Miss Diorling (E03) (epizoda)

Muzikál / Komedie

Československo, 1967, 1 h 32 min

O tom že kdyby se chtělo, mohli by děti do školy chodit rády..a že kdybychom s nimi mluvili na rovinu jako s rovnými, všem by se nám to vyplatilo... V tomto díle si zahrála německá pop-beatová kapela Joy & The Hit Kids z Mannheimu, která existovala od roku 1966 do roku 1969.(5.6.2020)

• mikulem

V této epizodě zazní podle mě nejlepší píseň celého seriálu (lepší než Modlitba pro Martu) Denně čekám Marty Kubišové. Je to převzatá píseň, v originále jde o Anyone Who Had A Heart a zpěvačku Dionne Warwick, autorem hudby je Burt Bacharach. V originále je to pomalá soulová skladba. Verze pro Martu je rychlá a má neskutečnou energii, hned s prvními tóny mi naskočí husí kůže. I český text mi připadá lepší než ten původní. Den se zpátky nevrací. Běžně tenhle žánr neposlouchám a tento komentář je pro mě způsob, jak se vypořádat s emocemi, které ve mně ta skladba vyvolává, už od chvíle, kdy jsem ji slyšel poprvé.(15.8.2018)

"Pane, Novak, to jim nestaci rikat jen pravdu."(23.10.2020)

• - Tato epizoda byla natáčena na žižkovském gymnáziu Karla Sladkovského. (Dzonysek)

• - V tomto díle si zahrála německá pop-beatová kapela Joy & The Hit Kids z Mannheimu, která existovala od roku 1966 do roku 1969. (sator)

• - Eva PilarováJaromír Mayer si tomto díle v milostném songu vyznávají lásku a o rok později se berou na Staroměstské radnici. (sator)