• pytlik...
  ***

  Herectví Ferbasové se mi hodně líbí, protože z ní ta veselost a energie jen tryská... Směju se jen ji vidím. Ale přeci jenom, považovat ji za krásku, ze které jsou všichni muži paf, mi přijde dost odvážné. Dvě scény neměly chybu - strážníci s plechovým odznakem "městská jatka" a ten věštčin brunet, který se během pár minut přebarvil na kaštanovo.(12.4.2013)

 • Bart
  *

  Byli filmy, ve kterých Věra Ferbasová ukázala, že je dobrá herečka a ne jen přihlouplý klaun. Tenhle film to ale rozhodně nebyl. Možná to chtělo lepší scénář a režijní vedení. Komické situace, kde se Ferbaska nejen převlékala, ale střihla si i dvojroli a také mluvila cizím jazykem, jsou zaručené situace, ale nesmí se spoléhat jen na jejich sílu.(4.3.2006)

 • Zloděj kol
  ***

  Komedie psaná Věře Ferbasové na tělo. Bohužel místo, aby se scenáristé snažili vytvořit pro tuto herečku dobrou příležitost, slepili množství crazy situací a nechali Ferbasovou hrát, jak cítí. Vznikla tak nesourodá tříšť absurdního příběhu se spoustou záměn a nedorozumění. Věře Ferbasové to sluší, ukazuje ze svých půvabů více, než bylo tehdy v kraji zvykem, ale na opravdu dobrou komedii to nestačí. Ostatní herci v tomto filmu tvoří tu lepší, tu menší kompars. Věra Ferbasová komický potenciál měla(!!!) - Mravnost nade vše, Andula vyhrála, i ty druhořadé komedie drží pohromadě pouze ona a je škoda, že se z ní stala jen třpytivá hvězda Slavínského filmů (a těch, kteří tyto filmy, podobné si jak vejce vejci, napodobovali).(26.12.2003)

 • Véronique
  ***

  Dávám sice 3 hvězdičky, ale časem se to možná změní... Poprvé se mi film moc nelíbil, poté to bylo lepší... Typická "interiórovka" s Ferbaskou a Dohnalem... Tato dvojice byla asi diváky dost oblíbená, o čemž svědčí více filmů, kdy se objevili pospolu. Př. o mnoho slavnější "Uličnice" - jak se mi dříve ta operetka líbila, dnes bych asi upřednostnila méně známou "Vandu". Dějově nic objevného, ale některé scénky + dialogy jsou úsměvné. 59%(3.10.2010)

 • NinadeL
  ****

  Třetí setkání oblíbeného páru Věry Ferbasové a Jiřího Dohnala nyní zastínil, podobně jako v Uličnici, fakt, že oba z partnerů nezískali vyrovnaný prostor. Stejně, jako se Věrka soustředila na několikeré převleky dívenky usilující o svého letce, nyní se maximálně soustředila na opravdovou dvojroli. Pomineme-li, že dvoj a více role bývaly doménou Vlasty Buriana, po pouhých pár letech u filmu také Ferbasová dokázala zvládnout tento stěžejní úkol. Už nebylo nutné doplnit její komedii o scénku s převleky, aktuálně mohla na ploše celého filmu vytvořit dvě zcela odlišné postavy. Fenomén Čechoameričanů si samozřejmě zaslouží také širší pojednání, ale ke každému filmu to chce střídmého ukrajování, jinak by to bylo pro ČSFD plýtvání ;)(18.2.2009)

 • - Román mladého srdce Miloše Křenovského původně vycházel časopisecky na stránkách Hvězdy československých paní a dívek v roce 1933. Knižně pak vyšel souběžně s filmem v roce 1938. (NinadeL)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Smíchov, Hradčany, Radlice, Jinonice a Malá Chuchle. (dyfur)