poster

Napoleon Dynamit

 • Česko

  Napoleon Dynamite

  (festivalový název)
 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Jeremy Coon, Sean Covel

Střih:

Jeremy Coon

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Schválně blbé dílko, u kterého jsem se doopravy zasmála jen párkrát, protože je to úžasně vtipné tak nějak konstantně po celou dobu. Zajímavě originální (už od úvodních titulek, které mají opravdu nápad), mile absurdní, jiné než většina ostatní filmové produkce, se záměrně extrémně karikovanými postavami - pokud přistoupíte na hru, kterou před vámi Jared Hess rozehrál, budete se bavit. Tenhle film je opravdu milým překvapením a musím zmínit ještě jednu věc, která mě potěšila - ve škole na chodbě a ve třídě se vyskytují normální američané, žádná přehlídka Miss America, jakou vidíme ve většině filmů, ale opravdu reálně vypadající směs tlustých, nehezkých, sympatických, krasavic, svalovců, otloukánků, průměrných i divňochů :-)(24.8.2007)

 • Jericho666
  ****

  Úžasné na tomto filmu je, že naprosto postrádá příběh. Také to, že i když na to ze začátku koukáte jako "Co to sakra je?", tak postupem filmu se vám to začne z nějakého nepochopitelného filmu líbit, až si říkáte, zda se nestáváte "postihy" sami... Monotónní, postihové a trapně vtipné "něco", co přitáhne pozornost ani nevíte vlastně čím...(29.5.2010)

 • uiu
  ****

  Komedie, která vlastně není až tak moc směšná, natož, abyste u ní umírali smíchy. Humor čerpá z absurdních situací, které zažívá poněkud jednodužší hrdina a jeho přátelé a rodina z maloměsta. Napoleon je typický retard, kterého má každá škola a každý si z něj dělá legraci. Jeho bratr a strýc IQ taky moc nepobrali, takže se ocitáme přímo uprostřed jednoduchého světa, kde jsou nejdůležitějšími hodnotami to, že máte kolo nebo umíte kreslit. Opravdu vtipných momentů je tu pár, protože ono se to vlastně pořád pohybuje v centru humoru a absurdity, kterou dementní hrdinové nevnímají.(29.8.2010)

 • Stegman
  ***

  Pročetl jsem si všechny zdejší komentáře (a že jich bylo!) (Mraky!), pročež jsem zjistil, že ani jeden z nich (!) se neshoduje s pocity, jaké jsem měl já při sledování této vzláštní komedie. A tak i já přispěju se svojí troškou do mlýna. (Jsem totiž přesvědčen, že pluralita názorů prospívá jakémukoli společenství, tím více internetovému společenství filmových fanoušků.) Nuže: Odpíchnu se od toho, co tu několik lidí napsalo, tedy že se jim film napoprvé nelíbil, ale napodruhé už ano. To JÁ to měl úúúplně jinak: Mně se napoprvé moc líbil, a napodruhé ne.(23.10.2009)

 • Adrian
  ****

  Kde bolo tam bolo, v alternatívnom vesmíre totálneho amerického zapadákova, kde už ani líšky nedávajú dobrú noc, pretože ani ony tam už jednoducho netrafia, sa odohráva príbeh teenagera menom Napoleon Dynamite, ktorý je mixom toho najpodivnejšieho, najbizarnejšieho a jednoducho "iného" sveta humoru, hlášok a absurdnej hudby. Maximum weirdo attractive flick.(7.6.2005)

 • - Žádná z hlavních postav nenosí boty s tkaničkami. (moukey)

 • - Od roku 2004 do roku 2008 byl v Prestonu v Idaho, kde se film natáčel v Idaho každoročne pořádán Napoleon Dynamite festival. (moukey)

 • - Scéna, ve které farmář Lyle zabije krávu před školním autobusem plným dětí, byla inspirována zážitkem z režisérova mládí. (Tygrys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace