Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

SHpeK

Nostalgie a nic víc. První Van Damme co jsem viděl a poprvé klasická zápletka ani nenudí. Nicméně nevím jestli bych dneska obětoval čas na shlédnutí třeba na úkor něčeho jako je spánek. ()

JK77

vo svojom zanri super film. Kto od tohoto zanru ocakava nejake umenie tak je mimo. Preto sa nehanbim dat 4*. ()

tenista

Dobře si vzpomínám, když jsem byl z tady toho filmu úplně nadšnenej a obdivoval bojovou techniku všech soutěžících, soucítil s J.C.V.M., když mu ten trouba ve finalovém kole hodil prášek do očí. Ovšem když na to koukám teď, tak se tomu všemu musim smát, nejvíc "bohužel" těm bojovým scénám. Kdyby na ně nastoupil Jet Li, tak by s tim tempem, který tam předváděj, neměli absolutně žádnou šanci. ()

Pharlap

Věcička, ze které jsem byl v pubertě úplně unešen. JCVD naprosto úžasnej. Samozřejmě s odstupem času a s počtem shlédnutých jiných, kvalitnějších snímků musím přehodnotit, podobně jako většina zde. ()

frxXx

Takéto filmy som ako chlapec seriózne vážne žral :D. Rôzny bojovníci z rôznych kútov zeme, tvrde súboje, nesympatický záporák a naopak sympatický kladný hrdina, s krásnou jebačkou, s utáraným vtipným priateľom...ach :D ale dnes...lacné triky, nemožný van dame(ten komický záver s oslepnutím ...to už bol totálny vrchol :D)...lacotina na ktorej som sa bavil :) ()

Asdas

Krvavý šport nie je až tak krvavý ale otočka a následne výkop sme názorne predvádzali v detstve s kamarátmi na ulici bez toho aby sme vedeli kto je týmto preslávený a navyše film mal aj celkom pekne spracované bojové sekvencie a o tom tento film predovšetkým je ,kašlať na to ,že ako mnoho iných aj tento počin má trocha s Rockyho. ()

zly.dvojce

Heej filmy nasi brzke puberty a Van Damme s Bolo Yeungem v nejvyssi forme. 4 hvezdicky. Kdyby to bylo z nostalgie, musel bych tam nasrat plnej pocet. ()

Peter-1307

Tak toto som videl prvykrát ešte na videokazete, kde tie časy pašovaných videokaziet sú. Ale dosť sentimentality. Dobré je, že tieto časy minuli. Smutné je, že takéto snímky JCVD veľa nenatočil. Toto je jeho jedna z naj snímok aj napriek všetkým tým negatívam jeho hereckých počiatkov, pretože jeho filmová cesta viedla mimo toho čo ho preslávilo. Určite sa teda nestal akčným hrdinom ako sa snažil byť. A čas tiež moc neprial filmom s touto tématikou. V jednom ma však tento film inšpiroval osobne a to zahryzol som sa do tai-chi, naučil som sa zostavu severný štýl wu a zacvičil som si ju nie jedenkrát pri východe slnka nad mestom. Takže JCVD díki. ()

walkingdead

Tohle je pro mě absolutní klasika žánru martial arts Je to spíš jako bojová videohra s příběhem. Legenda o Franku Duxovi, kterou on sám stvořil - nikdo neví, co z jeho životopisu je vlastně pravda :) Hongkongská legenda Bolo Yeung je ideální záporák. Pro JCVD znamenal film raketový vzestup kariéry, na dalších pár let se stal v tomto žánru "americkou" jedničkou. ()

HEED

No jooooo, já vím dávat tomuhle skvostu plný počet, asi jsem blázen. Je tu ovšem jedna věc, já jsem na tomhle filmu vyrostl a od malička pařil mezi mé oblíbené, no a vždy když se na něj podívám, nebo když ho vysílají v TV, vždycky si nostalgicky vzpomenu a zpět se vracím do dětských let. Srdcovka až do smrti. ()

Olafsson

Ty volééé... Super mega hit mýho dětství... Bolo Yeung největší hustej záporák a Žán Klód nejlepší klaďák... Zlaté časy videokazet s hrozným českým jednohlasným dabingem... 10 hvězd z deseti... ()

Havala

Dneska už trochu komický film, je humorné vidět jak Van Damme začínal, ty křečovité gesta a figury, k popukání. V mládí jsme to ale žrali skoro všichni, kdo měl na VHS krvavý sport tak byl BOSS HUGO BOSS. Mimochodem ten soundtrack je otřesný - plechová hudba. ()

Romeroo

Pěkně krvavej turnaj, kterej jsem si užil do prvního kola až po finále....s památkou hláškou ( tedy aspoň pro mě) páteř nejní cihla....poctivě baculaté tři hvězdičky. ()

MadMax3

Klasika bojovych filmov 80s. Krasne sa obcas preniest do tej doby. P.S. Bolo je zaporak na pohladanie, ksychty co hadze show ()

anyonecek

Po velkém zvažování nakonec uděluji průměrné hodnocení. Sice to vypadá jak jedna z těch klasických mlátiček na nějakém turnaji, ale s Van Dammem to vypadá o něco lépe. Mohly být trošičku lepší fighty a nemusel se tu rozvíjet tak stupidní jednoduchý příběh. Alespoň že hlavní záporák vypadal docela schopně a něco málo nám taky předvedl, ale na kopy Van Damma to samozřejmě nemělo. A nakonec se mii líbila ta rozmanitost bojových stylů, sice nebyly 100%, ale náznak tam byl. ()

Vrzalik

Kdybych hodnotil film z dnešního úhlu pohledu nejspíš by ode mne dostal max. 40%. Nebudeme si nic nalhávat, herecké výkony jsou veškeré žádné, scénář také chabý. Bohužel nebo bohudík je to moje Van Dammovská srdcovka, jako snad ještě ani ne náctiletý jsem se nemohl vynabažit scén z bojové arény a bravůrně provedených vysokých kopů a roznožek, takže velkoryse zmíněné nedostatky přehlédnu a dávám osmdesátku. Je to jeden z nejzdařilejších akčních filmů s Van Dammem! Tečka:-). ()

subic

Skutečný příběh mistra Franka W. Duxe, to samo o sobě je dost zajímavé téma. Co se dalo natočit v roce 1987 za 1.500.000 $ ? 27letý nadějný JCVD v první výraznější roli. Dost výrazný protivník Bolo Yeung. A navrch nostalgie z utahaných VHSek ze začátku devadesátek. Za to vše 80% a podle mě jde o 3. nejlepší film mého jinak oblíbeného Jean-Claude Van Damma. ()

Guran

Strhující příběh o bojovém umění, odvaze, přátelství a trošce té romantiky. Překvapil mě Forrest Whitacker ve své skoro první vedlejší roli. Dobrý příběh se scénářem a herci. Opravdu se mi tento film velice líbil a všem milovníkům filmů ho doporučuji. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)