Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Rathalos

Clovek,ktory vyrastal v tych casoch urcite videl,aj ked nechcel tuto akcnu bojovu klasiku s Van Dammem,ktora je nezabudnutelna,tu sa neda inak,ako hodnotit plnym poctom hviezdiciek...:-) ()

Wallis3

Kdy já to viděl naposledy?! To už je drahně let, kdy jsme všichni chtěli být jako Van Damme a měli za kámoše takový Jacksony! Zkoušeli kopy s otočkou, či nafackovat nohou a čo chýbalo, len dva tri metry a byli jsme stejní mistři! Dvě hvězdy určitě za nostalgii a další protože prostě i přes prosťoučkej příběh si to za roky pustím radši než novodobý filmy. ()

mutace

První film, který jsem s Van Dammem viděl. Tenkrát mi to přišlo gut. Ale to byla jiná doba a já byl téměř o dvacet let mladší. Dnes již nemám na jeho baletní kreace žaludek. Je to ukrutná blbost, ale z nostalgie davám 3 * ()

Torgal

Je to síce blbé a Van Damme natočil minimálne jeden identický film ako bol tento (Súboj cti), ale tu bol fakt vo forme. Béčko ako vyšité, ale celkom príjemne odpozerané. 5+/10 ()

joker30

Najlepší film s Van Dammom ak nie najlepší zo žánru bojových umení. Van Damm dosiahol neveriteľnú lahkosť pohybu spojenú s dokonale vyrysovaným telom.85% Ps: kvôli nemu som sa dokonca naučil tu šnúru na stoličkách, človek keď je malý tak je ešte pružný :) ()

Kingjiri

Typickej béčkovej Van Damme, kterej ničim nepřekvapí. Tentokrát se gumovej JCVD nechává při tréninku mlátit bambusem, natahovat na skřipec a každou chvíli dělá roznožku jenom proto, aby v závěru porazil neporazitelnýho bojovníka Chong Liho na přísně tajnejch krvavejch zápasech. A taky si Chong Liho náležitě vychutná mimochodem i za to, že mu zranil nejlepšího kámoše, kterýho zná asi tak tejden a potkal ho při hraní videohry. Příběh teda (překvapivě) nijak nenadchne, ale akční scény (souboje) jsou koukatelně natočený a Van Damme docela řádí, dvě silnější hvězdy. ()

ozeki

Šestkrát ohřívaná rajská a 10x přečtený noviny nejsou asi úplně to pravý ořechový. To ale u tohoto klenotu z dětských let, který jsem viděl snad 20x, ale který neztratil ani jediné procento ze svého půvabu, absolutně naplatí. Dialogy znám nazpaměť a stejně je to pokaždé jako poprvé. Teď naposledy jsem třeba zjistil, že film je natočen podle skutečné události a života Franka Duxe. J.C.V. je super, stejně jako obsazení celého turnaje v čele s mrkající kozou :) Soundtrack obsahuje několik skladeb, po kterých sáhnu častěji než často. Dá se tedy říct, že je můj oblíbený. Film může také dobře posloužit k audio tréninku angličtiny, protože většina herců nejsou rodilí mluvčí a je jim velmi dobře rozumět. (Na konci si všimněte, když přichází Janice s Forestem a tím druhým do hlediště, tak chvíli před tím jsou při záběru na publikum už dávno usazeni v první řadě). ()

Al44...

Docela dobrý akční film, který se téměř celý odehrává v bojové aréně - ucházející hlavní záporná postava - děj je standartně předvídatelný od začátku až do konce. ()

bif

Svižný a zábavný film, škoda jen té moc okaté choreografie. Rešit "drobnosti" typu děje, hereckých výkonů či scénáře u tohoto typu filmu opravdu nemá cenu a tak alespoň vyzdvyhnu schopnosti mladého Van Dammea. ()

Biopler

Van Dammeov výkon v jeho prvom známejšom filme je miestami toporný a tak spolu s námetom klasickej akčnej vyraďovačky nemá čo viac ponúknuť. Scenár je nič moc, ukazuje sa to hlavne pri líniách príbehu s Janice a taktiež pri etudách mladého Franka. Je to slabé, ale je to úsmevné a pri líniách príbehu čo spomínam sa dá dobre zasmiať. Čo snímku ťahá nahor sú bojové scény v aréne, ktoré predstavia viacero bojových umení. Avšak, aby ma niečo z toho nadchlo, to by chcelo viac usporiadať a nie zgulášovať ako to spravil režisér Arnold. ()

kilobyte

Bohužel film mimo kumite nemá co nabídnout. A to podpásovka od Jeana byla fakt nechutná a zkazila mi pohled na Franka Duxe. Takhle by se dobrý bojovník chovat neměl, pokud tedy soupeř nemá aspoň čtyři ruce. :D ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)