poster

Hvězdný erb (TV seriál) (festivalový název)

 • Japonsko

  Seikai no monshō

 • Japonsko

  星界の紋章

 • USA

  Crest of the Stars

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 12x24 + 1x40 min

 • Radek.SCH
  ****

  Neprávem přehlížená space opera. Na poli třinácti dílů se toho nedá moc rozehrát, takže ještě vyšla druhá třináctidílná série, třetí desetidílna a aby toho ještě nebylo málo, tak čtvrtá "série" má dvě óvéáčka. Mohla to být klidně jedna série, a nemusel jsem to tak pracně hledat a luštit chronologii. Ale i tak se dalo za necelých pět hodin říct víc, než jen spoiler hlavní dvojce uteče z napadené lodi; hlavní dvojce uvízne u perverzního maniaka, kterého se zbaví; hlavní dvojce přistane na planetě, a nakonec se hlavní dvojce dostane z této planety. konec spoileru Neustálé opakování dlouhých jmen, a titulů a fakt, že Hvězdný národ je tvořen jenom vymydlenými ksichtíky, s elfíma ušima, modrými vlasy a stupidními (zbytečnými) čelenkami mě trochu štvaly, ale na to jsem si po dvacáté, třicáté anime sérii u Japonců už zvykl. I přesto, chci vidět víc! 80 %(20.2.2011)

 • 3KAVKY
  ****

  Space opera jako řemen z budoucnosti tak vzdálené, že ze spojení science-fiction je spíše pravdivé pouze slovo fiction. Jinto jakožto novopečený kadet Abhského imperia je archetyp blbečka, na kterého sedne štěstí, jako na příslovečného vola, v podobě krásné Lafiel. Ta na ubohého a neustále se za něco omlouvajícího Jinta nedá dopustit, ani kdyby snad způsobil velký třesk naruby. Vesmírné bitvy mi připadaly díky nevhodnému grafickému ztvárnění nepřehledné až matoucí. Tím moje stěžování si ale v podstatě končí. Vše ostatní se mi víc než líbilo a nakonec jsem si oblíbil i troubu Jinta. Dobrá práce.(9.8.2010)

 • Jhershaw
  *****

  Zatím si nejsem jistý, jestli mám Crest of the Stars hodnotit jako samostatný seriál, nebo jako předehru pro další série s názvem "Seikai no senki". Zpětně mi přišlo, že se během těch 13 dílů toho moc neodehrálo a že to všechno je jen začátek. Na druhou stranu, za celých 6 hodin jsem se vůbec nenudil a na konci jsem cítil lítost, že se k dalším dílům dostanu až za týden... Když si k tomu připočtu krásnou animaci, silné a působivé momenty a neskutečně krásnou hlavní hrdinku, Lafiel (která se tam dokonce objeví nahá:), nemám jinou možnost, než těch 5* udělit a těšit se na další víkend :-)(13.4.2004)

 • JohnyTrava
  *****

  No až taký veľký fanúšik scifi nie som, takže som k tomuto pristupoval s väčším odstupom a veru nebol som hneď z úvodu ohúrený. Ale čo nie je, môže byť a tak som sa už po pár dieloch do seriálu zažral. Síce strategické keci na kapitánskom mostíku nie sú moja silná stránka, obzvlášť ak sa všetci smrti k smrti usmievajú, no našťastie je to len jedna z línií a tak seriál neupadá v dialógový pátos. No ale čo je ťahom tohto seriálu, sú hlavné postavy. Tu vidno naozaj dobre odvedenú prácu a hanbím sa to až povedať ale väčšia stopáž by nebola na škoda (ešte, že tu sú ďalšie série). Zas sa ukazuje, že práve to zlaté pozlátko anime leží u starších kúskov. 8 bodov.(12.3.2013)

 • Five By Five
  ****

  Po grafickej stránke škoda reči, ale aspoň mimika postáv je ľahko čitateľná, takže to ani tak veľmi nevadí... Čo je podstatné, tento seriál má skvelú atmosféru (takú správnu orechovo-startrekovskú... - predslov v každej epizóde, opening, ending... Lafiel...)... Koniec možno trochu rozťahanejší, ale určite budem pokračovať...(8.4.2011)