Učitelka tance Rebecca Taylorová a dětský psychiatr Sam Faulkner oslavují pět společných let na pláži. Rebecca, které je přes třicet, by se ráda vdala a touží po dítěti, ale Sam nemá zájem cokoli měnit. Kvůli své profesi má k dětem rozporuplný postoj a zastává názor, že si lidé děti pořizují nezodpovědně. Na pláži se Rebecca a Sam seznámí s Gail a Martym Dwyerovými a jejich třemi neposednými dcerami. Cestou za jejich přítelem, malířem Seanem Fletcherem, Rebecca Samovi oznámí, že je těhotná. Sam je v šoku. K Seanovi se také vypraví rodina Dwyerových. Gail je Seanovou sestrou a s Martym se pochlubí, že čekají další dítě. Sean Sama v jeho názoru na děti podpoří – prohlásí, že děti nechce, protože soužití s nimi by mu všechno vzalo. Když si Rebecca uvědomí Samův vlažný postoj, řekne mu, že sice vidí, že na dítě připravení nejsou, trvá však na tom, že si ho ponechá... Skamarádí se s Gail, která jí jako zasloužilá matka může v lecčems poradit. Samovi nezbývá než souhlasit. Když Rebeku doprovází na první gynekologickou prohlídku, přijme je roztržitý doktor Kosevich, původem Rus. Když zjistí, že Sam má doma kocoura, přikáže, aby se ho kvůli možné nákaze zbavil. Rebecca Samovi zase doporučí, že by měl prodat své milované porsche a koupit větší vůz. Samův život je náhle vzhůru nohama. První tři měsíce je Rebecce špatně, a proto se odmítá se Samem milovat. A později se začne obávat, že by mohli miminku ublížit. Sam je nervózní a při tenisu řekne Seanovi, že je sexuálně frustrovaný. Sean však najednou obrátí a tvrdí, že by už taky rád měl rodinu... (TV Prima)

2sistem

Ten film mě začal srát už od první scény. Nesympatický herci a o výkonech ani nemluvím. Grant tu vapadá jak teplouš. Dá se na to určitě podívat a sem tam i zasmát, ale průměr si to nezaslouží. ()

ReTeZa

Tento druh humoru není mým šálkem kávy....Nesmála jsem se, spíš jen chytala za hlavu, co je to za blbost... ()

Pythonator

Groteskní maglajs při porodu na konci filmu byl perfektní, ale jinak to byla spíše nezáživná nuda. Prostě standardní Columbusovina plná mírných vtipů, morálních kopanců a nezvládnuté romantiky. Julianne Moore vypadala v těch letech sexy, ale rozhodně ne v tomto filmu. No jo, dobrý režisér udělá i z pěkné kočky nechutnou těhotnou krávu. Pro nechápající: kráva jest druh ženy, která po předehře praví muži, že by se radši počkati mělo na radu gynekologa, zda by šukáním nemohlo býti miminku nikterak ublíženo. ()

lawrennce

Další remake Francouských filmů.A řekl bych,že tentokrát je mnohem lepší než originál.Opravdu velmi vtipná a inteligentní komedie,kterých je v dnešní době nedostatek.Skvělé herecké výkony. ()

a_hofferson

Aj keď má film dobré herecké obsadenie, zozačiatku je trocha nudný. Sú tu však vtipné scény, a rozhodne najlepší je ten koniec (posledných 15min-najväčšia zábava) !! ()

-marti-

Až do osmého měsíce dobrý, klidně bych dala 4*, obsazení, gagy, kamera, hudba... OK. Ale v okamžiku, kdy se "šlo rodit", měla jsem pocit, že se scénárista a režisér v jedné osobě, nejspíš i s celým štábem naprosto zbláznil. Takže za 2. ()

sunlion

Film začíná celkem dobře – člověk se zasmál anebo alespoň pousmál u hajzla upřesněného na velkého, oživování na pláži, doktora Kozoviče, bitky s dinosaurem, ale pak se komedie změnila v žánrové „trapno“. Romantika šla do háje, veselohra rovněž, a ... no, působilo to, jako by prostřední část napsal někdo jiný, nějaká feministka. Rebecca zatoužila po dítěti a jako z udělání jí „selhala“ antikoncepce. Paráda, to jsou ale náhody! Samuel, její partner, s ničím takovým nepočítal, a měl problémy se s novou situací srovnat. Ne, že by Rebečino těhotenství odmítal, jen potřeboval čas si to v hlavě přerovnat. Jenže Rebecca mu onen čas dopřát nehodlala, Sama ostentativně opustila – náramně nakvašena – a nastěhovala se k jinému páru (také s očekáváním přírůstku do rodiny). Prý bude Rebecca vychovávat dítě sama. Hm, vrtalo mi v hlavě, z čeho po odchodu od Sama žila a z čeho hodlala žít po narození dítěte... Nebyla bohatá, učila holčičky balet, její rodiče se na scéně vůbec nevyskytli, tak jak tedy? Ále có – romantiká, ne?! Samuel trpí o samotě – pokus o rozptýlení nevyšel, jelikož on má Rebeccu přese všechno rád – a študuje porodnické věci. Rebecce se těhotenství zkomplikovalo, odvezli ji do nemocnice, a Sam pospíšil v obavách za ní. Vešel do jejího pokoje a Rebecca pro něj nemá chytřejší otázku, než „Co tu děláš?“ I divák po lobotomii věděl, co tam dělá, jen Rebecca řízená perem scénáristy ne. Načež ona dělala fóry, v tom je fakt velmi dobrá, jako by už nic dalšího v rejstříku vyštrachat neuměla. Naštěstí ji Sam vzápětí požádal o ruku, což poctivě vzato, měl učinit hned, když otěhotněla. Poté Sam žije krátkou dobu s Rebeccou jako novomanžel, netrvalo však dlouho a přišly na ni předporodní symptomy. Tady začala asi nejlepší část filmu – nevím, jestli romantická, ale povedená groteska to byla! Jízda do porodnice a porod s asistencí doktora Kozoviče (Robin Williams) se zaskvěly v plné působnosti, ovšem ten hrozný dojem z druhé třetiny filmu to nevytěsnilo. 40% ()