Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Bambuľka sa dostala k jej Ujovi, ktorý ju začal vychovávať. V každom diely sa na príhodách poučne vysvetlí deťom, ako sa v danej situácii správne správať. Film je sprevádzaný detskými pesničkami. (Ricsi)

Recenze (50)

JFL 

všechny recenze uživatele

"Bambuľkine dobrodružstvá" fascinují jako ryze pedofilní projekt, který se podařilo do normalizační televize propašovat coby večerníček, jenž děti naučí pozitivnímu vztahu k osamělým hodným strýčkům. Ačkoli se s postupujícími díly nemocná záliba v dětech rozplývá ve vše objímající demenci, přinejmenším samotný koncept a první díly jsou ve své podstatě krajně zvrácenou podívanou. Lze si snad zastřešující story zpívanou titulní holčičkou - "z Bambulkova v balíku mě za dědou poslali, a když bude kamarád, tak přijedu znova, když mě takto zase někdo zabalí" - vykládat jinak než sofistikované krytí pro celosvětovou síť pedofilů, jejíž členové si vzájemně posílají v poštovních balících dětičky? V prvním díle se dozvídáme, že takto obdarovaný starý mládenec Dědo Jozef je "kamarád všech dětí" (ačkoli během celého seriálu se s žádnými jinými dětmi nebaví) a slibuje, že Bambulku naučí "spoustě věcí". Inu Československo bylo za totáče vpravdě napřed, když o sedmnáct let předběhlo Japonsko s jeho proslulou filmovou sérií SM příběhů o výchově ideální submisivní partnerky "Perfect Education" (Kanzennaru šiiku). V nadcházejících dílech zase nelze přehlédnout dědkovy lačné pohledy na dovádějící holčičku a jednoznačným vrcholem je třetí epizoda se silně dvojsmyslnými, přesněji řečeno svou jednoznačností až do očí bijícími sekvencemi dědova extatického dovádění s hadicí, když holčičku učí důležitosti hygieny. Tohle je prostě hooodně guilty pleasure. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Normalizácia bola zvláštna doba - hlavne vo chvíli, keď sa televízia podujala ukázať masám, čo že to vlastne je normálne. Ani by mi neprišlo divné, keby sa v súčasnosti deti ukladali o postieľok s tým, že "majú poslúchať a pekne spinkať, inak ich zabalia a v balíku pošlú Ujovi". Ach, tá mravouka. Bohužiaľ, dnešné deti už tieto milé dobrodružstvá väčšinou nepoznajú. Nevedia, o čo prichádzajú. P.S.: JFL-ov komentár stojí za všetky drobné, lepšie to už snáď vyjadriť nejde. ()

Reklama

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Uj...to slovo má ale významů! Klaus Kinski prý tvrdil, že TO tatínkové svým dcerám běžně dělají, ale že i strýčkové, to jsem donedávna nevěděl. Kdyby tohle natočili dneska, někdo by za to šel sedět, a to na hodně dlouho. Nicméně na tomhle jistě odrostla celá generace pedofilů, navíc posilněná zářením z Černobylu. ()

Emperor1

všechny recenze uživatele

Na toto jsem narazil při hledání jiného seriálu z mého dětství, po přečtení některých komentářů (JFL!) jsem si ze zvědavosti pustil pár úryvků, ale protože seriál neznám (a celý si ho fakt pouštět nebudu), nemůžu brát v potaz ani nostalgický faktor. Tudíž nehodnotím. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem už ve svých 5-6 letech vyrůstal na hudbě, kterou poslouchali mí rodiče ( Beatles, Genesis, ELP, Jethro Tull apod.) a hudební pořady pro děti mě spíše odpuzovaly, bych pravděpodobně nijak zvlášť nadšený nebyl. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ak by ma chcel niekto trápiť, tak stačí keď mi bude púšťať celý deň hip-hop a "Bambuľkine dobrodružstvá". Z oboch sa mi zdvíha žalúdok a narovnávajú mozgové závity. Komunistický náučný seriál o starom dedovi, čo vychováva malé dievčatko, ktoré sa u neho zničoho nič objavilo. Veď to smrdí pedofíliou! A keď začnú spievať, tak to mám chuť vyhodiť televízor von oknom. * ()

Galerie (1)

Zajímavosti (6)

  • Spev Moniky Haasovovej (Bambuľka) v skutočnosti patrí Alene Antalovej, ktorá dokázala výborne napodobniť prejav Bambuľky aj s jej šušlaním. (unagi)
  • Anglický seter, vystupujúci ako pes deda Jozefa, skutočne patril Júliusovi Pántikovi. (corona)
  • Július Pántik (dedo Jozef) si kvôli seriálu nechal narásť bradu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama