V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

KingBoss

Co tento film hrubě sráží, jsou slabé digitální efekty, špatná hudba a chabá výprava. Nejspíš měl snímek prostě malý rozpočet. Je to kravina, ale to je každé sci-fi a to včetně opěvovaných Star Wars, proto se tomu říká sci-fi, neboli vědecká fikce. Za to, že jsem se nenudil a námět jako takový mi přišel dobrý, dávám 2 hvězdy. ()

goodridge

no zas az tak zle to nebolo. ale faktom ostava ze je to najslabsi film herca takeho kalibru ako je travolta. raz stacilo vidiet. viackrat netreba. ()

jitrovnik

Ano,je to neuvěřitelně hloupý film,ale svou hloupostí se stává docela zábavným a herecký výkon Travolty se mi líbil.Taky masky Psychlonů jsou docela vydařené.Raději třikrát Bojiště země než jednou nový Souboj titánů. ()

m62

Nebolo to až také hrozné, bolo celkom pozerateľné. Samozrejme technicky biedne a dej tak naivný až bol zábavný, ale takýto nelogický scenár mal aj nejeden z blockbusterov. ()

woody.birch

Je to skutečně hrozivá šitka. Dokonce i ve srovnání s Hubbardovou předlohou. A to už je co říct. Jenže mimozemšťanka svádějící vyplazováním jazyka mě prostě odrovnala ;-)))) ()

Isfio

Vidím, že veľa guru-ov dalo tomuto filmu Odpad. Zrazu im vadí, že vo filme chýba logika, akurát keď v Dni nezávislosti uploadovali počítačový vírus do mimozemskej lodi, vtedy sa to prehliadalo. Nie je to žiadna sláva, v porovnaní s ostatnými filmami tej doby, je to vysoko podpriemerný film, ale dá sa to prežiť. ()

swater137

Dávám jednu hvězdu za davové scény, za výpravu, za minigolfové hřiště, nákupní centrum, pásy na jezdících schodech, knížky, letadla, to všechno vydrželo 1000 let a bylo to funkční. Stačilo jen posekat trávu, promazat, oprášit a neandrtálce strčit do trenažéru a za týden již umějí létat. Byla to prča. Jo a přechytračelý emzák Travolta s Whitakerem těží zlato, ale vybrat banky je nenapadlo. Prostě sranda. ()

StarFsh

2,5* Ako fakt priemer, ale prúser to rozhodne nie je. Mohlo to byť aj horšie (a že som už aj také filmy videl). Film jednoznačne nevyťažil ani zbla z potenciálu, ktorý mal. ()

pekos

Sci-fi filmy sú pre mňa skupinou filmov, ktoré beriem do rúk ako prvé. Pre ich uletenosť, odklon od všednej reality, pre mnohé vízie, ktoré nevidíme, no vďaka iným ich spoznávame. Tento film, i napriek totálnemu prepadu u kritiky, nie je až tak zlý, samotná myšlienka poroby ľudstva inými kultúrami nie je až tak nereálna. Problematickým je však zobrazenie tejto reality vo filme. Štúdio sľubovalo megaprojekt, no v kinách sa objavil lacnejší brat. Úspory postihli všetko, čo išlo okolo filmu a čo bolo vo filme. A tak namiesto ságy o dobyvateľoch Zeme sme videli postapokalypsu ľudstva. Film sa podľa mňa stal kultový, tak ako si to prial John Travolta. Aspoň pre mňa, pretože mám rád sci-fi. ()

Canwick

Pokud budete film brát jako sci-fi, tak na větší brak opravdu těžko natrefíte. Pokud ale budete film brát jako pokus o parodii, tak mu musíte dát *****. Já se bavil. Myslím, že je někdy poučné podobné filmy vidět, aby si člověk vážil těch skutečných. ()

alienable

Všechno špatně: příběh, zpracování, dialogy, herecké výkony... přesto jsem se bavila. Role Foresta Whitetakera byla okouzlující, akční záběry (mimochodem fakt 90% nakřivo) strhující. Kvalitní béčko na chmurné večery, které zvedne náladu. ()

darius1706 odpad!

Musím říci, že jsem za svůj život už viděl lecjakou kravinu, říkal jsem si, že takovou Vesmírnou prdu nemůže nic trumfnout. A hele, mýlil jsem se. Nutno uznat, že tento film vyvolává opravdu řadu otázek. Třeba, "dám to opravdu až do konce", "myslí to vážně nebo jako recesi, když ani jedno nestojí za nic", "co hulili", atp. Nicméně - je to opravdu hnusný a debilní film. Triky příšerné, děj hrozný, kamera hnusná, všechno špatně. Ale co se divit, když se člověk podívá na úspěchy tvůrců, tak jediné, co se podařilo, bylo zkazit kameramana, aby zapadl do party. Víc asi nemá smysl komentovat. ()

Ozz

Dávám 5+, jelikož si myslím že tak nízké hodnocení si nezaslouží. Jasně, není to nic skvělého, ale na 24 procent fakt ne, znám větší kraviny, které lidi hodnotí na 75. ()

Shakal4972

Tento film bol tak zábavne trápny, že si to tu jednu hviezdu zaslúžilo. Keď začali (POZOR MEGASPOILER) lietať neandrtálci na stíhačkách, tak som išiel od smiechu do kolien. No a Travolta s Whitakerom to zvládli na výbornu. Akurát si myslím, že si neprečítali scénar pred tým ako súhlasili s obsadením. Zhliadnuté druhý krat v živote. Pri prvom som zaspal počas 15 minút. ()

SalvorHardin odpad!

Dovolim si tvrdit, ze aj podvodnik L. Ron asi rotoval v hrobe, ked tento "film" uzrel svetlo sveta. Musim vsak uznat, ze som sa parkrat zasmial. Inak je to totalny odpad a to bez ohladu, ze to vzniklo ako scientologicky propagandisticky pashion-projectovy bullshit Travoltu. Kebyze sa da dat minusove hodnotenie tak toto je -5. Niektore dialogy a sceny vsak boli pure comedy gold :D ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu