Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Stíba

Krvavý sport je naprostá klasika mezi bojovými sporty, byť s dost béčkovým nádechem. Dívat se ale na Van Dammea ve vrcholné formě, na záběry jako je jeho rozcvička na Victoria Peak nad Hong Kongem a další legendární scény a potažmo na celé pojetí a na béčkový akčňák 80. let dost citlivé pojetí východního bojového umění z pohledu Amíka, je prostě zážitek. Neprávem příliš nedoceněný kousek. ()

ortoncz

2020 a já si dám krvavý sport a jsem naprosto spokojen. Naprosto s hanbou, že až tak pozdě. Ale jsem naprosto spokojen. Super charisma JCVD a super bojová umění. Bolo Yeung úžasný v roli záporáka. takže krásných 85% ()

tranquill

"Velmi dobře, ale cihla nevrací rány!" Na tomhle jsem vyrůstal, a také i proto se nějakou dobu věnoval bojovým uměním. ()

Razzor_82

"Nepřijel jsem, abych tu skončil." Kultovní bojovka a můj nejoblíbenější film s JCVD. To byli staré časy, kde se tohle béčko sjíždělo na VHS kazetách. Silný příběh o bojovém umění, přátelství a odvaze. Bolo Yeung se stal legendárním záporákem. 7/10 ()

kondor77

Van Damma jsem osobně potkal jako recepční v hotelu, kde byl ubytován. A jako milovník Krvavého sportu jsem se ho zeptal, co si s odstupem času o filmu myslí. Rozesmál se a bez odpovědi odešel na pokoj s jednou z mnoha šlapek, které si za ten týden u nás objednal. Hajzl. Nicméně jde o kultovní arénovku, takže plná palba. ()

AnanAss

Frank W. Dux, zde v podání nejslavnějšího belgického tanečníka a živoucího klepače koberců, to v mládí neměl vůbec jednoduché a chytil se špatné party, se kterou se vkrádali do sousedních bytů. Při jedné takové akci, kdy si vybrali domov mistra bojových umění, jsou však dopadeni, a zatímco jeho kumpáni zbaběle utečou, Frank je ještě nemotora a nechá se chytit. Sice díky tomu přijde o svou oblíbenou kšiltovku, ale postupně se stává milovanou součástí senseiovy rodiny, která ho začne využívat jako nevidomou obsluhu při servírování čaje, mlátí ho dřevěnými holemi a natahují na předpotopní skřipec. No a tím se rozbíhá sled událostí, ve kterých se Frank vydává do Hongkongu na tajný turnaj v kumité, kde ho, krom samotných zápasů na život a na smrt, navíc ještě nahání armádní policie, dává si roznožky na vrcholku mrakodrapu, hraje tetris s cihlami pomocí svých pěstí, zachraňuje blonďatou reportérku a vystavuje se v děsivých slipech. A sněhobílé tatami se postupně začíná zabarvovat krví a zuby zlikvidovaných protivníků. Nostalgie je mrška jedna nevyzpytatelná a v dnešní době by toto mělo asi malou šanci na úspěch. Ale za éry VéHáeSek a rychlodabingu nezapomenutelný zážitek, kterého jsem byl součástí, proto nemohu hodnotit níže. ()

Sugeno

Pokud máte rádi bojová umění – je to film pro Vás. Scénář není nic extra, ale o tom v tomto filmu vůbec nejde – je to klasika 90.let, kterou asi viděl každý a Van Damme byl skvělý – nevím jak bych reagoval, pokud bych film viděl v dnešní době, ale poprvé to byl silný dojem! ()

Candyman

Tento film mě zaujal už v dětství. Když ho rodiče přitáhli z nějaké burzy, hned jsem se do něho pustil. Rychlodabing byl samozřejmě součástí všech těchhle filmů, ale to v té době vůbec nevadilo. Van Damme a jeho baletní otočky mě prostě dostaly. A i když tenhle film zde nemá moc velké hodnocení, já ho doporučuju všem, co mají rádi bojovou klasiku. ()

Lord Fuck

Nebýt evropských a asijských diváků, tento film by asi nikdy nespatřil světlo světa. Právě oni zapříčinili, že ho Menahem Golan vytáhl ze šuplíku a dal do kin. A stejně jako tento film udělal pro Van Damma hodně, udělal hodně i on pro něj. Když ho všichni zatracovali a řikali, že z toho nic nebude, na vlastní náklady ho nechal kompletně přestříhat a věřil. Víra se mu vyplatila a Krvavý sport se stal stěžejní pro jeho pozdější kariéru. ()

swiss

Výborné ukázky různých bojových sportů na jednom turnaji. Výborně bojující a špatně hrající Van Damme. ()

Tamten

Toto se nedá nazvat jinak než komedie. Jean-Claud sice dokáže udělat pěknou techniku, ale co se týče choreografie soubojů, tak zde není špatná - zde není vůbec žádná. Všichni dělají jednotlivé techniky tak, aby si je divák užil, po každé si dají několik vteřin pauzu a poté následuje další. Realistické asi jako celý ten příběh. Ale na techniky se kouká moc pěkně. ()

Henry Morgan

V době, kdy si lidé chodili k telce odpočinout nad bezduchým filmem akčního rázu, byl tenhle senzací. Je to totiž akční asi ze 75%. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)