Reklama

Reklama

Má je pomsta

(festivalový název)
  • Jižní Korea Boksuneun naui geot (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hluchoněmý Ryu se ze všech sil snaží vydělat dost peněz, aby mohl svoji umírající sestru poslat na transplantaci ledvin (což není zrovna snadné, když jste právě přišli o práci a ještě ke všemu vám v nemocnici řekli, že potřebný orgán není k dispozici). Po menší epizodě s překupníky s lidskými orgány dá Ryu na radu své přítelkyně a rozhodne se získat peníze na sestřinu operaci únosem malé holčičky. Zpočátku slibně rozjetá akce se ale velmi brzy příšerným způsobem zvrtne a únos uvede do chodu kolotoč událostí, které všem pořádně zacloumají životy. Úvodní díl Parkovy trilogie o pomstě (následovaný snímky OLDBOY a SYMPATHY FOR LADY VENGEANCE) získal v roce 2003 na filmovém festivalu ve Philadelphii první cenu za nejlepší film. (kiddo)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (266)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Bude to znít divně, ale mám vlastně radost, že jsem v tomhle filmu nenašla zalíbení a nemusím mít výčitky svědomí. Občas mi totiž dělá problém dávat vysoké hodnocení filmům, jejichž obsah mi je silně proti srsti. Jenže to bych pak hodnotila většinu filmů negativně. V tomhle případě se mi ale nelíbilo ani zpracování. Dlouhé záběry na ošklivé a pochmurné věci, při kterých mám strach, že mi vymyjí mozek. K tomuhle si cestu, doufám, nikdy nenajdu. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Takto zladenú „drámu“ s tou správnou dávkou absurdných vložiek spolu s precítenou kompozíciou obrazu vyzdvihujúcou tento film na umenie som ešte nevidel. V podstate tu nie je žiadna zlá postava. Film nádherne graduje a dopozeral som ho s rukami na ústach pretože takýto osud by som tým sympatickým postavám ani v najmenšom nedoprial. Oldboy ma ani zďaleka tak nenadchol. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Spíš zpruzeně uznalé než potěšené třihvězdičky. Možná jsem na takto rozvláčný asijský thriler jen dnes neměl náladu, možná není Park můj šálek kávy (což je pravděpodobnější). Uvědomuju si, že v průměru na mě mnohem víc působí asijské romance, než asijské thrillery, což je - vzhledem k mému jinak temnému filmovému zaměření - celkem překvapující... ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Rozbeh bol slabší a trochu chaotický. Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil na motívy hlavných postáv, ale po prvom úmrtí sa to už rozbehlo. Oproti Oldboyovi tu absentovala výraznejšia hudba, no obidva filmy majú spoločné veľmi silné finále, na ktoré len tak nezabudnem. Ak som dal Oldboyovi štyri hviezdy a Sympathy for Mr. Vengeance tiež, pričom sa mi Oldboy viac páčil, v desiatkovej stupnicu by to bola sedmička a osmička. ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavá sonda do života pár looserů, gangsterů vydělávajících si na "chléb náš vezdejší" svým zcela netradičním a svojským způsobem (no, rozhodně to není džob pro každého) ;o), pár zbohatlíků... a o jejich "touze" po pomstě. Čí pomstě? Vlastně jich tam v tom lítá více? Příběh je to rozhodně zajímavý, i když v některých momentech mi přišel lehce přenatahovaný. Samotná předložená látka však rozhodně stojí za pozornost - a osobně mi toto Chan-wook Parkovo zamyšlení nad pomstou sedlo námětově více, než taktéž výborný Oldboy. Imho scénář mi několikrát přišel jak vystřižený z Kohlbergových případových studií na zjišťování morálního zdůvodňování jedince ;o) (viz Lhurgův koment). Nemohu taky opomenout, že ani tentokrát není divák připraven o pár skutečně vypiplaných chuťovek - SYMPATHY FOR MR. VENGEANCE mě stoprocentně přesvědčil, že něco stačí jenom slyšet a může mi z toho být pěkně nevolno; stejně tak mi ukázal, že krční tepna či elektrika nejsou na hraní (nevím proč jsem si u tohoto vzpomněl právě na Pelíšky). ;o) Shrnuto a podtrženo: Rozhodně nezapomenutelný zážitek, který zaujme formou i obsahem. K dokonalosti mi zde však něco chybí. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (10)

  • Harry Jay Knowles označil příběh filmu mužský herecký výkon, který byl ve filmu k vidění, za to nejlepší v roce 2002. (Terva)
  • Scénář byl dokončen za 20 hodin. (TomikZlesa)
  • Seung-beom Ryu pobýval v přípravě na svou roli mladíka postiženého mozkovou obrnou se stejně postiženými lidmi, aby se naučil jejich pohybům. (HellFire)

Související novinky

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (více)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (více)

Reklama

Reklama