Napoleon Dynamit

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess

Není to pro každého. Máš tady naprostý nesmysl plný extravagantních bláznů, přesto něčím kouzelný film. Snad je to Jon Heder, který má v životní herecké formě obrovskou zásluhu na úspěchu, snad je to bizarností všeho a všech, kteří se kolem Napoleona pohybují, nevím. Krásná komedie, kterou nevidím poprvé a s jistotou ani naposled. Poprvé 3, podruhé 4, potřetí dávám 5. Vote 4 Pedro!(17.2.2012)

Teda že bych se u toho nějak stršně smál, tak to ani náhodou, protože těch retardovanejch tam je až moc, nevim kde jinde jsou 2/3 obyvatel nějakýho malýho městečka retardovaný, možná kdyby tam byl jenom Napoleon, tak to mohlo být daleko lepší a ani ten jeho dutej výraz neni moc vtipnej, protože to už jsem taky viděl mockrát v různých filmech, ale zase na druhou stranu jsem se nenudil a docela mě překvapilo jak to tam Napoleon rozjel, když začal tancovat, protože předtim pořád chodil jak když má v gatích nasráno, ale přesto dost slabá komedie, bez nějakejch větších fórků nebo narážek na uslintaný retarďáky, ani vlastně nevim proč jsem se nenudil(14.6.2005)

Dost zvláštní počin, který mě bohužel nenadchnul a ani příliš nepobavil. Zvláštně natočený film, který nedokázal vytěžit ze svého potenciálu a scény, které by měly být vtipné, jsou naservírovány neštˇastnou formou tak, že nepobaví tak jak mají. Jsem zklamaný, protože to mohla být dobrá sranda, jenže né vždycky se to podaří.(29.4.2014)

"Holky chtěj jen kluky, co mají nějaký skvělý schopnosti." Např. Napoleon: dost dobře kreslí bojovníky, zvířata (např. legra) a další různý věci. Pedro: má dobrý kolo, umí to s holkama a má jako jediný ve škole kníra. Napoleonův bratr Kip: denně hodiny chatuje s holkama (s jednou to dokonce už vypadá dost vážně, no akorát mu stále nechce poslat fotku celý postavy...)(3.8.2007)

Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka.(28.2.2015)

• Jon Heder

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) s Pedrem (Efren Ramirez) skáčou na Pedrově sledgehammeru, je vidět, že když na desku najíždí Pedro, je podložená cihlami i uprostřed. Když na ni ale najede Napoleon hned v dalším záběru, cihly z prostředku zmizí. (moukey)

• - Zpěvák Elvis Costello se ozval, že originální hrdinovo jméno už použil v jedné své písni v 80. letech. Nepodnikl však žádné právní kroky. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Napoleon (Jon Heder) mluví po telefonu s Pedrovou (Efren Ramirez) sestrou, je v odraze okna možné vidět mikrofon. (moukey)