Milostné vztahy nesedí vždy na míru tak jako rukavice. Dva rozdílní muži v duelu o srdce jedné ženy... Jeden z nejslavnějších současných komiků Steve Martin se na svých snímcích často podílí i jako scenárista. Romantické drama podle jeho scénáře a novely Jeden navíc pojednává o mladé křehké prodavačce rukavic Mirabelle (Claire Danesová), které nečekaně zkříží cestu dva zcela rozdílní nápadníci. Jedním z nich je právě Steve Martin jako charismatický a zajištěný obchodník Ray, tím druhým Jason Schwartzman jako roztomilý podivín Jeremy. V jejich souboji o lásku komplikované Mirabelle získává navrch šarmantní Ray, který ji dokáže okouzlit svým galantním chováním a všeobecným rozhledem. Citlivou duši umělecky založené dívky ale sžírají vnitřní pochyby a touha po vztahu, v němž bude zažívat vřelost opětované lásky a prožívat každou chvíli naplno. Nejistá dívka dospívá v ženu, která se musí rozhodnout, co vlastně od života chce. (Česká televize)

Martin741

Obchodne dievca alebo Dieva z obchodu vyslo u nas ako Jeden Navic. Zanrovo ani nejde az tak o komediu, hoci je aj tu tvorca ynteligentnej US zabavy Steve Martin /Letadla, Vlaky, Automobily/. A hlavne tu je nadherna Claire Danes /Terminator 3/. Ide o typicky romanticky film, ale s krasnymi hereckymi vykonmi, kde vladne skvela a nadherna Claire. Aby to vsak nebolo az prilis presladene a la Pretty Woman, tvorcovia vlozili do filmu aj zmatenost hlavnej herecky ohladom toho, ze hra hru s dvoma chlapmi a sama nevie, pre koho sa rozhodnut. To sa mi pacilo, inak by slo len o dalsiu presladenu romantiku a la Gereov Pretty Woman. 70 % ()

dezorz

Cakal som lepsiu romanticku komediu. Nedockal som sa, naopak zostal som prijemne prekvapeny civilnym jednoduchym aj ked trocha az prilis chladnym indie anti romantickym filmom. ()

BUD-SFIS

I kdyz je pravda, ze se muze zdat film v castech normalni, nezajimavy, nechci rict nudny to ne. Do komedie to ma daleko ale pekny pribeh, ktery dava v celkovem pojeti harmonii pribehu, kamery a strihu a zvuku. ()

pufina

Komedie? Co na tom bylo vtipného? Hlavní herečka byla nudná, Jeremy byl blbec, taky nic vtipnýho (ani když ho koucour drápnul do koulí). Drama? Kde, proboha? Čekala jsem půl hodiny na zvrat a nic, za celou dobu jsem se ničeho zajímvého nedočkala. Jediné plus - znudilo mě to tak, že jsem následně spala jak zabitá. ()

venison

Doplňuji filmografii Claire Danes v jejich začátcích.. Neříkám, že je tenhle film hloupý, ale nijak mě neoslovil.. Naivní venkovanka, která chce pořádnýho chlapa se plácá mezi dvěma, kteří za to moc nestojí.. Na můj vkus moc rozpatlané a povrchní.. Asi z toho mělo vzejít nějaké ponaučení, ale nějak jsem nepochytila jaké.. ()

VasaX

Poté co jsem tenhle kousek shlédl, nemůžu přesně říct co jsem to vlastně viděl. Melodramatický příběh, který občas popíchne z ničeho nic vypravěč a dá tomu nádech takové té pohádkovosti, kde očekáváte pointu a ponaučení, neuvěřitelně vláčného stylu s nepříliš zajímavými herci a celé to bylo vlastně tak nudné, že se i ta poetičnost z toho vytratila a spolu s nívše, co bylo v tomto filmu dobré. ()

V.Silver

Plakát je hodně zavádějící a kdo by očekával romantickou komedii, bude vedle. Taky docela chápu, že pro spoustu lidí je to hůř stravitelné, ono jsou to víc takové obrazy nebo možná trochu i filmové podobenství než typické drama či romanťák. Claire Danes hraje velice dobře, postava Stevea Martina není zrovna největší vtipálek pod sluncem, ale líbilo se mi, jak to Martin zahrál i jak to bylo napsané. Pravda, na tom začátku a konci bych vyškrtl to vyprávění, jinak pohoda :) 75% ()

Lisabellla

Ale ano .. nečekaně mě to bavilo, opravdu. Taková milá ukázka toho, že peníze nejsou všechno, ale aby se člověk bláznivě vrhal do všeho po hlavě .. to také nebude to pravé .. Herecké výkony byly celkem milé, nevtíravé, příjemné. Clarie je velmi jemná herečka, z očí jí kouká nevinnost a z každého gesta nesmělost. Do role malé šedé myšky - prodavačky rukavic - nemohli dosadit lepší. Hudba nevýrazná, taková nicneříkající, ale rozhodně nepřekážela. Naopak. Nenápadně doplňovala celou podstatu filmu. Člověk ji neslyšel, ale vnímal a tak to má být. ()

joshula

kdyby nebylo skveleho Steva Martina, tak bych se ani nedodival. film ktery ma zbytecne prodlouzeny dej, a nezvykle nudne a bezpredmetne rozhovory mezi hlavnimi predstaviteli pro me teda zklamani. ()

dopita

Claire Danesová se plácá mezi praštěným Jason Schwartzmanem a prastarým Steve Martinem a neví s kterým má zůstat. Celkem nudná záležitost, postrádající šmrnc a tah na bránu. Na druhou stranu, uplnej šunt to rozhodně není, určité kouzlo film má. Ale na můj vkus až příliš pozvolné. Je fajn vidět Stevea Martina v seriózní roli, kdy ze sebe nedělá debila jako v slátaninách typu Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter. Ve filmu je výborná hudba, těch krásnejch tklivejch smyčců je pro tenhle film až škoda. ()

kecinzer

Pěkný příběh o životě, aneb lásky jedné tmavovlásky. Ale teď vážně, byl jsem tímto příběhem docela překvapen. Komedie to rozhodně nebyla, romantika možná, správně bych to nazýval prostě "příběh ze života". Čekejte, že by i slzička mohla ukápnouti. ()

Laku

Pro mě velké překvapení, čekal jsem nějakou rádoby vtipnou hollywoodskou romanci ve stylu Prime, ale dostalo se mi velmi inteligentního snímku o vztazích. Vše funguje tak jak má - originální režije (trochu rozvláčná, což zde hodně pomáhá atmosféře), skvěle napsané a zahrané postavy... Potěší příjemně vybraný soundtrack. Toužíte-li po vážné romantice s nádechem hořkosti, pak není lepší volby mezi letošními filmy (zatím). ()

dosig

Film celkem průměrný.ale přidávám hvězdičku za krásnou hudbu a za Claire Danes. Steve Martin mě scénářem překvapil, přesto se mi do role moc nehodil, asi bych volila jinak. Škoda, že jsem film viděla s dabingem. ()

ddf76

Tak to Steve Martin prekvapil. Na to, ze dela v poslednich letech jeden horsi film za druhym. K tomuhle vybornymu filmu napsal scenar i si v nem zahral. V prvnich 20 munutach je to takova lehka komedie a pak se film stane vaznejsim. Skvele zahrala i Claire Danes. Jason Schwartzman se asi hrani podivínů těžko vyhne :). Scenar, kamera, rezie i hudba na 4*. Takze kdo ma rad filmy o zivote, tomu bych snimek doporucil. ()

barteca

Film zvláštní postavami, všechny introvertní, všechny toužící po blízké bytosti. Vztahové drama v tempu larga, nádherná práce s kamerou. ()