Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sympatická a půvabná Vanda Karhanová má díky svému vzhledu problémy v každém zaměstnání. Když se tedy chystá nastoupit na nové místo, rozhodne se podobným potížím rázně předejít. Upraví se a obleče tak aby, si jí muži nevšímali a nevěnovali jí pozornost. Netuší, že si tak způsobí potíže ještě větší a to nejen proto, že se teď až příliš nápadně podobá milionářské Čechoameričance Ruth Baretové, která utekla z domova, aby se nemusela provdat. Nejprve je Vanda omylem zatčena a končí na policejní stanici, takže se nemůže vrátit do práce. V továrně ji podezřívají, že zmizela s velkou částku, kterou jí svěřili, aby ji uložila v bance. Potom celou situaci zkomplikuje příjezd skutečné slečny Baretové.... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Třetí setkání oblíbeného páru Věry Ferbasové a Jiřího Dohnala nyní zastínil, podobně jako v Uličnici, fakt, že oba z partnerů nezískali vyrovnaný prostor. Stejně, jako se Věrka soustředila na několikeré převleky dívenky usilující o svého letce, nyní se maximálně soustředila na opravdovou dvojroli. Pomineme-li, že dvoj a více role bývaly doménou Vlasty Buriana, po pouhých pár letech u filmu také Ferbasová dokázala zvládnout tento stěžejní úkol. Už nebylo nutné doplnit její komedii o scénku s převleky, aktuálně mohla na ploše celého filmu vytvořit dvě zcela odlišné postavy. Fenomén Čechoameričanů si samozřejmě zaslouží také širší pojednání, ale ke každému filmu to chce střídmého ukrajování, jinak by to bylo pro ČSFD plýtvání ;) ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Na pozadí důmyslné záměny zámožné Čechoameričanky a chudé pražské úřednice s lehkostí a vtipem rozehraná převleková partie, které vévodí sympatická Věra Ferbasová. S trochou nadsázky lze tento skromný film přirovnat k známějším a bezpochyby zdařilejším crazy komediím, už proto, že nabízí sérii skvěle vypointovaných gagů v kanceláři, ve vile a na policejním komisařství. Tedy i vtipné momenty, záměny, omyly, intriky a akční podívanou. Tak proč ten odstup? ()

Reklama

Bart 

všechny recenze uživatele

Byli filmy, ve kterých Věra Ferbasová ukázala, že je dobrá herečka a ne jen přihlouplý klaun. Tenhle film to ale rozhodně nebyl. Možná to chtělo lepší scénář a režijní vedení. Komické situace, kde se Ferbaska nejen převlékala, ale střihla si i dvojroli a také mluvila cizím jazykem, jsou zaručené situace, ale nesmí se spoléhat jen na jejich sílu. ()

Zloděj kol 

všechny recenze uživatele

Komedie psaná Věře Ferbasové na tělo. Bohužel místo, aby se scenáristé snažili vytvořit pro tuto herečku dobrou příležitost, slepili množství crazy situací a nechali Ferbasovou hrát, jak cítí. Vznikla tak nesourodá tříšť absurdního příběhu se spoustou záměn a nedorozumění. Věře Ferbasové to sluší, ukazuje ze svých půvabů více, než bylo tehdy v kraji zvykem, ale na opravdu dobrou komedii to nestačí. Ostatní herci v tomto filmu tvoří tu lepší, tu menší kompars. Věra Ferbasová komický potenciál měla(!!!) - Mravnost nade vše, Andula vyhrála, i ty druhořadé komedie drží pohromadě pouze ona a je škoda, že se z ní stala jen třpytivá hvězda Slavínského filmů (a těch, kteří tyto filmy, podobné si jak vejce vejci, napodobovali). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hodně suchá i když lidová, místy však velice bláznivá, ale i dosti nepřehledná komedie v čele s komicky potřeštěným diblíkem Věrou Ferbasovou, a to hned ve dvojroli. Tyto a podobné filmy vážně nemusím a ani tento humor se zesměšňováním se za každou cenu mně není nějak blízký. Skoro bych ho přirovnal ke všem těm dnešním Rychlým, Novotným, Suchánkům, Žilkovým aj. Věra Ferbasová - klaun, ve své době možná byla 'IN', dnes to však už celé působí poněkud směšně a lacině-:)) Tenkrát to tak ale lidé samozřejmě nebrali, byla jiná doba.. Ferbaska opravdu hrála většinou v nenáročných filmech ne příliš valných kvalit, převážně pod dohledem svého objevitele Slavínského, s nímž natočila přes dvacet filmů. Slavínský vůbec v té době správně odhadl její možnosti a vytvořil z ní typ naivního dívčího klauna, kterého když slyším pištět, tak ihned přepínám. Vše na jedno brdo, s maskami a převleky. Vážné a charakterní role role zatím nikde. Skutečně se mi líbila až jako zralá třicátnice ve filmu Zlaté dno v posl. vzájemné spolupráci se Slavínským. Teno film mě tedy příliš nevzal a nezaujal. Šléglův scénář také ne a nezachránily to tentokrát ani herci jako Pištěk či Dohnal. Ze začátku dostal docela velikou příležitost figurkář Dvorský v roli disponenta. Jediný, kdo se mně snad líbil, tak to byl policejní inspektor v podání Jaroslava Marvana, který byl stále stejně dobrý a komický jako v jiných filmech. Koho jsem tu ještě postřehl, tak to byl v menší roli Vladimír Šmeral a malý kluk Antonín 'Strýček' Jedlička. ()

Zajímavosti (2)

  • Román mladého srdce Miloše Křenovského původně vycházel časopisecky na stránkách Hvězdy československých paní a dívek v roce 1933. Knižně pak vyšel souběžně s filmem v roce 1938. (NinadeL)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Smíchov, Hradčany, Radlice, Jinonice a Malá Chuchle. (dyfur)

Reklama

Reklama