Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

chip.era

Málokterý snímek na mě kdy zapůsobil silně právě tak jako nebe. Po odeznění poslední scény jsem jen na sucho polknul a utřel slzy. Takto má vypadat skutečný Film. ()

KhalifaW

Dle ostatních komentářů jsem bohužel tento film nějak zásadně nepochopil, nebo sem ho právě pochopil velmi dobře což si osobně myslim. Od Tykwera jsem čekal krásné pohledy, kterých se mi trošku dostalo, ale taky dobrou pointu. Bohužel pointa byla vystižena v 1/4 filmu, navíc nebyla kdoví jak dobrá, zbytek jsem čekal na ukončení kterého se mi nedostalo (mám rád i nedokončené filmy, ale ty musejí nahodit myšlenk nad kterou přemýšlet). Do herců jsem se vcítil jen na začátku, od soudu mi přišli odcizelí a po oholení nesimpatičtí. Spoil- prostě on jí má tak rád že pro ní objetuje život a nakonec zemřou ve vrtulníku, no a co? Chtělo to buď nahodit myˇslenku na zamyšlení což bych upředňostňoval nebo to porádně ukonćit. ()

hony23

Docela pěkná krimi romance doplácí jen na pomalejší tempo. Cate Blanchett předvedla skvělý výkon a nemohu si pomoct, ostříhaná byla daleko víc sexy :-) ()

dusa77

Dechberoucí filmový zážitek s oskarovým scénářem. U tohoto titulu musí zaplesat každé srdce filmového fanouška. ()

KorenGeorge

Zajímavý příběh o zpočátku charakterní dámě, která se v zoufalství zpronevěří svým zásadám, čímž zapříčiní tragédii, a jejím následném vnitřním boji, jak s danou skutečností žít. Kate Blanchet hraje famózně a její minimalistický projev vnitřního boje působí velmi přesvědčivě, i když scénář mnoho prostoru neposkytuje. Hlavním tématem filmu je podle mě odpuštění v hávu až biblicky symbolického příběhu. Má být chybujícímu hříšníkovi odpuštěno? A lze dosáhnout odpuštění skrze milosrdenství druhé osoby? Závěrečná pointa představuje nejlepší ukázku oné symboliky a dává i názvu filmu další rozměr. ()

BarGoldstein

Nebejt hnusnýho láskočurákování, mohli ztracenou půlhodinu tvůrci nahradit nějakou pěknou řeží nebo posmíváním těm kašparům s širokým rudým lampasem a mohla to být kulantní šťoura ba i víc. Takhle jsem se skoro půlku filmu musel tahat za kládu a dumat, co ještě si v lednici zaslouží být sežráno a vyslopáno! ()

Gazzy

Až tenhle film mi donutil ohodnotit 200 jinejch. Ted můžu napsat že je perfektní. Nepamatuju si kdy naposled jsem byl z filmu takhle nadšen. ()

marti

Veľmi pekne urobený film, krásny herecký výkon Cate Blanchett. Ženské srdce zaplesá, ako mladý a pekný policajt pomôže žene v problémoch, naopak, každý muž by rád ochraňoval hlavnú hrdinku. Ale to je len ilúzia filmu: ak by sme si za hlavných hrdinov dosadili menej sympatické postavy, do popredia by sa divákovi dostávala otázka morálky a spravodlivosti za dôsledky činu (hoci nezamýšlaného), ktorý bol spáchaný. Záverečná scéna je nádherná. ()

cz.arlie

Dlouho jsem si na tenhle film brousil zuby, a jsem rád, že jsem nakonec nebyl zklamán. Výborný film, byť trochu éterický. ()

Paul_Banks

Jeden z mých personal best filmů. Na tento filmu jsem v televizi narazil naprostou náhodou a byl jsem doslova unesen. Úžsaný snímek s úžasným námětem, ještě úžasnější Cate Blanchett a ten konec! wow! ()

anonyym

Fajn, nebylo to tak špatné. Ty tři hvězdičky dát ještě můžu. Co mě ale teda hodně zarazilo, bylo dost takových těch sporných momentů, při kterých si řeknete "Sakra, tohle přece takhle nejde...". Těch tady bylo až příliš moc. Dalším problémem byla atmosféra - hudby bylo málo, ale když byla, byla dobrá; zato zmíněná atmosféra chyběla pro jistotu úplně. Film ve mně nevzbudil vůbec žádné emoce, nic mě nenutilo hlavním hrdinům držet palce, dokonce jsem jim ani jednomu nevěřila téměř nic. Tenhle příběh navíc vyloženě svádí k napínavým scénám - ale ani tady moc nečekejte. Bylo to dobře natočené, dobrá hudba, příběh i jeho konec, ale to je tak všechno. ()

dvojana

No ano, bylo to procítěné, krásná hudba, klid pro rozjímání o dobru/zlu/vině/trestu/správném/špatném. Nicméně i když je svět nespravedlivý, vraždit lidi není správné. A ona radši utíká, než by přijala trest, o kterém sama tvrdí, že ho zasluhuje. ()

demovka

Uvidíte zvláštní film založený na přitažlivosti mezi Cate Blanchett a Giovannim Ribisim. V Dokonalé vražděi v tomto filmu je citelná přitažlivost mezi těmito dvěma herci. Není úplně sexuální, ale je tam. Dáno dle mě hlavně hereckými dovednostmi G. Ribisi, který perfektně hraje, ke kolegyni upíná svůj zrak i duši. Ve filmu G. Ribisi hraje vojáka úředníčka, který je ve správnou dobu na správném místě, aby zapisoval a překládal u italského prokurátora výslechy anglické ženy, která spáchala bombový útok a zabila několik lidí. C. Blanchett hraje učitelku, která každý den vidí, jak se prodávají drogy dětem, a jak tyto děti kvůli tomu umírají. Roky se snaží na distribuci drog upozorňovat všemi možnými způsoby policii. Bohužel, člověk, který je za to zodpovědný, má dlouhatánské prsty až na policejní prokuraturu a všechny její snahy o upozornění na trestný čin, jsou zmařeny. Proto se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a danému člověku do kanceláře položí bombu. Shodou okolností místo gaunera umírá uklízečka a otec se dvěma malými holčičkami. Učitelka je zatknuta a vyslýchána. Jak to dopadne, záleží již na malém vojákovi, úředníkovi, který se rozhodne ženě pomoct se vším, co si ona bude přát. Spravedlnosti je nakonec dosaženo. ()

Mark1983

Začátek filmu byl přímo excelentní,co se týče děje i napětí,ale i když chvíli po začáteční akci to ještě je nadprůměrně koukatelné tak s postupem času se film dostává do spíše upovídanější a nudnější fáze,kdy se z filmu stává jen pouhý průměrný snímek na jedno kouknutí,což se následně excelentní začátek úplně pohřbí a na začátek se téměř zapomene. Škoda,nohlo to být mnohem lepší - alespoň podle mého názoru. ()