Co je Andy? (TV seriál)

• Kanada

What's with Andy?

Animovaný / Pohádka

Kanada, 2001, 30 min

nejvíc mi utkvěla úvodní znělka: "Čau já jsem Andy a fórky dělám rád když se můžeš zasmát to je príma věc Začne to zcela nevinně, pak se to divně vyvine to zase Andy vyvedl věc. Jsem nejlepší jediný v okolí (co je Andy co je Andy) mé vtípky se rychle zahojí (co je Andy co je Andy) Co je Andy?" Ne jako rozhodně pecka seriál pro 12 letýho kluka :-)(18.1.2012)

Dá sa to nazvať "seriálo môjho detstva" (ak nepočítam Simpsonovcov:)). Tento seriál ma tak bavil, že som mal 100 chutí skúšať aj ja podobné kúsky ako Andy, no nebolo kde :). Troška ma mrzelo, že Jetix- stanica, ktorá to vysielala začala neskôr dookola opakovať tie isté diely. Potom prišla nová séria a opäť som sa rovnako bavil. No a potom to skončilo :(.(15.6.2011)

No, musím říct, že jsem váhala jak hodnotit. Jenže jako menší divák jsem to kdysi milovala. Samozřejmě jako dospělák už si člověk uvědomuje, jak jsou ty věci absurdní, ale já nemám nejmenší problém se na to dívat i dneska. Vtipné je to a nápadité, postavy jsou sympatické a kdo by Andymu nefandil, že? :)(4.4.2014)

Tenhle seriál mi připomíná chvíle mého dětství, kdy jsem se neustále těšila až na Jetixu poběží další díl. Co je Andy? byl rozhodně nejlepší seriál co vysílali a dokonce mě pořád baví i po tolika letech. Andy je neuvěřitelnej týpek, jeho vtípky jsou prostě skvělý, mají nápad a některý z nich by mě ani nenapadly, prostě to rozhodně zabaví! A oproti tomu co dneska vysílaj na Disney Channelu je Andy zlatá žíla.(23.3.2013)

Tak to pojďme shrnout, tohle byl jeden z nejhorších Jetix seriálů vůbec!! DALŠÍ!! Hmm... já opravdu nejsem dobrej na vtipkování... na to je tady expert Andy, který by mi určitě s vtipkováním pomohl a já bych ho mohl odměnit tím způsobem, že mu dám vystřelím do slipů 4 hvězdičky! A ON TO DOKÁZAL! Tenhle seriál se stal jeden z mých nejoblíbenějších Jetix seriálů a je opravdu velká škoda, že takové seriály už se nevysílají v TV. Andyho vtípky jsou často velice zajímavé, vtipné, šílené a bolestivé a proto bez dvojsmyslu Andyho miluji. Není divu, proč se žertíkům říkají kanadské, když tento seriál vznikl ne v USA, ale v Kanadě. Za všechno může Andy :D Kolikrát dostane svoji rodinu a přátele do velkých problémů a skončí to tím způsobem, kde a jak nás na začátku každého dílu Andy přivítá. Další, kdo mě baví v té jeho partičce je jeho ségra, kterou považuje za pěkně tvrdohlavou a jeho parťáka... spíš asistenta Dannyho, který mu drží zadek, aby jeho vtipkování vyšlo podle představ a kolikrát na to doplatí. To, čeho si na tomto seriálu velice vážím je to, že nikdy neuhádnu, jak se mohl dostat Andy do takové šlamastiky a přitom je to úplná volovina. Co se týče českého dabingu, tak jak já toho Filipa Švarce moc nemusím, tady se jeho hlas k Andymu skvěle hodí.(19.3.2020)

• - Rozprávka bola inšpirovaná sériou kníh Andyho Griffithsa. (buLLiTT)

• - Prvá epizóda bola "natáčaná" v USA, ostatné v Kanade. (buLLiTT)

• - Zápletka štvrtej časti tretej série s názvom Strašidlo Tery je poctou horrorovej klasike "Carrie" od Stephena Kinga. (matthew.17)