V českých pohádkách nebývá nouze o vtipné hlavy, kterým se podaří rozlousknout nejeden tvrdý oříšek. Na lakomou rychtářku stačil bohatě důvtip potulného brusiče, který hned věděl, jak ji potrestat a ještě si získat náklonnost pohledné Márinky. (oficiální text distributora)

nash.

Studiová jednohubka postavená na dialozích a zábavná svou naivitou, která díky krátké délce nestačí omrzet. A pro mě dnes příjemná i nostalgií, se kterou mi připomíná nedělní rána kdysi velmi velmi dávno. ()

Jezinka.Jezinka

Roztomilá, i když samozřejmě od počátku předvídatelná, variace na téma napálených zlých bohatců, které vedlo ke kýženému sňatku zamilované dvojice. Člověk si u toho mimovolně vybaví: "nebudu chtít Eliškovic mlynářku..." z Divé Báry. ()

otík

Taková ta pohádková pohodička. Milé obsazení, útulné kulisy, nezbytné poučení. Délka děje naštěstí optimální, scénář nemá co víc nabídnout, než se před obrazovkami událo. ()

Finskej

Pohádka začíná tím, že starý ovčák zpívá písničku. Ta má tak ukrutně neuvěřitelný text, protože počty slov nesedí do verše, že je neuvěřitelné i to, že herec dokázal tento text, v němž občas drmolí slova bez mezery jako jeden blok dvojnásobnou rychlostí, zpívat, aniž by s výkřikem utekl z natáčení. Dál už se v podstatě nic neděje. V Kategorii "čím vším nás občas dokážou překvapit studiovky" tato patří do šuplíku "no to teda, jednou a dost!" ()

• Poslední film Jindry Bartošové. (M.B)