Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

HellFire

Jako prvni film, co sem od Tykwera videl, byla Princezna a bojovnik, takze na tohle dilko sem se moc tesil. O to vetsi bylo zklamani. Jedinym plusem byl vykon Cate Blanchett. ()

Othello

Tykwer na nebezpečné cestě směrem k full-Malick. Obsažená romance je zároveň nepravděpodobná a nezamýšleně akademicky chladná, takže k radosti zbývá jen Tykwerova láska ke zdánlivě nepodstatným detailům, srandovní využívání žánrových propriet (hard-boiled Bullit u výslechu) a samozřejmě spolehlivá práce Griebeho za kamerou, která z celého příběhu dělá mnohdy větší film, než ve skutečnosti je. ()

becki_tu

Zajímavý námět, ale celkový dojem z filmu, respektive jeho konečné morální vyznění je trochu rozporuplné. První půlka je skvělá, ale v druhé je několik pasáží, kdy jsem se začal lehce nudit a zároveň začal očekávat nějaký závěrečný podraz na diváka, který nakonec přišel v překvapivě stravitelné podobě. 70% ()

Morholt

Tak tohle se Tykwerovi zrovna nepovedlo, ačkoliv bez mučení přiznávám, že poetické thrillery nejsou zrovna mojí parketou. Přesto bych určitě hodnotil výš, kdyby oba představitelé hlavních rolí splnili mé očekávání. To se bohužel povedlo jen z půlky. Ribisi zahrál výborně, to je bez debat. Ale Cate Blanchett mě zklamala na celé čáře a nevěřil jsem jí jedinou emoci, kterou na obrazovce předvedla. Společně s místy až neskutečně táhnoucím se dějem a úmornými překladatelskými dialogy nemohu dát víc, jak 30%. ()

Richie666

Aneb Cate Blanchett zachraňuje co se dá. Tykwerovi to tradičně ujelo úplně jiným směrem, než bych dokázal akceptovat a myslím, že od nynějška ho budu řadit ke svým neoblíbeným. ()

Katullka

Tykwera člověk musí poznávat, aby byl schopen rozklíčovat všechny jeho filmy. /// Po dvou letech shlédnutí tohoto filmu jsem ponořila do kejkliček okolo Kieslowského. Teď chápu, proč je Nebe tak skvělé!!! ()

HateBreeder

Ano Nebe je jedním z těch filmů u kterých bude zážitek z jejich shlédnutí rezonovat ještě hodně dlouho, protože se jedná o film skutečně nádherný. Jaké to asi musí být pro učitelku dětí hrůzné zjištění, že při pokusu zabít drogového bosse, hnusného parchanta jež má na svědomí některé děti které učila, to odnesou čtyři nevinní lidé, mezi nimi dvě děti. Nervové zhroucení je nevyhnutelné a nekonenčné přehrávání této události v mysli je přímo nesnesitelné. Stala se chyba, jenže tuto chybu už asi těžko někdo napraví. Pro Philippu přestane mít život smysl v jediném okamžiku, ale jen do chvíle než dojde k osudovému setkání s mladým policejním překladatelem Filippem (jen pouhá shoda jmen?) který se do ní v jediném okamžiku zamiluje a láska jak známo hory přenáši, no v tomto případě zachraňuje krásnou odsouzenkyni před vězením. Tím začne útěk obou hrdinů před spravedlností. Toto nádherné drama ve mě zanechalo jen ty nejlepší pocity. Film je natočen s citem, není tam žádný "kaz na diamantu" vše je dokonalé, musím vyzdvihnout hlavně kameru, některé scény braly dech a třeba při jedné ze záverečných sekvencí, kdy je "nálet" kamery na kopec a strom, jsem si nemohl nevzpomenout na Pána Prstenů : Dvě věže, kdy je záběr na Helmův žleb. Cate Blanchett je nádherná herečka, ale zde se soustředila na roli, kvůli které se nechala ostříhát dohola, (no nebyla první a není ani poslední ) a podala zatím nejlepší výkon, co jsem viděl. Skutečně velice silný a intenzivní zážitek. Tom Tykwer potvrdil svoje režisérské kvality. ()

murakamigirl

Ak nejaká snímka z týchto 10 nepotrebuje komentár, je to tento Tykwer. Ak by moje srdce puklo z neokomentovania nejakého filmu, puklo by z tohto Tykwera. Ach, Nebo. Nebo, aaaach. Nebo je dokladom toho, že režisérove schopnosti a vízia berú všetko. Keď sa k tomu pridruží geniálny herecký ansámbel... čo sa bude konať si nie je ťažké domylsieť. A Blanchettová a Ribisi sú neskutoční, nebeská dvojka nebeského filmu. Nebo symbolizuje, Nebo analyzuje... Nebo zastupuje príbehy, v ktorých prplať sa sa rovná najvyššej pozemskej absurdnosti. Nie, nerozplývam sa, ešte stále. Ale Nebo je tak s citom napísaný, natočený a odohraný príbeh a náklonnosť Filippa a Philippy taká prirodzená, bezodná a krásna, že každá spomienka naň ma zahreje a že prepána, to by ste mali zažiť! ... Tento film vážne vytvoril človek. Národnosť nemecká, meno Tom Tykwer a rozhneval si preň bohov, čo ja prekladám ako že sa nepriamo odkázal do pekla. (Áno, teraz sa rozplývam.:)) Jednu zo scén, čo mám najradšej, som nazvala "Scéna sklonených hláv", nebudem spoilerovať spoiler, tu ju máte: OTEC: "Povedal mi, že ťa miluje." PHILIPPA: "Áno." OTEC: "A ty?" PHILIPPA (po pauze): "Áno." .......... FILIPPO: "Ja s tebou nepôjdem, ocko." OTEC: "Ja viem. Trochu ťa poznám... " Aaaach. ()

JohnCZ

Esteticky pěkné (kamera, prostředí), herecky silné, ale emocionálně mě to v pozdější fázi už úplně minulo. Možná proto, že se film s blížícím se koncem čím dál více vzdaluje realitě a a směřuje do artových vod. Cover filmu velmi klame tělem. ()

Padme_Anakin

Netuším, jak to Tom Tykwer dělá, ale já mu vždycky na ten jeho filmový lep sednu a nemám s tím žádný problém.. Cate Blanchett je v roli učitelky-vdovy-zklamané ženy nejen uvěřitelná, ona je dech beroucí, Giovanni Ribisi příjemné překvapení, v tomhle zvláštním úsporném režimu je pro mě velice zajímavý.. Příběh Philippy, která se roky snaží upozornit policii na krále drogového podsvětí a na konec bere spravedlnost do svých rukou, mě rozhodně nenechal chladnou.. ()

spaceboyCZ

Velmi kvalitne udelane drama s vyvazenyma scenama a dobre padnoucim a ubihajicim dejem. Fakt se na to dobre divalo a clovek z toho mel i pozitek a uspokoji i narocnejsiho divaka... ()

yakoob

Nádherný film sám o sobě...Zdlouhavé ticho mlčenlivých záběrů, proplétané melancholickým klavírem, působily na mne stejně jako slzivé pohledy Cate Blanchett...Vizuálnost kamery nemůžu Tykwerovi upřít, škoda jen, že příběh ve mně zanechal pocit, jakoby před posledním záběrem chybělo pár desítek minut děje navíc...Láska a oddanost dvou lidí, takové je pro mne Nebe... ()

Philippa

Poslední minuty filmu mě zasáhly doslova šípem amorovým .... slovy nelze vyjádřit, to se musí prožít....když o tom přemýšlím, ten pocit byl zvuk...zřejmě nebeské zvonky hrály.... zkrátka z Nebe se zrodil můj nick tady na ČSFD. ()