Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

Trailer

venus odpad!

Hned jak se v prvním záběru objevila Dáda Patrasová, jak mlátí do hlavy zombieho myslivce šutrem, tak už v ten moment jsem věděla, že to bude ODPAD všech odpadů! Pomoc zombie myslivci... co s nimi? Mám skvělý nápad...v kýblu rozmícháme mozek kamaráda a potřeme s ním všechny myslivce, ti se sežerou navzájem a je to vyřešené! A na závěr dokonalý happy end - nový pár si stopne Dádu Patrasovou v tanku! ()

choze

Film, který chtěl být jiný a nakonec je češtější než většina českých filmů dohromady. Jako zombie komedie to nemá chybu, ale české filmové luhy a háje nepotřebují další černé komedie (byť by byly o zombies), potřebují drsnou akční zombiárnu. Tedy potřebovaly ji v dobách, kdy zombies ještě nebyly tak zprofanované. Takže pořád čekáme na spasitele. ()

Matty

Nesmyslné, chaotické, slaboduché... , ale pěkně to čvachtá!___ První (a na delší dobu asi i poslední) pokus o českou zombie komedii. Jinými slovy o film, ve kterém je kung-fu, hektolitr kečupoidní krve, nějaký ten vyhřezlý orgán a banda zombie myslivců. To bylo tak: Slepý doktor Reiniš sezval pár ztracených existencí do odříznutého motelu Halali, aby jim předal své těžce filozofické poznatky o smyslu života. Do toho se připlete pornoherec-jehovista a v tom nejlepším vezmou motel útokem zombie z nedalekého lesíka. Zbytek filmu už jenom bedlivě sledujete, ve snaze zachytit jeden z mála povedenějších „džouků“, zakamuflovaných mezi trapným a zdlouhavým vřískáním a požíráním. Je zde patrná snaha o cool look, herci jsou cool (Dolanský především), hudba je extra cool a přitom neztrácíte dojem, že sledujete poctivý český film a nikoliv řitně alpinistickou blbinku určenou předně zahraničnímu diváctvu. Ale čím to, že právě Američanům (těm několika šťastlivcům) připadal Choking Hazard tak skvělý? Že by kouzlo nechtěného? Já zastávám názor, že naší a ne cizí kritici by si měli tohoto ryze nadšeneckého experimentu vážit. Dobeš s Kopřivou projevili snahu nadopovat českou kinematografii svěží krví a byli za to jenom nepěkně „zrytí“. Ano, je to brak, ale brak uvědomující si svou brakovitost, což je mi na něm zcela nejsympatičtější. Doufám, že stejný team natočí další, třeba méně, ale klidně i více zmatený úlet. Vždyť i chaos je jedním z vyjadřovacích prostředků. Za jiných okolností bych hodnotil střízlivěji, ale pro sdělení mého momentálního postoje k Chokingu považuji nadprůměrné hodnocení za nevyhnutelné. 80% Zajímavé komentáře: Douglas, hirnlego, Lhurgoyf, misstake, Rimsy, Mata, tomuz ()

klerik

Zombivci ma pobavili. Pekne to čvachtalo, postavy celkom ušli, len scenár sa mohol vykašlať na tie rečičky o zmysle života, boli síce zaujímave, ale ten koniec ich akýkolvek význam úplne pochoval. Supermyslivci boli zaujímaví ale prečo tam boli a čo su zač sa tieš asi nikdy nedozvieme. Takže je to celkom ok popcornová komédia s peknými mľaskavými zvukmi a krvavými mozgami. Stačilo sa pohrat so scenárom a bolo by to aj niečo viac ako zábavka. Rozhovor:"A jakto že se hýbou když sou mrtvý?" "A koho to sere" vo mne vyvolal pocit, že by to mohlo frčat podobným smerom ako napr. ÚSVIT MŔTVYCH (bez zbytočných vysvetlovačiek), ale výraz zombivci my aj tak stále ostáva v hlave... Ale na prvy pokus nie zlé... ()

hirnlego

Nekompromisní zombie-bijice Dádinka, Dušek filosof smrt-nesmrt a Dolanský jako überkůl nihilista - toť spolu s jošťomijou hudební stránkou (wtf Franto...a co tam boha jeho dělala "kluci jsou kámoši" Fixa?) a pár chutňoučkými "efekty" základní kameny jednoho z nejanarchističtěji zábavných českých filmů poslední doby. Problém ovšem je, že hluchých scén bylo docela dost, že zombíci zanedlouho tak nějak přestali být záživní (i když příchod smart-zombies na chvíli opět trochu rozčeřil zatuchlý pach z držek nemotorných chlapců v kamizolkách), a že těch krvavých prasáren - stejně jako "na-kultovnost-aspirujících" hlášek - mohlo být přeci jen o něco víc (ale jakože pár perel by se vážně našlo - příště si to kurrrwa musim psát). Ale jo, byl to celkem nářez - a rozhodně bych uvítala i nějaké to pokračování v podobném duchu - tentokrát už však aby se mohl "naplno" bavit i divák a ne jen účinkující. . . . . (Po Vaterlandu další "myslivecký kult" - že by nová odnož české kinematografie? Jako proč ne - pokud se bude pokračovat v takto svěže originální tvorbě, tak mi jich nandejte plnou igelitku, vtž!) ()

• Natáčení probíhalo nedaleko Jesenice u Rakovníka v motelu a jeho okolí u tzv. Jesenické křižovatky. (rakovnik)
  • Dagmar Patrasovou přesvědčil k účasti ve filmu její syn Felix tím, že ji upozornil, že taková příležitost se asi už nikdy nebude opakovat. (scharkan)