Reklama

Reklama

Hvězdný erb

(festivalový název) (TV seriál)
  • Japonsko Seikai no monshō (více)

Obsahy(1)

V budoucnosti galaxie existuje jen několik důležitých mocností - Lidský svaz (Human Union), Svaz svrchovaných lidských planet (People's Sovereign Union of Planets), Republika Velký Alcon (Republic of Greater Alcon), Hanijská Federace (Federation of Hania) a nejmocnější Abhská lidská říše (Humankind Empire of Abh). První čtyři jsou členy aliance, která je známá jako Novosicilský pakt (Nova Sicilly Pact).
Abhové jsou lidé geneticky upravení k dlouhodobému přežití ve vesmírua to tak dobře, že ani nežijí na planetách. Mají modré vlasy a zašpičatělé uši, jsou dlouhověcí a neobyčejně krásní. A vládnou asi polovině lidstva.

Příběh začíná dobytím nezávislé planety Martine říší Abh. Prezidentův syn Jinto je poslán na výchovu do Abhských škol, aby mohl vykonávat povinnosti feudálního pána planety Martine. Po letech učení se Jinto musí přesunout do hlavního sídla Abhů, ve kterém má jeho vzdělávání pokračovat. Na cestě vesmírem ho doprovodí sličná členka císařské rodiny jménem Lafiel. Rutinní mise se záhy zkomplikuje, neboť dlouho očekáváný konflikt mezi říší Abh a Novosicilským paktem konečně přichází. Dorazí Jinto a Lafiel v pořádku do cíle?

Tento anime seriál má pokračování v podobě sérií SEIKAI NO SENKI, SEIKAI NO SENKI II, OVA s názvem SEIKAI NO SENKI III a konečně OVA filmu SEIKAI NO DANSHOU. Seriál byl natočen podle stejnojmenného románu, jehož autorem byl Hiroyuki Morioka. (Subjektiv)

(více)

Recenze (13)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Na svůj důstojný věk solidně schovávající se seriál a upřímně musím přiznat, že bez cizí pomoci bych se ztěží k němu dostal též (na dálku díky Larkymu). Důvodů, proč není tak lákavý pro novodobé otaku útočníky, zaplavenými tou masou nově vycházajících titulů, je hned několik: Dějem nepřeplněný, na řadící páce máme nahozeno za 2, romanticky liknavé, akčně průměrné, fan-service na dlouhé dovolené a animačně to od legendárního studia Sunrise už nemuže ani zdaleka konkurovat aktuálnímu trhu (lodě jsou za 1, ale postavy mi před očima ujíždí). Pokud si tvrdohlavě a mělce zakládáte na některém z těchto prvků, tak si vystupte z lodě. Zmínil jsem ale někde, že by to snad bylo anime nezajímavé? Ani náhodou! Nemužu se ubránit dojmu, že jsem shlédl Star Trek v kreslené podobě, hlavně kvůli melancholické atmosféře a ústředni dvojičce, která až přespříliš připomíná Kirka se Spockem. Dobře, Jinta bych zařadil do krabičky nejapnějších teenagerů, ale agilní, strojová a zodpovědnosti oplývající mimozemšťanka Lafiel tahá jako lokomotiva jejich vzájemný vztah, aniž by to kdykoliv přepálila a zároveň se vyvarovávala obecně známých šablon romancí. I když se to tváří pohádkově, Jinto s Lafiel jsou sympaticky dospělí a spíše se naopak snaží najít ztracené dětství; ve zkratce se (naštěstí) vyhýbáme prvkům demence apod.. Tomu napomáhá solidně vykonstruovaný svět, který obsahuje i vymyšlený jazyk a politické machinace. Zvuková orchestra mě mile překvapila, ale jednu značnou osobní výtku bych měl: Vůbec mě nebavily scény, kde nevystupovalo ústřední duo, tzn. VKV (vesmírné kolosální vřavy). Pro oči to byl naprostý vizuální bordel a sluch nelibě zpracovával opakované ukřičené rozkazy. Nicméně space opera jak vyšitá to je a hlavně se velmi povedla. Na 5* mi zde chybí větší šmrnc, hlubší výplň a pocit, že jsem prožil něco extraordinárního. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Mám rád všemožné žánry a nakoukáno mám už přes 220 všemožných sérií, filmů, OAV atd. Proto jsem se také těšil na tento vyvyšovaný skvost. Jaké bylo mé překvapení, když jsem toto dílo dodíval. 3 hvězdičky proto, že byl děj neuvěřitelně pomalý. Byla tam romantika, ano, ale opravdu se tam téměř NIC nestalo. Vše se dá shrnout do ****Spoiler**** Princ potká princeznu, princ je v ohrožení, princezna ho zachraňuje, pak je opět v ohrožení a opět ho zachraňuje, a pak je v ohrožení princezna, kterou princ zachraňuje, protože je konečně na domácí půdě a ... konec. Velké prohloubení vztahu mezi princem a princeznou. Bohužel takové... divné ****Konec spoileru**** Animace byla velmi krásná, postavy však neuvěřitelně předvídatelné, nečekalo mne žádné překvapení a s nudou jsem těch několik dílů odseděl. Na film se možná vrhnu někdy .. někdy... Není nejmenší chuť. Pro mě opravdu slabé 3 hvězdičky. ()

Reklama

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Zatím si nejsem jistý, jestli mám Crest of the Stars hodnotit jako samostatný seriál, nebo jako předehru pro další série s názvem "Seikai no senki". Zpětně mi přišlo, že se během těch 13 dílů toho moc neodehrálo a že to všechno je jen začátek. Na druhou stranu, za celých 6 hodin jsem se vůbec nenudil a na konci jsem cítil lítost, že se k dalším dílům dostanu až za týden... Když si k tomu připočtu krásnou animaci, silné a působivé momenty a neskutečně krásnou hlavní hrdinku, Lafiel (která se tam dokonce objeví nahá:), nemám jinou možnost, než těch 5* udělit a těšit se na další víkend :-) ()

3 AM Code 

všechny recenze uživatele

Velkolepa space opera + silna romanticka linka (Subjektiv neprehani). Az po shlednuti Crest of The Stars sem si uvedomil jak dlouho (snad od Babylonu 5) sem nevidel space operu s poradnym rozmachem. Ne ze by treba Battlestar Galactica byla spatna, ale je to trochu jiny zanr. Stejne jako B5 to neni material pro kazdeho, ale ti kterym to sedne budou hladovy po nasupu. Sem zvedav na navazujici serie. ()

Radek.SCH 

všechny recenze uživatele

Neprávem přehlížená space opera. Na poli třinácti dílů se toho nedá moc rozehrát, takže ještě vyšla druhá třináctidílná série, třetí desetidílna a aby toho ještě nebylo málo, tak čtvrtá "série" má dvě óvéáčka. Mohla to být klidně jedna série, a nemusel jsem to tak pracně hledat a luštit chronologii. Ale i tak se dalo za necelých pět hodin říct víc, než jen spoiler hlavní dvojce uteče z napadené lodi; hlavní dvojce uvízne u perverzního maniaka, kterého se zbaví; hlavní dvojce přistane na planetě, a nakonec se hlavní dvojce dostane z této planety. konec spoileru Neustálé opakování dlouhých jmen, a titulů a fakt, že Hvězdný národ je tvořen jenom vymydlenými ksichtíky, s elfíma ušima, modrými vlasy a stupidními (zbytečnými) čelenkami mě trochu štvaly, ale na to jsem si po dvacáté, třicáté anime sérii u Japonců už zvykl. I přesto, chci vidět víc! 80 % ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama