Napoleon Dynamit

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess

Nekonvenčná, neskutočne osobitá, bizardná komédia plná karikatúrovaných postav, však nie prehnane preafektovaných. Film rozprávajúci o rôznych mentálne zaostalých podivínoch v jednom zapadákove v Idahu, z nich hlavná postava je práve Napoleon Dynamite (Jon Heder). Tento film sa mal povinne pustiť Věre Chytilovej (R.I.P) ako argument aké filmársky kvalitné dielo, sa dá natočiť na rovnakú danú tému (miestny týpkovia, venkov), narážam samozrejme na jej režisérsku sračku "Dedičství aneb kurvahoši.." ktorú márne zachraňoval aj skvelý Polívka.(19.4.2014)

Představte si prdel světa ve které jsou i ti nejvíc oblíbení a nejúspěšnější předem odsouzení k tomu být nickou bez budoucnosti...A teď si představte toho největšího outsidera z téhle prdele....a jeho kámoše a příbuzné,kteří jsou stejně beznadějní jako on...A teď zkuste sledovat jejich malá bezvýznamná výtězství a jejich neméně bezvýznamné prohry...Že je to smutný,skličující příběh o ničem?Že máte celou dobu pocit jako by jste se smáli postiženému?.....Jen klid -Napoleon je sice pomalejší a žije ve svém podivném vnitřním světě ale je to opravdový srdcař -nenechá vás v tom a dá do toho všechno. :)(23.2.2010)

Mám nejakú smutnú náladu a akosi som veril, že práve takýto druh filmu by to mohol zlepšiť. Zopár momentov ma naozaj rozosmialo (hlavne scény s lamou, no a Napoleonove "diela" ani nehovorím) - ale celkovo som s tými lúzermi vo filme súcitil, až mi ich bolo ľúto. Ale aspoň, že sa dokázali občas nejako prejaviť a získali si nejakú priazeň. Nebolo to vôbec zlé, a celú tú atmosféru 70tych rokov ešte zvýraznila super disco hudba. Celkovo bol ten príbeh trošku nevýrazný a odveci, takže to bolo najväčšie mínus toho celého, ale tak snáď 3* by sa dali dať už za spomínané prednosti.(18.6.2013)

Lepší ztvárnění demence jsem snad ještě neviděl. Celý ten film působí tak retardovaně, že je to báječné. - "Hey, Napoleon. What did you do last summer again?" - "I told you! I spent it with my uncle in Alaska hunting wolverines!" - "Did you shoot any?" - "Yes, like 50 of 'em! They kept trying to attack my cousins, what the heck would you do in a situation like that?" - "What kind of gun did you use?" - "A freakin' 12-gauge, what do you think?"(9.2.2008)

Začíname skvelým skóre, 10/10, vynikajúcim úvodným titulkom podfarbeným hudbou od mojich obľúbených White Stripes naozaj nemám čo vytknúť. Pokračujeme niečím… No, prosto niečím. Nie som, žiaľ, schopný definovať to, popísať to alebo to k hocičomu inému prirovnať, viem akurát toľko, že ma to neskutočne bavilo. Po prapodivných 80 minútach snímok uzatvárame výbornou feel–good montážou, nasledovanou záverečnými titulkami, po ktorých nás ešte čaká malý dodatok vo forme epilógu nesúceho sa na rovnakej WTF vlne ako celý film. Čudácke, jedinečné, výborne natočené a neskutočne zábavné. Kult. [94%](28.9.2009)

• Jon Heder

• - Online hra „Guild Wars“ odkazuje na tento film tím, že v ní můžete získat ke své postavě titul "Numchuck Skillz". Postava Napoleona se ve filmu chlubí právě tím, že ovládá spoustu dovedností (skills), právě například s "nunchucky" (které ovšem vyslovuje jako "numchucks"). (Ukubumbahoo)

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) s Pedrem (Efren Ramirez) skáčou na Pedrově sledgehammeru, je vidět, že když na desku najíždí Pedro, je podložená cihlami i uprostřed. Když na ni ale najede Napoleon hned v dalším záběru, cihly z prostředku zmizí. (moukey)

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) hází grep na dodávku strýčka Rica (Jon Gries), odrazí se od čelního skla a nezanechá téměř žádnou stopu. V dalším záběru je grep na čelním skle přilepený. (moukey)