Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

Trailer

kOCOUR

Základní premisa Choking Hazardu s sebou dozajista nenese příslib zábavy pro široké intelektuální publikum, což ovšem není věc, kterou bych viděl jako vadu. Odkojen dnes už kultovními splattery Petera Jacksona, očekával jsem nářez ve stylu staré školy, který bude tak špatný, až bude zábavný a pod tunou masivního humoru se ztratí nekvalitní technické provedení a podobné nešvary nízkorozpočtové produkce. Problém filmu Marka Dobeše je však v tomto bodě zásadní – neklade si za cíl být prvoplánově „špatným“ filmem, naopak chce být cool, skvělý a ohromný a to na místech, kde cool skvělý a ohromný být jednoduše nemůže. Pod strojenými křečovitými dialogy se neskrývá příliš humoru, který by měl šanci oslovit i ty zasvěcené, protože je v drtivé většině případů buď špatně podán nebo zkrátka vtipný není. V tom momentě si začnete všímat technických detailů a váš zájem o film se stáčí opačným směrem, než si Dobeš celou dobu tyčil za cíl. Jednotlivé scény občas zafungují, ale ve vztahu k celku jsou zoufale špatně načasovány, zvláštně poskládány a občas až příliš násilně vtlačeny někam, kde nemají co dělat. Pečlivější postprodukce by možná na tomto místě pomohla víc, než by se mohlo zdát. Každopádně, kde to občas skřípne, tam se přiřítí Jan Dolanský, popř. Jaroslav Dušek (který má pár svých dobrých momentů) a z lecčeho Dobeše svou improvizací nebo nějakou tou předepsanou (ale skvěle podanou) hláškou vytáhnou. Nebýt jich, utopil by se v tomto kamarádském zmatku se vší parádou. ()

Radyo

Vím, že to nebylo míněno vážně, ale tohle bylo i na mě moc... Toto je klasický a přímo učebnicový typ filmu, kde na prvním místě je zábava aktérů a až pak přichází na řadu divák. Párkrát jsem se zasmál, to ano, ale většinu času jsem jen otupěle a s rezignací v očích sledoval parodické výstupy zombie-myslivci vs. nezombie-figurky. Toho rozvařeného rybízového kompotu coby náhražky mozku nakonec bylo snad až příliš mnoho i na parodii. Škoda, od recenzenta/scénáristy typu Marka Dobeše, nad jehož slovními obraty v Ikarii jsem se často zalykal smíchy, jsem čekal přece jen trochu víc, než hodinu a čtvrt sice maximálně uvolněné, ale přece jen nudy. Btw. Štěk Dády Patrasové byl nečekaně jedním ze světlejších míst filmu... ()

Matty

Nesmyslné, chaotické, slaboduché... , ale pěkně to čvachtá!___ První (a na delší dobu asi i poslední) pokus o českou zombie komedii. Jinými slovy o film, ve kterém je kung-fu, hektolitr kečupoidní krve, nějaký ten vyhřezlý orgán a banda zombie myslivců. To bylo tak: Slepý doktor Reiniš sezval pár ztracených existencí do odříznutého motelu Halali, aby jim předal své těžce filozofické poznatky o smyslu života. Do toho se připlete pornoherec-jehovista a v tom nejlepším vezmou motel útokem zombie z nedalekého lesíka. Zbytek filmu už jenom bedlivě sledujete, ve snaze zachytit jeden z mála povedenějších „džouků“, zakamuflovaných mezi trapným a zdlouhavým vřískáním a požíráním. Je zde patrná snaha o cool look, herci jsou cool (Dolanský především), hudba je extra cool a přitom neztrácíte dojem, že sledujete poctivý český film a nikoliv řitně alpinistickou blbinku určenou předně zahraničnímu diváctvu. Ale čím to, že právě Američanům (těm několika šťastlivcům) připadal Choking Hazard tak skvělý? Že by kouzlo nechtěného? Já zastávám názor, že naší a ne cizí kritici by si měli tohoto ryze nadšeneckého experimentu vážit. Dobeš s Kopřivou projevili snahu nadopovat českou kinematografii svěží krví a byli za to jenom nepěkně „zrytí“. Ano, je to brak, ale brak uvědomující si svou brakovitost, což je mi na něm zcela nejsympatičtější. Doufám, že stejný team natočí další, třeba méně, ale klidně i více zmatený úlet. Vždyť i chaos je jedním z vyjadřovacích prostředků. Za jiných okolností bych hodnotil střízlivěji, ale pro sdělení mého momentálního postoje k Chokingu považuji nadprůměrné hodnocení za nevyhnutelné. 80% Zajímavé komentáře: Douglas, hirnlego, Lhurgoyf, misstake, Rimsy, Mata, tomuz ()

Gemini

Nadšenecký projekt Byl Jsem Mladistvým Intelektuálem považuji za jednu pokud ne z nejlepších, tak rozhodně nejoriginálnějších českých komedií. A s nadšením konstatuji, že Choking Hazard by se svému nejstaršímu bratříčkovi v pohodě vyrovnal...kdyby celovečerní film neměl mít taky cosi jako děj:) Ale upřímně - za proslovy jehovistického pornoherce nebo slepého filozofa Dr. Reiniše nebo pro změnu nihilistického Vernera jsem ochotný na tuhle "drobnost" zapomenout a vézt se na vlně hlášek a absurdního českého pojetí zombie horroru od začátku až do konce. A mimochodem, při sledování jsem byl naprosto střízliv;) 80% a nikdy jinak. PS: Ono to tedy trochu vtipné je, protože humor na účet handicapovaných je vtipný takřka vždycky... PS2: POMO jako skriptka ve filmu o filmu je cool:) ()

Douglas

Kdybych těch filmů už neviděl tolik, hýkal bych nadšením, co se v našich luzích a hájích urodilo. Jenže hoši-recenzenti přes všechnu snahu nemají stejný talent a eruptivní "zvrácenou" imaginaci jako Peter Jackson, k němuž evidetně odkazují. Jejich film má slušný rozjezd, vtipně napsané postavy a Dolanský je neuvěřitelný talent, od něhož navíc ani hlášky v češtině nezní trapně. Dušek konečně ustoupil od své "hřebejkovské" image a je vynikající (Takhle neumírá filozof!" :)... Bohužel s nástupem zombíků je vidět, že v akci síla Dobešova netkví a scény nemají ten šmrnc, jaký by měly mít - a když zombivci nastoupí na scénu, není to žádná "cool" záležitost, spíš se tam jen tak vpotácí, aniž by to se mnou hnulo. Kung-fu scéna kluků z HKC mohla být skvělá, jen kdyby nezapomněli tvůrci rozsvítit, protože vidímě jen na pozadí se kopající stíny, nicméně jinak skoro nic. A úplné vyvrcholení je trošku rozpačité, nicméně nic nemění na tom, že nastala revoluce v českém filmu a mně se částečně splnil můj sen, aby se u nás začaly točit gangsterky nebo horory. Gangsterky (potažmo drsné detektivky) jsou zatím passé, jak pár filmů z minulých let smutně dokázalo, ale krvavý splatter vtrhl na naše plátna s nezávisláckou energií... Teď jen doufat, že všichni diváci budou nadšeně aplaudovat tak jako včera na premiéře (a to tleskali i během filmu!) a bude fajn. Mohla by pak totiž vzniknout od stejných tvůrců podobně ujetá záležitost. A jelikož se každý s nabývajícími zkušenostmi lepší, mohlo by to příště být mnohem lepší... Zdravím všechny a jdu si dát čerstvou nožku právě zabítého bratra. Pravda, dal bych přednost mozku, ale to víte, kde nic není, ani zombie nebere... UAAAAAAAAAAA ()

• Roman Izaiáš hrající postavu "pornojehovisty" je zpěvákem kapely Doga. Na hudbě k filmu se podílela právě i Doga. (grovik.net)
  • Natáčení probíhalo nedaleko Jesenice u Rakovníka v motelu a jeho okolí u tzv. Jesenické křižovatky. (rakovnik)