Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Strike

Mezi béčky ***, mezi filmy JCvD ****. Tenhle film jsem viděl jen dvakrát (neuvěřitelné) Poprvé asi před deseti lety a po druhé teprve nedávno. Do té doby jsem si myslel, že je to nějaká akční bomba, potože jsem si to moc nepamatoval, ve které JC přeci jen něco umí. Bohužel druhé shlédnutí mě vyvedlo z omylu: JC umí jen švihat nohou a souboje jsou dost špatně natočené. O příběhu, hereckých výkonech se samozřejmě zmiňovat nebudu, protože tam nejsou. Jedinej frajer je Bolo. P.S. To tílečko a pořádně vytažený kalhoty, ve scénách kdy JC jde poprvý na Kumite, jsou fakt hustý. ()

klokyn

Ak sa nad tým zamyslím, je to síce ukážkové béčko, ale má to svoju atmosféru, Van Damme mi v tomto filme vôbec nevadí a celkovo to na mňa pôsobí dojmom pekných troch hviezdičiek. ()

Něžná

Na tomhle jsem vyrůstala, babička nám to pouštěla místo večerníčku :-D naštěstí mě to nijak nepoznamenalo.... ()

JK-Stinger

Kultovní béčko s Van Dammem v čele a pekelně hnusným záporákem Yeungem na druhé straně žíněnky. Pominu-li příšernou hudbu, tragické herecké výkony a velmi prostou zápletku, jedná se prakticky o ukázku různých bojových umění v tak trochu chaotickém záběru kamery. Nicméně jsem na podobných filmech vyrůstal a nesčetněkrát jsme takové bitky imitovali ve třídě, nebo i mimo školní pozemky:) Z nostalgie za 3, i když si to v dnešní době film fakt nezaslouží. ()

lukano

Krvavý sport byl ve své době naprostá špička. A právem patří mezi průkopnické filmy s bojovým uměním, který si zaslouží 5 hvězdiček. ()

petikacka

Další sqělý film z 80.-ek, který najednou začal válcovat Arnolda a Sylvestra...Tenhle film byl naprosto průlomový ve svém žánru a všichni jsme ho žrali...Za mě 85%... ()

Grafito

Jean-Claudův nejlepší film.. jistě.. je to béčko.. jistě .. příběh je zoufale prostinký.. jistě.. Jean-Claude se po většinu času tváří jako někdo, kdo má velký problémy s hemeroidama.. jistě.. ale je to klasika .. :-) ()

KOZEL84

Jako malý sem to viděl asi milionkrát a vždycky se rád podívám znova i ted'.PS:To tílko s výstřihem skoro až po pupík je mazec!:-)))oukej júesej:) ()

ricardocz

Krvavý sport mám doma na kazetě,je to německá verze do které je čtený český dabing jedním člověkem. To je samo o sobě skvělý zážitek. Navíc když Jean-Claude jako obvykle ztratí/někdo zraní jeho bratra/nejlepšího kamaráda tak nastane cliché zápletka, kdy van Damme trénuje někde v Asii aby dal za vyučenou tomu kdo mu zabil/zranil jeho bratra/kamaráda. I když uznávám, že tohle je jeden z lepších Van Dammových filmů a že "řekni mate" mě málem rozbrečelo tak stejně dávám jenom 2*. ()

Platom

Dobrá, budu to brát tak, že se jednalo o jednu z prvních hlavních rolí pro JCVD. Beru to tak, že je to jedna z klasických osmdesátek, která si "na nic nehraje" a je tady za účelem pobavit. Fajn! Ale rád bych věděl, na jakou cílovou skupinu je snímek zaměřený. Pro děti příliš surové, pro dospělé příliš okaté, hrané a trapné. Sice se hezky kouká na všechny ty kousky, které JCVD svede, či nesvede, ale to je tak vše. Kdybych celý film nepřešel s lehkým úsměvem na tváři, věřím, že bych minimálně jednu hvězdičku ubral. Děj je příšerný a drží se po celých 90min klasické linie. Belgický Američan vychovávaný čínskými rodiči přijíždí do svého téměř rodiště, jeho učitel umírá a proto se za každou cenu musí účastnit věhlasných závodů. Frank si najde kamaráda na celý život a to i přes to, že se jeho nový přítel chová jako neandrtálec. To ovšem Frankovi jakožto vzornému gentlemanovi vůbec nevadí a po prohození pár slov jsou z nich kamarádi jak se patří. Samozřejmě nechybí ani nějaký ten "příběh lásky", aby si mohl JCVD trochu povyrazit, jako v téměř každém ze svých snímků (kéž by to tak snadno fungovalo i realitě). Jeho kamarád je následně vážně zraněn úchylným Číňanem, jehož nejinteligentnější projev zahrnuje soustavné házení kozama, mimické posunky opice a další.. Frank je plný pomsty a jak to asi dopadne? Sice nejdřív dostává na prdel (ještě aby ne, musí to být přeci napínavé), ale potom za pomoci svých ksichtů a kopů ovládne ring a je z něj vítěz! Jo a málem bych zapomněl na dva schopné hochy z armády US, kteří se Franka jakožto dezertéra snaží marně chytit a to i za pomoci čínské policie, kterou si belgicko-americký občan dovolí seřezat na hromádku a to bez jakéhokoli postihu. Klobouk dolů JCVD, já se bavil :-) P.S: Mělo by se to spíše jmenovat Bezkontaktní sport (většina kopů a chvatů není tak smrtících, jak se na první pohled zdá a velké množství z nich se protivníka sotva dotkne) ()

Jeremiah

Povinný film pro všechny, kteří mají alespoň trochu rádi bojové filmy. Líbí se mi zde reálnost a uvěřitelnost předváděných soubojů, ale také i to, že je podán jako normální člověk a né superhrdina. Když do toho přidáme ještě románek z krásnou novinářkou, pak není co řešit - slušné 4. ()

Druury

ted jsem se vrátil do svých dětských let, pecka.. s bráchou jsme se po shlédnutí vždy řezali jako koně:D 4* ()

Dr.Manhattan

Skoro som zabudol ze hviezdickami hodnotime to, ako moc sa „nam to pacilo“ a nie to, na „akej vysokej urovni“ je film natoceny alebo obsadeny. Takze po opatovnom asi tisicom zhliadnuti davam 5 hviezdiciek. Ked sme navstevovali jedneho znameho, mal som tak 10 rokov, mi vzdy tento film pustal na videokazete. V nemcine nahrate z PRO7. A pokazde som bol ohromeny, co ten JCVD dokaze zo zavretymi ocami ;) ()

kamigava

Jeden z mých nejoblíbenějších Van Dammeho filmů, který ukazuje krvavé souboje v Kumite. JCVD je zde ve vrcholné formě. Hrozivý záporák Bolo Yeung je ten pravý soupeř, kterého byste nakopali, kdybyste teda mohli. Doprovodná hudba Paula Hertzoga skvěle doprovází celý film. Obzvlášť závěrečná skladba "Triumph" je velmi heorická a měl jsem pocit, že bych s ní nakopal každého, kdo by se mi postavil. :D PS: Taky bych chtěl umět kopat tak vysoko jako Van Damme. Zatím se pomalu učím rozštěp. Vypadá to strašně cool! ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)