• Big Bear

Pohádka byla točena dle předlohy španelské lidové pohádky. Co musím ocenit, je snaha tvůrců zasadit pohádku do Španělska sedmnáctého století ať u jde o kostýmy nebo o pravda někdy úděsné studiové prostředí. Bohužel hodba, rádobytriky z pécéčka, herecké výkony místy na úrovni ochotníků pohádku strhávají dolů a dělaji jí složitě koukatelnou i pro děti. (Ověřeno na potomstvu). * *(24.12.2015)

Ponurá pohádka, s čarodějnicí Vilmou Cibulkovou a Danielem Rousem jako nestárnoucím králem, šaškem Davidem Suchařípou, odpornou princeznou Zuzanou Stivínovou, s naprosto nevýrazným princem Jiřím Kuldanem, hezkou Marií Růžičkou - Danielou Krhutovou a švadlenou matkou Ivanou Andrlovou, která i jako mladá vypadala staře. Kámen srdcelam a touha po věčném mládí, nedozírném bohatství a moci, skákání přes postel, zrození Marie Růžičky z plátku růže, její setkání s princem a zakletí. První část pohádky měla spád, druhá už byla bohužel o ničem. 3*(21.7.2015)

Určitě jedna z lepších porevolučních pohádek. Na jednu stranu mě zaráží, jak velký rozdíl je mezi oběma díly. První je nadprůměrná pohádka, druhý je po většinu času odbytá a nevýrazná křeč. Ale v každém případě je to koukatelná pohádka s temnou atmosférou a vynikajícím charismatickým Danielem Rousem.(1.5.2008)

• DearS

Příběh zmatený a rozvleklý (bylo rozdělení do dvou dílů šťastným nápadem?), než se postavy k něčemu rozhoupou, nebo něčeho dovtípí, trvá věčnost a stejně je to nakonec slepá ulička a musí se začít znovuPohádka mě zkrátka do děje vtáhnout nedokázala, na druhou stranu jsem se tak mohla soustředit na jiné věci jako třeba výpravu a hlavně kostýmy - snad vůbec nejzajímavější věc ze všeho. Nic proti fantazii a osvěžující originálnosti, nicméně rčení, že v jednoduchosti je krása, stojí občas za to si připomenout. Nemohla jsem si pomoct a nelitovat herce, jak jim v tom asi bylo. Draze vydělaný honorář. Navíc např. představitel prince v kostýmu vypadal dost směšně a hodně dřevěně. Pozitivní byla Zuzana Stivínová, která hrála chladně bezcitnou a vypočítavou nevěstu vskutku s vervou, herečce jako ona stačí bohatě výraz obličeje a kostým ji nemůže omezit. Bohužel, pokaždé když zmizela z dohledu, rozplizlý dojem se vrátil.(14.7.2004)

Ve své době typicky pojatá pohádka s lepší výpravou, ve které ovšem pokulhávají jak kostýmy tak i některé herecké výkony. Nicméně námět je vcelku poutavý, ale není to jen on, který dělá tuto pohádku zajímavou. Bohužel si ji pamatuji hlavně jako "prokletou pohádku", kterou provázela nejen řada "záhadných" okolností při natáčení na hradu Zvíkov ale také i následná tragická ztráta v podobě úmrtí hlavního hrdiny (Jiří Kuldan) a režiséra.(14.10.2011)

• - V pohádce se mihne i 4letá dcera Ivany Andrlové. (M.B)

• - Pohádka se natáčela na jihočeském hradě Zvíkov. (SimpanzJi)