Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V českých pohádkách nebývá nouze o vtipné hlavy, kterým se podaří rozlousknout nejeden tvrdý oříšek. Na lakomou rychtářku (S. Budínová) bohatě stačil důvtip potulného brusiče Lojzka (M. Vladyka), který hned věděl, jak ji potrestat a ještě si získat náklonnost pohledné Márinky (J. Bartošová). A proč se pohádka jmenuje Čertova skála? Na to už musejí diváci přijít sami… (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

Finskej 

všechny recenze uživatele

Pohádka začíná tím, že starý ovčák zpívá písničku. Ta má tak ukrutně neuvěřitelný text, protože počty slov nesedí do verše, že je neuvěřitelné i to, že herec dokázal tento text, v němž občas drmolí slova bez mezery jako jeden blok dvojnásobnou rychlostí, zpívat, aniž by s výkřikem utekl z natáčení. Dál už se v podstatě nic neděje. V Kategorii "čím vším nás občas dokážou překvapit studiovky" tato patří do šuplíku "no to teda, jednou a dost!" ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Studiová jednohubka postavená na dialozích a zábavná svou naivitou, která díky krátké délce nestačí omrzet. A pro mě dnes příjemná i nostalgií, se kterou mi připomíná nedělní rána kdysi velmi velmi dávno. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Roztomilá, i když samozřejmě od počátku předvídatelná, variace na téma napálených zlých bohatců, které vedlo ke kýženému sňatku zamilované dvojice. Člověk si u toho mimovolně vybaví: "nebudu chtít Eliškovic mlynářku..." z Divé Báry. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Trošku obyč studiová pohádka, která vlastně ničím moc nepřekvapí, ale zase mám rád, když alespoň v pohádkách bývají lakomí a zlí boháči potrestaní, když v životě to tak není. Lubora Tokoše mám navíc rád stejně jako Miroslava Vladyku. Neokoukaná Jindra Bartošová také působila dobře. Skvělí byli i Josef Větrovec se Slávkou Budínovou. Ve finále je to tak při výsledné stopáži vcelku snesitelná pohádka. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Docela příjemná pohádka, která poněkud obrací pohádkové postupy naruby, protože tu čerti, a vlastně nejsou, a podobně kouzla... Nakonec jde o docela dobře vymyšlený plán řekněme jakési revolty poddaných. Ale zahrané je to civilně, bez různých psychologických ponorů na jedné straně (i to pohádky ČsT občas nabízely), a bez přehnaných gest, mimiky a trdlování na straně druhé. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Poslední film Jindry Bartošové. (M.B)

Reklama

Reklama