sa mi snímka aspoň v niektorých aspektoch nebola bývala páčila a že som sa pri tom - napriek pokrivkávajúcej kvalite - nudil, to by som vám musel klamať. 3/5 ()

Elgin

Milovnikov gangsteriek tento krimi snimok urcite neurazi. Trosku ma prekvapuje nizke hodnotenie spolukomentatorov kedze film je inspirovany skutocnymi udalostami a ako taky nemoze prilis vybocovat zo scenara ktory mu nalinkoval zivot. Pre ma urcitim osviezenim a prisiel som si na svoje, vecne intrigy a boj o peniaze. Uz od nepameti neslo mafii o zabijanie ale hlavne o zarabanie penazi. Cim viac tim lepsie a zabijanie bolo az na poslednom mieste. Christian Slater podava slusny vykon a Mayer Lansky mu tiez zdarilo sekunduje a to nevravim o panu Quinnovi, ktory svojo donna zahral naozaj bravurne. Velmi nedocenneny film 85% ()

Hopkins

Rovných 50% Mafiánskej film totálně neslanej nemastnej . Pár dobrých herců ale výkony průměrné navíc mafiánská tématika která už tu byla tolikrát že nepřekvapí . Jako kulisa nebo jen tak na jedno kouknutí ale nic více bych v tom neviděl. ()

Stíba

Ve srování s některými jinými mafiánskými filmy se asi většině lidí zdají Gangsteři poněkud neohrabaní, nicméně si myslím, že by zasloužili rozhodně vyšší hodnocení než 62% Zpracování se mi líbilo, je pravda že Scorsese a Coppolu jen tak někdo nepřekoná ale myslím si, že Karbelnikoff odvedl rozhodně dobrou práci. Co se mi taky líbilo je fakt, že i přes zamotanost děje ve smyslu neustálých změn plánů je film velice dobře srozumitelný i pro nezasvěceného diváka což určitě spousta lidí ocení. Mě osobně si Gangsteři získali. ()

Marty7CZ

Nechci to srovnávat s Tenkrát v Americe či snad srdcovými Mafiány,ale je to skvěle natočená gangsterka a milovníkům tohoto žánru OPRAVDU doporučuju.Tečka ()

CrazymanM

Trošku plytké,ale rozhodně zajímavé,škoda jen,že hlavní hrdinové byli jen průměrní herci,ale nic,za podívání určitě stojí! ()

lepinla792

Mám rád gangsterky a tady ta se motá okolo těch zajímavých gangsterů. K tomu přihlížím a dávám 4 hvězdy. Ale rozhodně má film nemalé slabiny. Dělení moci a vlivu mezi Lucianem a Lanskyim je na oko až moc přechytralé, na mě to nepůsobí věrně. Velkou slabinou jsou přestřelky. Co jsou ti mafiáni schopni netrefit a co je naopak jindy ochrání před kulkami, jako bejt skrčenej v autě, nebo ležet na zemi, když se střílí ze shora, to bylo fakt špatný. ()

Swatcha

Jedná se o poměrně zdařilou gangsterku (pokud se nerozhodnete snímek srovnávat s Kmorem). Slater v roli Luciana působí věrohodně, L.F.Boyle je správně prohnaná "sexy mrcha", Grieco pouze dokazuje, že na nejvyšší posty nedosáhne. Je třeba se zmínit o Anthony Quinnovi a F. M. Abrahamovi, kteří sice nejsou v každém záběru, ale v každém výstupu září. Ve finále však musím hodnotit jako film průměrný. Čtvrtou hvězdičku "vystřihl" místy až diletantský střih, pátou existence Kmotra. Tomu srovnání se prostě vyhnout nemohu ... ()

mdf

Taková zapadlá mafiánská gangsterka o začínajících klukách podsvětí a jejich cesty na vrchol. ()