Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Armin82

Hm,no co k tomuhle filmu napsat?Není to bůhvíjaký extra dílo,ale rozhodně je to jeden z těch lepších filmů slavného belgičana.To že neustále všichni píšou,že Van Damme není herec,asi není,ale to, v čem byl(je)dobrej, v tomto snímku jen potvrdil :)Super hlášky,hlavně v podání Donalda Gibba,jako vždy výbornej záporák Bolo Yeung a výborný fighty s ukázkami mnoha stylů bojových umění. Ale těch neskutečných a nesmyslných chyb ve filmu, to se jentak nevidí a někdy si i říkam,jestli to vůbec někdo viděl než to poslali do kin a na VHS :) Nicméně je to klasika a film má něco do sebe i po cca 20ti letech,takže mi nezbývá nic jinýho než dát 80% :) ()

PedroPo

Jak tady Marigold pěkně poznamenal "veháeskový maniak" to jsem teda byl, stejně jako velký pubertální fanda do tohodle Belgičana s boulí na hlavě. Hodnocení o jednu pod vrcholem beru jako vzpomínku na ty špatné kopie špatných filmů, které dělaly dospívání snesitelnější. A navíc, vzato střízlivýma očima - ve filmografii JVCD je tento film určitě na nejvyšších příčkách. ()

Ceberus

Rocky IV víceméně přes kopírák, jen tu není ošetřená gradace příběhu - jedna bitka, druhá bitka, třetí bitka... a poslední bitka, tradá konec. Postava reportérky naprosto zbytečná. Ne, moment, hodila se v momentě, kdy si dva nerozluční přátelé bojovníci na závěr vyznávají lásku, aby to nevyznělo jinak, než autor zamýšlel. O vhodnosti výběru hudby se raději ani nebudu vyjadřovat. ()

Nocturno culto

Z nostalgie musím dát ty 4 * ...jako malý jsme to fakt žral,všechny ty jeho výkřiky,otočky,rozštěpy atd ....dnes už to na mě působí trochu lacině a naivně ale hodnocení už nijak měnit nehodlám !!! je to prostě klasika ..... ()

Acrobat odpad!

Je priam nemožné pixelovito neobsiahnuť mimiku a pohyb muskulatúry zúčastnených kvázi bojovníkov, ktorí sú tak neforemne štylizovaní do póz, že až to budí takmer neustály smiech. Ináč, ako dlho musia tí herci držať v hube tú červenú tekutinu? Pri spomaľovačkách sa musí nejeden cítiť trápne, až s potom na čele. (videné na Youtube, JCVD vraj predvádza MA) ()

Likan7

Takhle má vypadat akčnák s mým milovaným JCem. V roce mého narození byl na vrcholu svých fyzických sil a každá jeho otočka byla brilantní. O třídu lepší než mladší Souboj cti. Osobně Bloodsport považuji za Van Dammeův nejlepší snímek. ()

danny_21

Příběhově je to sice strašná kravina, stejně jako režírované a sestříhané, přesto se Krvavý sport nesmrtelně zařadil mezi legendy arénovek. Nejlepším hercem na place je děšivý Chong-Li, který se tváří tak ukrutně nasraně, že bych mu věřil, že si každý den dává k snídani somálská dvojčata, nemluvě o jeho děsivých koziskách, které natřepává jak selka duchnu. Žán naopak před natáčením absolvoval kurs herectví v letadle, jeho výraz se nemění celou dobu snímku a vícemnéně ho už nikdy nezměnil - ale jo, přesto je to pořád zábava - 55 % ()

Hashirama

Zastaralá amatérská buzíkovina, kterou by dnes co do technického zpracování trumfl i kreativnější youtuber, ovšem natočená (byť ne s velkými schopnostmi) s velkou vervou, totálně chytlavou montážní písničkou, a v neposlední řadě s nadšením pro věc, které nakonec zcela nezáměrně položili základy turnajovek. Samozřejmě, Van Damme je dřevo, choreografie povětšinou úsměvná a spojení filmu s osobou vykoksovaného halucinujícího egoistického pičuse (čti Dux) filmu rozhodně nepřidává na šarmu, ale srdíčko tam je obrovský. Kumite! Kumite! Kumite! ()

Nix

To lepší, co Van Damme nabízí a vzhledem k tomu, že arénovky v tý době frčeli, tak nečekaně je opravdu koukatelná i díky Bolovi. Zase je tu averze vůči oblečení a bojuje se tu opravdu často a takové plus, příběh je založen na skutečnosti, celkem vzácnost na tu dobu. ()

rublik05

Co se týká soubojů, resp. představení různých bojových stylů, tak v tomto ohledu je Krvavý sport velice povedený, samotní bojovníci působí velmi profesionálně a jde vidět, že svému "řemeslu" skutečně rozumí a ovládají ho. I Van Damme je v neskutečné formě, předvádí výbornou podívanou, včetně svého dnes již ikonického rozštěpu. Po filmařské stránce je snímek docela nuda, kromě zápasů nenabízí prakticky nic zajímavého, příběh je zcela podřízen testosteronu, čemuž odpovídá i jeho kvalita. Herecké výkony všech zúčastněných jsou naprosto tragické, někdy až vyloženě směšné. Nepocítil jsem ani nějakou snahu o napětí, o silné atmosféře ani nemluvě. Když se nad tím tak zamyslím, tak i ty bojové scény nejsou zrovna dvakrát kvalitní, ať už se to týká natočení, nebo provedení. Nicméně filmu v žádném případě nelze upřít jakési "osobní kouzlo", díky kterému se z něj stala kultovní béčková záležitost, ať k tomuto označení mám své výhrady. Na zdejších 70% to u mě není, ale slabší průměr si podle mě zaslouží, už jen za ty drsné chlapy. 4/10. ()

dustur

Po vyše desiatich rokov som si opäť pustil túto akčnú klasiku, ktorá tento rok už má 35 výročie. Ale jedno je isté že si stále drží svoju latku medzi akčnými bojovými filmami, zamerané na ,,bojové umenie”. Jean-Claude van Damme vo svojej životnej forme , vo svojej životnej úlohe ,, asi spolu z Kickboxerom”, v ktorom predvádza to najkrajšie z bojových umení v čom sa vyzná. A samozrejme nesmiem nespomenúť Bola Yeunga: ktorý je výborný ako záporak, a tuším že navždy zostane aj ako Chong Li. A mladučký Forest Whitaker ktorý si svoju roličku užíva , a je sa príjemne naňho pozerať. Za mňa Krvavý šport , je a už aj ostane kultovou akčnou klasikou ,,medzi arénovkami” A je to film ktorý si asi ,,viac než pravdepodobne - ešte X.krát pozriem” A čo sa týka hodnotenia, tak určite plných: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)