poster

Napoleon Dynamit

 • Česko

  Napoleon Dynamite

  (festivalový název)
 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Jeremy Coon, Sean Covel

Střih:

Jeremy Coon

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Herr_Flick
  *****

  Není to pro každého. Máš tady naprostý nesmysl plný extravagantních bláznů, přesto něčím kouzelný film. Snad je to Jon Heder, který má v životní herecké formě obrovskou zásluhu na úspěchu, snad je to bizarností všeho a všech, kteří se kolem Napoleona pohybují, nevím. Krásná komedie, kterou nevidím poprvé a s jistotou ani naposled. Poprvé 3, podruhé 4, potřetí dávám 5. Vote 4 Pedro!(17.2.2012)

 • Shit
  ***

  Teda že bych se u toho nějak stršně smál, tak to ani náhodou, protože těch retardovanejch tam je až moc, nevim kde jinde jsou 2/3 obyvatel nějakýho malýho městečka retardovaný, možná kdyby tam byl jenom Napoleon, tak to mohlo být daleko lepší a ani ten jeho dutej výraz neni moc vtipnej, protože to už jsem taky viděl mockrát v různých filmech, ale zase na druhou stranu jsem se nenudil a docela mě překvapilo jak to tam Napoleon rozjel, když začal tancovat, protože předtim pořád chodil jak když má v gatích nasráno, ale přesto dost slabá komedie, bez nějakejch větších fórků nebo narážek na uslintaný retarďáky, ani vlastně nevim proč jsem se nenudil(14.6.2005)

 • juta
  ***

  Dost zvláštní počin, který mě bohužel nenadchnul a ani příliš nepobavil. Zvláštně natočený film, který nedokázal vytěžit ze svého potenciálu a scény, které by měly být vtipné, jsou naservírovány neštˇastnou formou tak, že nepobaví tak jak mají. Jsem zklamaný, protože to mohla být dobrá sranda, jenže né vždycky se to podaří.(29.4.2014)

 • Knuckless
  ****

  "Holky chtěj jen kluky, co mají nějaký skvělý schopnosti." Např. Napoleon: dost dobře kreslí bojovníky, zvířata (např. legra) a další různý věci. Pedro: má dobrý kolo, umí to s holkama a má jako jediný ve škole kníra. Napoleonův bratr Kip: denně hodiny chatuje s holkama (s jednou to dokonce už vypadá dost vážně, no akorát mu stále nechce poslat fotku celý postavy...)(3.8.2007)

 • Morien
  ****

  Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka.(28.2.2015)

 • Jon Heder

 • - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) s Pedrem (Efren Ramirez) skáčou na Pedrově sledgehammeru, je vidět, že když na desku najíždí Pedro, je podložená cihlami i uprostřed. Když na ni ale najede Napoleon hned v dalším záběru, cihly z prostředku zmizí. (moukey)

 • - Zpěvák Elvis Costello se ozval, že originální hrdinovo jméno už použil v jedné své písni v 80. letech. Nepodnikl však žádné právní kroky. (Terva)

 • - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) mluví po telefonu s Pedrovou (Efren Ramirez) sestrou, je v odraze okna možné vidět mikrofon. (moukey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace