Napoleon Dynamit

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess

Představte si prdel světa ve které jsou i ti nejvíc oblíbení a nejúspěšnější předem odsouzení k tomu být nickou bez budoucnosti...A teď si představte toho největšího outsidera z téhle prdele....a jeho kámoše a příbuzné,kteří jsou stejně beznadějní jako on...A teď zkuste sledovat jejich malá bezvýznamná výtězství a jejich neméně bezvýznamné prohry...Že je to smutný,skličující příběh o ničem?Že máte celou dobu pocit jako by jste se smáli postiženému?.....Jen klid -Napoleon je sice pomalejší a žije ve svém podivném vnitřním světě ale je to opravdový srdcař -nenechá vás v tom a dá do toho všechno. :)(23.2.2010)

Alfred N. by se asi v hrobku drobku obracel, kdyby věděl, jaký retard že to nese slavné jméno jisté třaskaviny... O malém zakomplexovaném císaři asi raděj ani nemluvě... :-] . . . Každopádo tahle >divná< komedie tedy třaskavá vpravdě moc není, spíše takovej ten zvlhlej střelnej prach, ale zase na druhou stranu právě v té své >malosti< a bizarnosti leckterou tu řachandu směle překoná. Ve Vidlákově i ty krávy mají na vemeni pět struků a žerou cibuli - a vůbec blbec jinak je ten Preston i se svou střední školou místo k žití podivné, nejspíš stojící na nějakém úložišti radioaktivních, chemických či jiných zblbšťujících látek. Nu ano, jsou mezi námi, neustále jich na tom světě přibývá, leč i oni mají právo na svá štěstíčka, lásky, předsednictví školy a nakonec třeba i na to starostování. (Potažmo pak třeba se i stát prezidentem země neomezených možností, že ;o] ...) Pak se spolu vesele popáří a Boží dílo směle pokračuje dál... . . . Naštěstí však tvůrci téhle bizarnosti nesklouzli k nějakým dementním hw klišé a vytvořili tak (po na podobná témata snad nepřekonatelném filmu "Muriel se vdává" - a teď mě napadla zvrhlá vize, že TI DVA by spolu museli zplodit nejmíň příštího Mesiáše... 8o))) další přinejmenším neotřelou komedii o lidech, mezi něž byste asi rádi doopravdy nezapadli... ;o) . . . Podivný a ospalý (tak jako hlavní >hrdina(?)< ) film, ve své absurdní nevábné vážnosti, spoustě drobných promyšlených pikantních fórků a vlídném nadhledu vlastně svým způsobem dokonalé stylistické cvičení na GENROVÉ THEMA "MAŠÍBL"! . . . Nuže a jak takovouhle magořinu hodnotit? Přeci jen na zmiňovanou "Muriel" tahle ptákovina nemá! Takže alibistické retardované čtyři hvězdičky... - - - P.S. Po okuku tohohle filmku a v lehkém úžasu při návratu na zdejší diskuzní fóra mi to došlo! JSOU ZDE mezi námi, v množství sice ne hojném, nebezpečně však větším než malém!!!... :o))) - - - P.P.S. Samozřejmě že si ten filmek MUSÍTE dát (na dvd) s jak se patří správným formátem obrazu a v originálním znění - potažmo s titulky!!! - - - - - (Poprvé viděno 21.12.2008 na dvd, kokotmentář zde jako přiblblý mezi vyblblými mnohý... :o)(21.12.2008)

• noriaki

Zvláštní, že je tady retardovanost sexy, a v Klubu sráčů nebyla. Přitom ten si alespoň na nic nehraje, a nesnaží se vydávat za film s hloubkou a přesahem, ale servíruje přesně ten prvoplánový primitivní humor který se od něho čeká. Napoleon Dynamit mi dal jednu jedinou věc, zjistil jsem co se stalo s tím malým děvčátkem z Vodního světa, s tím s mapou pevniny na zádech. Ale k tomu by mi stačilo i pár řádek ve wikipedii.(22.5.2012)

Není to pro každého. Máš tady naprostý nesmysl plný extravagantních bláznů, přesto něčím kouzelný film. Snad je to Jon Heder, který má v životní herecké formě obrovskou zásluhu na úspěchu, snad je to bizarností všeho a všech, kteří se kolem Napoleona pohybují, nevím. Krásná komedie, kterou nevidím poprvé a s jistotou ani naposled. Poprvé 3, podruhé 4, potřetí dávám 5. Vote 4 Pedro!(17.2.2012)

Mne to pripomenulo Život pod vodou. Tiež film, pri ktorom je dôležité sa naladiť na jeho vlnovú dĺžku. A tiež má film takú zvláštnu atmosféru, kde tak nejak tušíte, akoby s každým záberom nebolo niečo úplne v poriadku. Akoby bol všade nejaký vtip. Skrátka je to bizarnosť. Jon Heder je ukážkový loser. Pobavil som sa výborne - mne tento čudný štýl sedí.(1.9.2006)

• Jon Heder

• - Přestože mají být hlavní postave teenageři, Johnu Hederovi bylo při natáčení 27 a Efrenovi Ramirezovi 31 let. (moukey)

• - Scéna z konce filmu, ve které Napoleon (Jon Heder) tančí před spolužáky, byla v začátcích serveru youtube.com mezi prvními, které se povedlo dosáhnout 1 milionu zhlédnutí, a dlouho se držela mezi nejsledovanějšími videi. Původní video však bylo smazáno kvůli porušování autorských práv. (BluT)

• - Napoleonova (Jon Heder) lama Týna ve skutečnosti patří matce Jareda Hesse. (moukey)