Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná... (BUD-SFIS)

KoleckoR

Krásná "šermovačka". Film plný krve a mrtvol, ale tak nějak všechno decetní. Krví se nešetřilo, ale nebyly to žádné humusárny. Postava bílého bojovníka byla perfektní, takový šílený slizák se jen tak nevidí. A poslední souboj taky krása. Až jsem se musel zasmát, jak se hlavička protočila. ()

godycz

Ovlivnen Final Fantasy Games - je pro me Azumi - nadhera a hlavne zaporak je BOZI. A ta kamera. A ty ruze. A t a k d a l e. ()

in4mator

Krvavá pohádka s několika zajímavými scénami. Jinak to, že je to podle komiksu, je vidět od začátku do konce. Je těžké hodnotit takový film - jako zpracování mangy se mu dá těžko něco vytknout, ale mně komiksové chování postav v hraném filmu prostě nesedí. ()

Kolssteyn

Od prvních minut se mi to líbilo, škoda jen, že to nebylo delší. :) Poměrně jednoduchou dějovou linii obohacují zajímavé sekvence s mírným zřetelem na odlišnost charakterových postav. Je pravdou, že těch postav stále více ubývá, ale o to radši přijmem jejich výměnu za další - zajímavější kusy. Příjemným barvitým příběhem provádí neobyčejně sexy samurajka Azumi a její nemoudrý mistr, který si tak snadnou smrt nezasloužil, ...že by na něj karma neplatila? ()

BOURQUE

Dalo by sa povedať, že z hľadiska bojových umení, sa jedná o film podobného ako Hero alebo Tyger a drak. Pravda je práve opačná. Okrem toho, že sú vo filme nezabudnuteľné boje s mečom, aj jeho dej je celkom prepracované. Je dojemné a záverom niekedy nepochopiteľné. Práve taká kombinácia niekedy môže pomôcť. Ako aj v tomto prípade. Jedna vec je ale istá: zamilovať sa do Azumi (Aya Ueto) je nebezpečná a smrteľná hra. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

solid

Tak Ryuhei se nenachal zastavit a natočil si to co chtěl. Dobrý příběh trochu kazí nevyrovnanost motivací u dětských zabijáků, alepsoň u Azumi mi to přišlo jako na houpačce, ale možná to je jen tím překladem, kdy se určitě nějaký význam ztratil. Nápady tam byly a dovedu si to představit z remakované s poněkud větším důrazem na schopnosti jednotlivých zabijáků, kdy tady je opravdu hodně vidět, že se jen ohání mečem a padouši jim nabíhají do ran. Velké plus je kamera a jednotlivé vychytávky. Líbilo, ale mohlo to být lepší. ()

Evander

Velmi netradiční (i na japonskou produkci), místy poetické s mnoha silnými momenty. Celkově však bezobsažné a často příliš brutální. Nebýt mladé japonské krásky v hlavní roli, nebylo by vlastně ani na co koukat. Byl jsem v pokušení za závěrečnou scénu jednu hvězdičku přidat, bylo to těžké, ale odolal jsem… ()

Hapretor

Ujeté, blbé, někdy až úchylné, někdy nudné, někdy otravné ... na zabití času to ujde ...ale kdybych to neviděl, nelituju ... ()

plagjoklas

Pekne natočené, ale pre mňa jeden z najslabších samurajských filmov. Pôsobilo to na mňa príliš pretechnizovane a nejako som sa nemohol skamarátiť s tými zabijakmi boli to pre mňa len poplašený puberťiaci. ()

GrgaPitic

Film který má potenciál na 4 až 5-ti hvězdičkové hodnocení. Ovšem .... Po svižném začátku a po jedné scéně, která se mi zapsala zřejmě napořád do paměti, se film začíná zvrhávat v laciné "béčko" ne-li "céčko. Nevím nakolik je to způsobeno rozpočtem, ale každopádně mi to dokázalo zcela otrávit zbytek filmu. ()

fraktal

Nemohu si pomoci, přes veškeré (zde zmíněné) nedostatky se mi to líbilo. Moc. A pokud srovnávám s ostatními spektákly zde zmíněnými (Tygr a drak, Lotro, ba i ten A.Kurosava), pak tohle je pop, který "můžu". Mě osobně se tedy líbí dokonce daleko více než Kill Bill ze stejného roku (i když ten má akční scény a triky propracované daleko dokonaleji), neb japonská estetika je prostě >cool ()

Cruchot

Motiv nevinně vyhlížejícího milého děvčátka, které s katanou v ruce kosí masy nepřátel, není v japonském anime jistě nijak zvlášť převratný, přesto zatraceně přitažlivý. Upřímně - ke sledování tohohle filmu mě nažhavily už jenom fotečky hezoučké Ayy Ueto se zakrváceným kosítkem v rukou. Ale jenom to by celý víc jak dvouhodinový film neutáhlo. Naštěstí se tvůrcům podařilo převést atmosféru hravých anime i do hrané podoby a třebaže je příběh postaven na jednoduché základní myšlence party nájemných vrahů poslaných zabíjet ve jménu míru, pokud budete naladěni na stejnou strunu, nebudete se ani na chvíli nudit. Velkým plusem už je samotný výběr herců a zajímavé postavy. Kromě titulní Azumi zaujme především ta záporácká část - bratři Sarikiové, "opičák" Saru a hlavně perverzák v bílém kimonu a s rudou růží v ruce Hiei. Stejně jako každá scéna s Azumi, i scény s ním patří k tomu nejlepšímu v celém filmu. Vrcholem je pak když stanou konečně proti sobě (aniž by je"kdokoli další vyrušoval"). Alfou a omegou tohoto typu snímků jsou přirozeně akční scény. Tady není co vytknout. Rychlý střih, výtečná práce kamery (možná někdy až moc na efekt, ale budiž) i zajímavá choreografie. Příběh a děj není kdovíjak komplikovaný, ale rozhodně ne úplně předvídatelný. Místy příjemně překvapí i černý humor. Celkovou atmosféru dotváří výtečný hudba a nesmím opomenout ani více než slušnou práci kameramana. Dostal jsem, co jsem očekával a těším se na další shlédnutí. Doporučuji na co největším plátně. ()

Dr.Cilka

Sklamanie, pretoze som necakal takuto rozpravkovu zalezitost. Solidny uvod sa velmi rychlo zmenil na bohapustu sekacku a mlaticku, s dejom tak jednoduchym, ze by mohol konkurovat Fantagiro. Ale tak co - oddychovka - kde vacsina casu je sustredena na peknu japonku s katanou.. Takze co sa mi vlastne nepaci?! PS - unikatny moment, a to konkretne palanquin, ktory padne z utesu a vybuchne :) ()

tompaulman

Po silném a slibně vypadajícím začátku se objevilo první porušování fyzikálních zákonů a první boje s nesmyslným průběhem. Nicméně příběh a vizuál pořád bavil. Jenže nesmyslnost bojů se pořád stupňovala, až do závěrečné nejdelší bitky, u které jsem nevěděl, jestli kroutit hlavou nebo se smát, když Azumi jako jedna ze dvou postav přežila útoky děl, výbušnin, šípů, kulek a 250ti bojovníků. Nutno dodat, že bez škrábance. A pak přišla ta scéna na lodi, díky které pro mě film klesl pod průměr. Ještě někdy v budoucnu zkouknu Tygra a draka a jestli mě nebude bavit ani ten, tak si na tento žánr dávám doživotní zákaz. ()

kokes

Na základě vysokého hodnocení na CSFD jsem se rozhodl tento filmek zkouknout, ale byl jsem velmi zklamán. Postaveno na rádoby efektních záberěch a miloučkém obličeji Azumi. Bohužel už ne na kvalitnějším herectví hlavní hrdinky a bohužel ani jejích pohybových schopnostech. Myslim, že v hlavní roli bojovnice Azumi by měla být nejen pěkná baba, ale i ženská, která je schopná se pohybovat a kvalitnějc hrát, ne se jen rádoby smyslně dívat do kamery a spoláhat na střih.:-) Když k tomu přičtu lacinný, kýčovitý příběh, vychází mi pouhé dvě hvězdy.:-) ()

crackonosh

Plytká záležitost filmařsky silně inspirovaná hollywoodskou kinematografií. Vezměte Power Rangers a naroubujte je do prostředí japonské vesnice, přidejte hrdinku, která má meč proklatě ostrý a dostanete středně zábavný guláš na sobotní večer. Škoda, že některé slibné momenty byly utopeny v bezradném příběhu, který nenudí jen díky velkému množství dnes už průměrně zpracovaných soubojů. Čekal jsem o něco více, na dvojku se už asi nepodívám. ()

Tamten

Příběh o skupině dětí, které jsou vychované jako zabijáci s cílem zavraždt vysoce postavené lidi. Přímočarý děj bez zvláštních překvapení zde není na škodu, stejně jako přehnané charaktery některých postav. Souboje lze vcelku pochválit, i když nic zázračného se zde nekoná. A nějaké to létání holt musíme v asijských filmech odpustit. ()

0nimusha odpad!

Po dlouhý době jsem se velice pobavil u filmu. Tento film musel dělat nějaký hodně zhulený pán jinak si to nedokážu představit. Boje dělaný jak pro děti ,krev opravdu divná,rány mi připomínaly mlacení klackama . Absolutně nereálné ,aby jedna postava zabila 200 lidí a ani se u toho nezadýchala to už chce opravdu talent.První film u kterýho jsem viděl ,že člověk si uvědomí po 10 vteřinách ,že je vlastně bez hlavy a taky že s podřízlym hrdlem přežijete 20 minut úplně v klidu a ještě si pak můžete pokecat. A nyní nejlepší věc a to je postava která vypadá jako opice ,která dokonce chrochtá a kňučí. Absolutně nechápu jak jsem musel být zoufalý ,když jsem dokázal film dokoukat až do konce.Zařadil bych spíše do kategorie komedie. ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)