Hvězdný erb (TV seriál) (festivalový název)

• Japonsko

Seikai no monshō

• Japonsko

星界の紋章

Crest of the Stars

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 12x24 + 1x40 min

Zatím si nejsem jistý, jestli mám Crest of the Stars hodnotit jako samostatný seriál, nebo jako předehru pro další série s názvem "Seikai no senki". Zpětně mi přišlo, že se během těch 13 dílů toho moc neodehrálo a že to všechno je jen začátek. Na druhou stranu, za celých 6 hodin jsem se vůbec nenudil a na konci jsem cítil lítost, že se k dalším dílům dostanu až za týden... Když si k tomu připočtu krásnou animaci, silné a působivé momenty a neskutečně krásnou hlavní hrdinku, Lafiel (která se tam dokonce objeví nahá:), nemám jinou možnost, než těch 5* udělit a těšit se na další víkend :-)(13.4.2004)

No až taký veľký fanúšik scifi nie som, takže som k tomuto pristupoval s väčším odstupom a veru nebol som hneď z úvodu ohúrený. Ale čo nie je, môže byť a tak som sa už po pár dieloch do seriálu zažral. Síce strategické keci na kapitánskom mostíku nie sú moja silná stránka, obzvlášť ak sa všetci smrti k smrti usmievajú, no našťastie je to len jedna z línií a tak seriál neupadá v dialógový pátos. No ale čo je ťahom tohto seriálu, sú hlavné postavy. Tu vidno naozaj dobre odvedenú prácu a hanbím sa to až povedať ale väčšia stopáž by nebola na škoda (ešte, že tu sú ďalšie série). Zas sa ukazuje, že práve to zlaté pozlátko anime leží u starších kúskov. 8 bodov.(12.3.2013)

Neprávem přehlížená space opera. Na poli třinácti dílů se toho nedá moc rozehrát, takže ještě vyšla druhá třináctidílná série, třetí desetidílna a aby toho ještě nebylo málo, tak čtvrtá "série" má dvě óvéáčka. Mohla to být klidně jedna série, a nemusel jsem to tak pracně hledat a luštit chronologii. Ale i tak se dalo za necelých pět hodin říct víc, než jen spoiler hlavní dvojce uteče z napadené lodi; hlavní dvojce uvízne u perverzního maniaka, kterého se zbaví; hlavní dvojce přistane na planetě, a nakonec se hlavní dvojce dostane z této planety. konec spoileru Neustálé opakování dlouhých jmen, a titulů a fakt, že Hvězdný národ je tvořen jenom vymydlenými ksichtíky, s elfíma ušima, modrými vlasy a stupidními (zbytečnými) čelenkami mě trochu štvaly, ale na to jsem si po dvacáté, třicáté anime sérii u Japonců už zvykl. I přesto, chci vidět víc! 80 %(20.2.2011)

Mám rád všemožné žánry a nakoukáno mám už přes 220 všemožných sérií, filmů, OAV atd. Proto jsem se také těšil na tento vyvyšovaný skvost. Jaké bylo mé překvapení, když jsem toto dílo dodíval. 3 hvězdičky proto, že byl děj neuvěřitelně pomalý. Byla tam romantika, ano, ale opravdu se tam téměř NIC nestalo. Vše se dá shrnout do ****Spoiler**** Princ potká princeznu, princ je v ohrožení, princezna ho zachraňuje, pak je opět v ohrožení a opět ho zachraňuje, a pak je v ohrožení princezna, kterou princ zachraňuje, protože je konečně na domácí půdě a ... konec. Velké prohloubení vztahu mezi princem a princeznou. Bohužel takové... divné ****Konec spoileru**** Animace byla velmi krásná, postavy však neuvěřitelně předvídatelné, nečekalo mne žádné překvapení a s nudou jsem těch několik dílů odseděl. Na film se možná vrhnu někdy .. někdy... Není nejmenší chuť. Pro mě opravdu slabé 3 hvězdičky.(24.5.2010)

Velkolepa space opera + silna romanticka linka (Subjektiv neprehani). Az po shlednuti Crest of The Stars sem si uvedomil jak dlouho (snad od Babylonu 5) sem nevidel space operu s poradnym rozmachem. Ne ze by treba Battlestar Galactica byla spatna, ale je to trochu jiny zanr. Stejne jako B5 to neni material pro kazdeho, ale ti kterym to sedne budou hladovy po nasupu. Sem zvedav na navazujici serie.(17.8.2009)