Reklama

Reklama

Napoleon Dynamit

  • Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (299)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Aj po rokoch ma všetci tí exoti na čele s Napoleonom od prvej sekundy bavili. A pritom film nie je voči postavám vôbec zlomyseľný. Napoleon je proste svojský, ale srdce diváka si hneď získa. Či už svojou dobrotou alebo nasadením s ktorým sa do všetkého púšťa. Jon Heder tu podal životný výkon a dodnes sa Napoleonovskej škatuľky nezbavil. Poľutovaniahodný je tam len strýko Rico, ktorému nevyšla športová kariéra a ani po rokoch sa s tým nevyrovnal. Máme tu aj romantickú líniu z hlbín internetu, ktorá je tak WTF, že v tom prostredí pôsobí nakoniec úplne normálne. Sú tu aj nejaké trochu záporné postavy ktoré v tejto vidláckej rozprávke postihne spravodlivý trest. Minimalistická práca s kamerou alebo hudbou dodáva filmu retro nádych. Čo zvýrazňujú rôzne predmety, ktoré boli už v dobe vzniku filmu raritou. Je smutné, že sa Hessovi na rozdiel od takého Wesa Andersona, nepodarilo túto výraznú vidlácku štylizáciu takto prirodzene zopakovať v ďalších filmoch, aj keď sa o to neustále snažil, ale zakaždým už pôsobili umelo a nudne. V tomto filme to je ale neskutočná zábava. 8/10. Skúsil som pár minút aj CZ a SK dabing, ale Hederové suché hlášky ani zďaleka nevyznejú tak vtipne. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Teda že bych se u toho nějak stršně smál, tak to ani náhodou, protože těch retardovanejch tam je až moc, nevim kde jinde jsou 2/3 obyvatel nějakýho malýho městečka retardovaný, možná kdyby tam byl jenom Napoleon, tak to mohlo být daleko lepší a ani ten jeho dutej výraz neni moc vtipnej, protože to už jsem taky viděl mockrát v různých filmech, ale zase na druhou stranu jsem se nenudil a docela mě překvapilo jak to tam Napoleon rozjel, když začal tancovat, protože předtim pořád chodil jak když má v gatích nasráno, ale přesto dost slabá komedie, bez nějakejch větších fórků nebo narážek na uslintaný retarďáky, ani vlastně nevim proč jsem se nenudil ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka. ()

Herr_Flick 

všechny recenze uživatele

Není to pro každého. Máš tady naprostý nesmysl plný extravagantních bláznů, přesto něčím kouzelný film. Snad je to Jon Heder, který má v životní herecké formě obrovskou zásluhu na úspěchu, snad je to bizarností všeho a všech, kteří se kolem Napoleona pohybují, nevím. Krásná komedie, kterou nevidím poprvé a s jistotou ani naposled. Poprvé 3, podruhé 4, potřetí dávám 5. Vote 4 Pedro! ()

jaklee 

všechny recenze uživatele

Nekonvenčná, bizardná komédia plná karikatúrovaných postav, však nie prehnane preafektovaných. Film rozprávajúci o rôznych zaostalých podivínoch v jednom buranskom mestečku v Idahu, z nich hlavná postava je práve Napoleon Dynamite (Jon Heder). Zároveň je film dôkaz že aj o zapadákove sa dá natočiť inteligentný film. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (27)

  • Online hra „Guild Wars“ odkazuje na tento film tím, že v ní můžete získat ke své postavě titul "Numchuck Skillz". Postava Napoleona se ve filmu chlubí právě tím, že ovládá spoustu dovedností (skills), právě například s "nunchucky" (které ovšem vyslovuje jako "numchucks"). (Ukubumbahoo)
  • Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) hází grep na dodávku strýčka Rica (Jon Gries), odrazí se od čelního skla a nezanechá téměř žádnou stopu. V dalším záběru je grep na čelním skle přilepený. (moukey)
  • Přestože mají být hlavní postave teenageři, Johnu Hederovi bylo při natáčení 27 a Efrenovi Ramirezovi 31 let. (moukey)

Související novinky

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (více)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (více)

Reklama

Reklama