Hrdinkou této americko-francouzské fantastické komedie je spisovatelka Lila Juteová (Patricia Arquette), která vypráví svůj neobyčejný příběh. V dospívání zjistila, že vlivem nevyléčitelné hormonální poruchy jí celé tělo porůstá chlupy. Vyřešila to útěkem do přírody, žila ve stanu a začala psát ekologické knihy. Ve třiceti ji však zpět do civilizace přivedla touha po muži. Kvůli tomu Lila podstoupí náročné depilační kůry a když se setká s krátkozrakým vědcem Nathanem Bronfmanem (Tim Robbins), zdá se, že problém je vyřešen. Jenže nic není tak snadné, jak vypadá – zvlášť poté, co se dvojice setká s divokým mladíkem, který vyrůstal od dětství v lese a myslí si, že není člověk ale opice. Nathan s Lily mu dají jméno Puflík a vědec se rozhodne necivilizovaného tvora polidštit… (HBO Europe)

Bilky

Po prvýx minútax sledovania tohto filmu ma napadlo slovo ULETENÉ, potom ABSURDNÉ a vzápätí slovíčko ORIGINÁLNE. Ak to niekomu nepripadalo ako komédia tak sa nečudujem, ale ja som sa teda bavil vynikajúco, miestami až rehlil. Nádherný výsmex našej nadradenosti, toho kam sa fšetci ženieme a čím vlastne fskutočnosti sme! NÁDHERA :) Patrícia ARQUETTE opäť dokázala svoju "úxylku pre úxylky", teda svoju záľubu o prinajmenšom "zvláštne" snímky. Hmmm, doteraz som netušil že je to taká "babizňa" - krv, mlieko a xlpy :) Rodinka Tima ROBBINSA bola úplne bez xyby a pohľad do ix domácností bolo to najzábavnejšie ftejto satire na ľudskosť. KAUFMANN ma svojský pohľad na vec a jeho názory zabiehajú skoro až k pythonovskému videniu sveta. Napriek tomu, že ma jeho neskoršia snímka VEČNÝ SVIT zatiaľ neoslovila, tento film je podľa môjho gusta aj keď si neodpustím poznámku: Ak by sa našiel kompromis medzi "jemnejším" a civilnejsim pohľadom ako ma napríklad Wes ANDERSON a týmto absurdným divadlom v podaní Michela GONDRYHO, tak je to u mňa plný počet. Takto len za 4**** ()

Seuata

Oslovila mě nejvíc netradičnost filmu. Nevím jestli šlo o to, co nelépe vystihnout zvířecí část člověka, ale film je v tomhle originální. ()

yatan

vyborni herci, drzia film nad vodou viac ako sa zda..Charlie Kaufman je velmi vnimavy clovek plny fantazie a napadov no forma, ktoru zvolil mi tento raz nesadla..mam zmiesane pocity ako pri kazdom z kafumanovych filmov no neviem dat viac ako 7 z 10 tento krat..urcite to nie je zly film, a urcite to nie je film pre masy s pukancami a colou v kine..mozno to treba vidiet viac krat, ale zatial len tri hviezdicky. ()

route60

Divný film těšil jem se na něj a nepřišel jsem mu na chuť, herci jsou skvělí, filmy Michaela Gondryho mám moc rád ale Slez ze stromu se nepoved.45% ()

rln

Vyjímečná komedie u které se možná nebudete válet smíchem. Rozhodně inteligentnější než naprostá většina komédií pro nactileté a Patricie Arquette je jako chlupatá k sežraní. ()

Docentus

Velice nevyrovnaný film. Řadu skoro geniálních kousků sráží nedotaženosti, nelogičnosti nebo úplné úlety... Nejsilnější na tom všem je námět. Taky dost škodí nálepka "komedie", když je to spíš dost vyhrocená satira. ()

Akyno

Sorry, ale buď som magor ja, alebo je magor ten chlap čo to natočil. Ďalšie dielo pre tých, čo sedia vo filmovom klube a žasnú aké umelecké majstrovstvo sa mi to tu prinieslo? Fakt netuším, podľa mňa to bol úlet, ale mimo dobrého vkusu. ()

Mr. Movie

Tak tohle mě dostalo. Jestli stačí natočit něco absurdního a ještě ke všemu známým , uznávaným scénaristou Kaufmanem a spousta lidí to bude považovat za umění, tak nevím.... Asi si vemu flašku a něco napíšu, bude to asi blábol, ale kdybych se jmenoval jinak možná by to by umělecký dílo a hvězdičky by se sypaly. No a už jsme u otázky uměmí. Takže raději skončím... Komu se to líbí, proč ne, já si jdu otevřít tu flašku :-) ()

Tsuki003

Na jednu stranu velice zvláštní myšlenka, snaha o hluboké pojetí a vykrystalizování problémů. Na druhou těžce pošahaný film plný absurdit :) Pravděpodobně záleží na každém člověku, jak tenhle film pochopí. Já ho těžko kdy budu považovat za komedii, protože jsem se u něj nesmála. Spíš se podivovala, ale asi víc v tom dobrém slova smyslu. Na pět hvězdiček je to nedotažené a nedokonalé, na tři zase moc originální, osobní (= část Michela Gondryho), a přespříliš zajímavé. Ale i přes moje vysoké hodnocení... nějak si nedovedu představit, že se na to v nějak blízké době podívám znovu ;) ()

jesuisnobody

Z filmu je cítíť viac Gondryho než Kaufmana, samotné myšlienky ktoré nám chce scenár predať nie sú zlé, zo scenára je však cítiť že ešte dva tri drafty by z celého filmu urobili celistvejšie a hodnotnejšie dielo. Takto máme len trocha nadpriemernejší film s (len) dobrými hereckými výkonmi a niekoľkými hluchými scénami. Za Gondryho mi to nie je až tak ľúto, ten za kariéru vypotil aj horšie kúsky, ale v Kaufmanovej filmografií u mńa bohužiaľ stojí na poslednom mieste. ()

Sublog

Asi nejslabší Kaufmanův scénář, který celkem solidně zfilmoval Michel Gondry. Film ale podle mě stojí především na skvělých hereckých výkonech, jinak by to možná bylo jen za **. ()

Jeer

Co jiného je člověk, než trochu chytřejší opice, s tenkým nánosem civilizovanosti? Tento film mě velmi pobavil a kromě toho obsahuje i zajímavou myšlenku. Chápu, že Gondryho styl nemusí být stravitelný pro každého, mě se ale jeho hravé, originální a místy bláznivé filmy líbí. ()

katakomb

Mě to bavilo celou dobu, na to, jak to bylo překombinované, to bylo ale velmi poutavé a fascinující. Ve výsledku skvěle zahrané, skvělý scénář, skvělá myšlenka, ale dohromady se to nějak minulo účinkem, bohužel ()