Napoleon Dynamit

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess
  • ywo666

Neviem ako ostatný ale mne ten film prišiel hrozný. Som vcelku dosť tolerantný k filmom, ale tu som už fakt veľmi chcel, aby konečne skončil, napriek krátkej minutáži. Film je síce originálny netradičný a divný, ale to u mňa nerobí dobrím. Hlavný hrdina mi neuveriteľne liezol na nervy a celá atmosféra vo mne vyvolávala chuť na sebevrždu. Neodporúčam nikomu kto nemá aspoň menšiu psychickú vadu alebo 2 promile v krvi. Nadhodnotený a neuveriteľne nudný a zbytočný film. Asi najnudnejšia vec akú som videl za mesiace možno roky.(10.8.2009)

Schválně blbé dílko, u kterého jsem se doopravy zasmála jen párkrát, protože je to úžasně vtipné tak nějak konstantně po celou dobu. Zajímavě originální (už od úvodních titulek, které mají opravdu nápad), mile absurdní, jiné než většina ostatní filmové produkce, se záměrně extrémně karikovanými postavami - pokud přistoupíte na hru, kterou před vámi Jared Hess rozehrál, budete se bavit. Tenhle film je opravdu milým překvapením a musím zmínit ještě jednu věc, která mě potěšila - ve škole na chodbě a ve třídě se vyskytují normální američané, žádná přehlídka Miss America, jakou vidíme ve většině filmů, ale opravdu reálně vypadající směs tlustých, nehezkých, sympatických, krasavic, svalovců, otloukánků, průměrných i divňochů :-)(24.8.2007)

Není to pro každého. Máš tady naprostý nesmysl plný extravagantních bláznů, přesto něčím kouzelný film. Snad je to Jon Heder, který má v životní herecké formě obrovskou zásluhu na úspěchu, snad je to bizarností všeho a všech, kteří se kolem Napoleona pohybují, nevím. Krásná komedie, kterou nevidím poprvé a s jistotou ani naposled. Poprvé 3, podruhé 4, potřetí dávám 5. Vote 4 Pedro!(17.2.2012)

Je zvláštní vidět tenhle film po patnácti letech v tak jiném světle - co vznikalo v roce 2004 za pár dolarů jako super-indie produkce, vypadá v kontext posunu mainstreamu k nerdské kultuře o kus standardněji, ale zároveň zvláštně "jinak", protože to má k dnes mainstreamové látce civilní přístup - co by dnes muselo být ozvláštňováno, je samo ozvláštnění. A funguje to.(1.5.2018)

Nakonec docela příjemná, odlehčená komedie s humorem míjejícím střední proud. V podstatě všechny postavy jsou neuvěřitelní mimoni. Jejich srdce je ale ryze lidské, a tak ani ty nejvíc mimoňské scény nepůsobí umělě, ba naopak. V konečném důsledku dokáže film i malinko zahřát u srdce, aniž by působil pateticky. Za legendární taneční vystoupení náleží čtvrtá hvězda. 7/10(11.8.2017)

• - Napoleonova (Jon Heder) lama Týna ve skutečnosti patří matce Jareda Hesse. (moukey)

• - Jon Heder nakreslil všechny obrázky ve filmu kromě jednorožce. (Tygrys)

• - Napoleon Dynamite (Jon Heder) nosí hodinky značky Casio W-71 a Rico (Jon Gries) nosí Casio A164WA. (dyfur)