poster

Napoleon Dynamit

 • Česko

  Napoleon Dynamite

  (festivalový název)
 • USA

  Napoleon Dynamite

 • Slovensko

  Napoleon Dynamit

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 82 min

Režie:

Jared Hess

Scénář:

Jerusha Hess

Kamera:

Munn Powell

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Jeremy Coon, Sean Covel

Střih:

Jeremy Coon

Scénografie:

Cory Lorenzen

Kostýmy:

Jerusha Hess
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  Alfred N. by se asi v hrobku drobku obracel, kdyby věděl, jaký retard že to nese slavné jméno jisté třaskaviny... O malém zakomplexovaném císaři asi raděj ani nemluvě... :-] . . . Každopádo tahle >divná< komedie tedy třaskavá vpravdě moc není, spíše takovej ten zvlhlej střelnej prach, ale zase na druhou stranu právě v té své >malosti< a bizarnosti leckterou tu řachandu směle překoná. Ve Vidlákově i ty krávy mají na vemeni pět struků a žerou cibuli - a vůbec blbec jinak je ten Preston i se svou střední školou místo k žití podivné, nejspíš stojící na nějakém úložišti radioaktivních, chemických či jiných zblbšťujících látek. Nu ano, jsou mezi námi, neustále jich na tom světě přibývá, leč i oni mají právo na svá štěstíčka, lásky, předsednictví školy a nakonec třeba i na to starostování. (Potažmo pak třeba se i stát prezidentem země neomezených možností, že ;o] ...) Pak se spolu vesele popáří a Boží dílo směle pokračuje dál... . . . Naštěstí však tvůrci téhle bizarnosti nesklouzli k nějakým dementním hw klišé a vytvořili tak (po na podobná témata snad nepřekonatelném filmu "Muriel se vdává" - a teď mě napadla zvrhlá vize, že TI DVA by spolu museli zplodit nejmíň příštího Mesiáše... 8o))) další přinejmenším neotřelou komedii o lidech, mezi něž byste asi rádi doopravdy nezapadli... ;o) . . . Podivný a ospalý (tak jako hlavní >hrdina(?)< ) film, ve své absurdní nevábné vážnosti, spoustě drobných promyšlených pikantních fórků a vlídném nadhledu vlastně svým způsobem dokonalé stylistické cvičení na GENROVÉ THEMA "MAŠÍBL"! . . . Nuže a jak takovouhle magořinu hodnotit? Přeci jen na zmiňovanou "Muriel" tahle ptákovina nemá! Takže alibistické retardované čtyři hvězdičky... - - - P.S. Po okuku tohohle filmku a v lehkém úžasu při návratu na zdejší diskuzní fóra mi to došlo! JSOU ZDE mezi námi, v množství sice ne hojném, nebezpečně však větším než malém!!!... :o))) - - - P.P.S. Samozřejmě že si ten filmek MUSÍTE dát (na dvd) s jak se patří správným formátem obrazu a v originálním znění - potažmo s titulky!!! - - - - - (Poprvé viděno 21.12.2008 na dvd, kokotmentář zde jako přiblblý mezi vyblblými mnohý... :o)(21.12.2008)

 • Morien
  ****

  Abych citovala Bernarda Blacka: "You will cry, you will laugh, it'll change your life." A na vážnější notu: V blízké historii si nepamatuji, že bych se u filmu chechtala tak, až mi začnou téct slzy, a během půl minuty - PŮL MINUTY! - by se z toho staly slzy opravdového dojetí. Inu, tady se to stalo, když strýček Rico hodí po Napoleonovi na kole stejk a pak začne vyprávět o tom, jak mohl celý jeho život být jiný. Během dalšího sledování jsem dospěla k názoru, že tento film není komedie, ale jakási apologie všeho nezařaditelného, což mě samozřejmě hluboce zasáhlo do srdíčka.(28.2.2015)

 • Joe321
  *****

  Lepší ztvárnění demence jsem snad ještě neviděl. Celý ten film působí tak retardovaně, že je to báječné. - "Hey, Napoleon. What did you do last summer again?" - "I told you! I spent it with my uncle in Alaska hunting wolverines!" - "Did you shoot any?" - "Yes, like 50 of 'em! They kept trying to attack my cousins, what the heck would you do in a situation like that?" - "What kind of gun did you use?" - "A freakin' 12-gauge, what do you think?"(9.2.2008)

 • Isherwood
  ***

  Asi jsem přehnaně konzervativní, ale tahleta loserská story, která vlastně nikam nevede, je na mě až moc ‚weird‘. Na pár dokonalých momentů připadá zbytek, který leží v jiné dimenzi humoru. Ale pro toho, kdo si někdy ve společnosti připadá tak trochu ‚jiný‘ je to určitě učiněné požehnání… a možná nejen pro něj.(25.9.2009)

 • ywo666
  *

  Neviem ako ostatný ale mne ten film prišiel hrozný. Som vcelku dosť tolerantný k filmom, ale tu som už fakt veľmi chcel, aby konečne skončil, napriek krátkej minutáži. Film je síce originálny netradičný a divný, ale to u mňa nerobí dobrím. Hlavný hrdina mi neuveriteľne liezol na nervy a celá atmosféra vo mne vyvolávala chuť na sebevrždu. Neodporúčam nikomu kto nemá aspoň menšiu psychickú vadu alebo 2 promile v krvi. Nadhodnotený a neuveriteľne nudný a zbytočný film. Asi najnudnejšia vec akú som videl za mesiace možno roky.(10.8.2009)

 • Jon Heder

 • - Scéna, ve které farmář Lyle zabije krávu před školním autobusem plným dětí, byla inspirována zážitkem z režisérova mládí. (Tygrys)

 • - Napoleon Dynamite (Jon Heder) nosí hodinky značky Casio W-71 a Rico (Jon Gries) nosí Casio A164WA. (dyfur)

 • - Napoleonova (Jon Heder) taneční scéna byla natáčena jako poslední a při jejím natáčení došel film. (moukey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace