Učitelka tance Rebecca Taylorová a dětský psychiatr Sam Faulkner oslavují pět společných let na pláži. Rebecca, které je přes třicet, by se ráda vdala a touží po dítěti, ale Sam nemá zájem cokoli měnit. Kvůli své profesi má k dětem rozporuplný postoj a zastává názor, že si lidé děti pořizují nezodpovědně. Na pláži se Rebecca a Sam seznámí s Gail a Martym Dwyerovými a jejich třemi neposednými dcerami. Cestou za jejich přítelem, malířem Seanem Fletcherem, Rebecca Samovi oznámí, že je těhotná. Sam je v šoku. K Seanovi se také vypraví rodina Dwyerových. Gail je Seanovou sestrou a s Martym se pochlubí, že čekají další dítě. Sean Sama v jeho názoru na děti podpoří – prohlásí, že děti nechce, protože soužití s nimi by mu všechno vzalo. Když si Rebecca uvědomí Samův vlažný postoj, řekne mu, že sice vidí, že na dítě připravení nejsou, trvá však na tom, že si ho ponechá... Skamarádí se s Gail, která jí jako zasloužilá matka může v lecčems poradit. Samovi nezbývá než souhlasit. Když Rebeku doprovází na první gynekologickou prohlídku, přijme je roztržitý doktor Kosevich, původem Rus. Když zjistí, že Sam má doma kocoura, přikáže, aby se ho kvůli možné nákaze zbavil. Rebecca Samovi zase doporučí, že by měl prodat své milované porsche a koupit větší vůz. Samův život je náhle vzhůru nohama. První tři měsíce je Rebecce špatně, a proto se odmítá se Samem milovat. A později se začne obávat, že by mohli miminku ublížit. Sam je nervózní a při tenisu řekne Seanovi, že je sexuálně frustrovaný. Sean však najednou obrátí a tvrdí, že by už taky rád měl rodinu... (TV Prima)

pakobylka odpad!

Tenhle snímek by mě dokázal spolehlivě odradit od mateřství, manželství, partnerství a vůbec všeho, co třeba jenom v náznaku souvisí s rodinným životem. Někdy je zábavné, když je hlavní hrdina tak trochu za hlupáka, ale nic se nemá přehánět. Tady bylo "přes“ úplně všechno už od samého začátku. Veškerý humor byl v podstatě založený na soustavném zesměšňování a ztrapňování jednotlivých postav a jeho nesnesitelnost postupně gradovala. Nebylo nic veselého strávit víc než hodinu a půl čistého času sledováním naučených stupidních grimas všech zúčastěných. Klíčová scéna na porodním sále pak zazdila úplně všechno a spláchla do odpadu i tu 1*, kterou jsem byla ochotná filmu udělit. Hugh Grant je veskrze sympatický chlapík, ale tady mi byl neskutečně protivný až do závěrečných titulků. ()

Vignette

Myslím, že filmu by velmi prospělo, kdyby tvůrci vynechali ty příšerný porodní scény. Opravdu je nutný, aby u toho všichni zmatkovali, řvali a padali přes sebe? :( Skoro jsem nevěřila, že sleduju pořád ten samý snímek. Jinak ale příjemné, na Hugha a (obzvlášť) Julianne se vždycky hezky kouká :) ()

Juto

Tento film je o tom, ako nájsť v živote viac než len zmyslové pôžitky, ktoré sú zamerané na seba. Hugh Grant je vynikajúci komediant. Skvelo mu sekunduje Robin Williams a Julianne More. 6/10 ()

vesper001

Hezké. Křehká Julianne Moore a Hugh Grant, který k zodpovědnosti nakonec přišel, tvoří sympatický, ačkoli trochu asymetrický pár. Horší je to s uřvanou králičí rodinkou s kupou kukuřičných dítek, k níž hledáte cestu stejně dlouho jako oba hrdinové. Lidé jsou holt různí a ne všichni tak úhlední jako tihle dva. I „v tom“ jsou málokdy oba, tady se to ale povedlo a divák je v tom s nimi. ()

Sfinkter

Jedna ze slabších Columbusových komedií (ve srovnání s jeho ostatními počiny během 90. let) s lehce vyčpělými scénami a zbytečným přehráváním. Několika scénáristickým kouskům se ale zasmějete. ()

Zdeňka

Jedna z mých oblíbených romantických komedií v hlavní roli Hugh Grant ve své nejlepší formě. Film má scény, které ve vás dokází vyvolat ten známý záchvat smíchu (např. cesta do porodnice nebo vyznání lásky k Samovi od nejstarší dcery), ale řekla bych, že by jsme se (především já) obešli bez toho otravování těch nevychovaných děcek (jinak já děti mám ráda:-) ()

lennyd

Úspěšný dětský psycholog Sam (Hugh Grant) má vše, co si jen může přát - krásnou přítelkyni Rebeccu (Julianne Moore), nový být a nové auto. Když si myslí, že už jen nic lepšího nemůže ani potkat, Rebecca mu sdělí, že čekají dítě. Samo toto sdělení Sama vyvede z míry, tak že své porsche rozbije o nějakej bagr, ale když vidí svého přítele Seana, jak si užívá jako svobodný a také Martyho, který už má dětí hafo a nevím kam skočit, je z toho vůbec celej přepadlej. Až do okamžiku, kdy od něj Rebecca uteče a on náhodnou uvidí na ultrazvuku svého syna - to jeho celý pohled na potomka změní. A musí nasadit všechny síly, aby získal Rebeccu i syna zpět ... Příjemná komedie, která sice ničím dvakrát nepřekvapí (až teda na šíleného gynekologa v podání Robina Williamse) ale také nijak nezklame. Ve filmu se objevuje dost hereckých hvězd, a i když nikdo z nich dvakrát nezáří (teda až na výše zmíněného Robina Williamse), tak nejsou špatní - Hugh Grant by se sice nemusel tak šklebit (v novějších filmech z toho už vyrostl), Julianne Moore to velmi sluší a Jeff Goldblum, Tom Arnold či Joan Cusack jen příjemně dokreslují atmosféru. Chris Columbus prostě takovéto komedie umí. ()

sskrblik

Hjůdž Grent je snad dvojníkem Pavla Poulíčka. Tak či tak, hlava ve stylu učesané prdele je asi to nejvtipnější na tomto filmu. Jo a Můra za mlada tam vypadá Xvětu! Jinak je film plný polopravd a mýtů o čekání potomka. ()

Nepi

Vtipná a chytrá komedie o útrapách a problémech rodičovství a vším co je s tímto spojeno.Hugh Grant tu předvádí opět jednoho ze svých filmových ňoumů,který se pak změní k lepšímu.Nejlepší a nejvtipnější postavou filmu je doktor v podání Robina Williamse. ()

Pecival

Při sledování uječeného, otravného dvoj porodu konstatovala moje babička, se kterou jsme na to společne o vánocích koukali: "Bože to je kravina, to už se mi víc líbily ti krokodílové" - čímž odkazovala na jiné veledílo (http://www.csfd.cz/film/182382-predator-z-hlubin/). Myslím, že to mluví za vše - ty dvě dávám (ač skoro nerad), za tu hereckou sestavu. ()

Sdoom

Já tušil, že to nemám pouštět...už jen to, že tam hraje Hugh "pořád ty samý grimasy" Grant a Julianne "kamenný ksicht" Moore, mi mělo být varováním. Ale dal jsem na rady svých bližních, že se pobavím, že je to vtipné atd., leč omyl. Tenhle film je ze všech kýčovitých klišoidních sentimentálních romatických komedií snad ten nejkýčovitější. Humor je totálně trapný, neoriginální a nevkusný, rádobyvtipné situace umělé, nepřirozené, přehnané a jen dělají ze všech zúčastněných debily. Hugh Grant předvádí to samé co vždycky a že Julianne Moore je absolutně nevýrazná herečka bez talentu, to už vím dávno. Suma sumárum jedna hvězdička za asi dvě celkem vtipné scény a Robina Williamse. ()

James87

Není to špatná komedie, je tam dobrá skupinka herců. Ale ten uřvanej konec a blázinec na porodním sále, to mohlo být mírnější. ()

Lukoboss

Tak já pořád nevím, jestli ty tři hvězdy nejsou moc. Např. závěrečná scéna byla natolik stupidní, že se tomu nedalo smát, ani kdyby mě někdo lechtal. ()

Chris Wulf

Normálně za dvě, ale jízda do nemocnice a opět skvělej Robin Williams vytáhli tuhle blbinku, která jinak nemá moc čím zaujmout, na pěkný tři hvézdy. ()

Hopper

R. Williams sa opičí, Grant hraje svoj štandard a Mooreová mi tu k nemu akosi nesedí. Inak primerná záležitosť. ()

cab

Nijak originalni namet o paru Sam a Rebecca (Grant a Moore) zijici stastne spolu do chvile nez ona otehotni. Nasledny sled udalosti je plny klise, jak kuprikladu je Sam opusten a pozdeji zmoudri. Pres vsechny polozene klacky ma tato na pul crazy komedie uzasne grady a vtip, cemuz vdecime vsem zucastnenym hercum a take dobremu dabingu. 70% ()