Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Ragdoll

Double Impact snad patří i mezi ty slabší filmy, jež se kdy vyskytly v Jeanově kariéře (že jich bylo požehnaně mnoho a všechny na jedno brdo říkat netřeba). Jelikož zde obdržel roli, u které už si tak úspěšně nevystačí s několika bojovými technikami a rozštěpem, musel trochu více zapojit své rozsáhlé neherectví, z čehož nemůže vzejít nic jiného než pořádný malér. Ale ani bitky z toho nevyšly nejlépe, bylo jich málo a chyběla tam ladnost a správná technika, šlo spíše o pouliční styl než na co jsme u Van Damma zvyklí. Scénář je nezvykle příšerný, stejně tak příběh a finální momenty měly příslušně vygradovat, ale byla to stejně nudná přehlídka ničeho, ostatně jako celý zbytek snímku. Opravdu slabší kousek, dlouho jsem přemýšlel, jestli to bude za dvě nebo za tři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl pro průměr, přeci jen mi tenhle trhlý Belgičan na plátně tolik nevadí, ani když je ho tam dvojnásobně. ()

Koři

Neskutečná klasika. Viděl jsem to asi po 15 letech a bavilo mě to jako tenkját! Pro mě nejlepší Van Dammovka! ()

Wally

Jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků v pubertě na který jsem se mohl dívat dokola....teď jsem na něj po letech opět narazil a udělal jsem tu chybu, že jsem nepřepnul a nezachoval si ty hezké vzpomínky z 'mládí'......z)takhle s odstupem času musím bohužel konstatovat, že je to slátanina....ach jo.... ()

Loki_Six

"I hear all sorts of bullshit everyday, pal. You want some advice? Take your fancy clothes and your black silk underwear and go back to Disneyland." ()

iXtr3m3

Objektívne za štyri hviezdy, ale subjektívne s nostalgickou slzou v oku, jedna z legiend zlatej éry akčných filmov a jeden z vrcholov JCVD kariéry. Ikonický záporák v podobe skvelého Bolo Yeunga, skvelá výprava, skvelá dvojrola dvojičiek. Jednoducho nestarnúca pecka. ()

Zagros

Jean-Claude Van Damme je pro mě především Univerzální voják (jednička!), Krvavý sport a Živý terč. S menším odstupem pak právě Dvojitý zásah. Je specifický tím, že se Van Damme snaží více hrát, když už má tu dvojroli a kupodivu mu to jde. Rozuměj v rámci žánru akčních filmů. Film jsem měl jako mladší velmi rád a možná je v hodnocení i kus nostalgie, to k tomu ale patří. Rád dávám tři hvězdy také za Alonnu Shaw a Bolo Yeunga, který si střihl hnusného záporáka. ()

Castorr

Zapnu film a vidím Van Damma 2x drsnějšího, 2x bojovnějšího, 2x nic moc zahraná role až na nějaký akční scény. Za každého Van Damma dám 1*. ()

Kovaja

V mladych letech sem byl z filmu unesen,s odstupem casu sem poznal co je to za pohadku. Mam kamose ktery jel v Montrealu s Van Dammem ve vytahu a prej je strasne maly a ta tuna mejkapu co mel na ksichte prej nesla prehlednout. ()

Hanys_

Jedna z posledních ucházejících Van Dammovek, která jednou za čas neurazí. Výborný záporák Bolo Yeung. 5/10 ()

Junglista

Dneska už to beru jako nechtěnou komedii (např. supermegaultradrsnej dabing Jiřího Pomyje), ale v ranym dětství tohle patřilo do zlatýho fondu mý tehdejší kinematografie. A z Bolo Yeunga sem měl solidní bobky :-) ()

Rssa

Hitovka z mládí, kdy sem hltal každý nový film od JCVD. Tady je dvojnásobný, takže jsem byl dvojnásobně šťasten. Dnes už se bojím film znovu pustit, protože bych nejspíš jen koukal, čemu jsem to vlastně propadl. Takže si raději nechám vzpomínky z mládí. 65 % ()

divak84

..zrovna ty bys měla vědět, že nenosím hedvábný slipy ... ! jediná věc která se kdy Pomejemu povedla... nadabovat tady JCVD ()

Mičl

Co se mě týče, tak Sheldon Lettich natočil dva filmy z širšího výběru toho "lepšího" v čem v hlavní roli figuruje Jean-Claude Van Damme. Lví Srdce mě příjde o fous lepší hlavně díky pestřejší dějové linii, i herecky se mi tam JCVD "líbil" víc, jeho dvojrole bráchů z 2.B v Double Impact, když už nic jinýho tak aspoň pobaví. Ve válení sudech jsem fandil rozhodně tomu hnusnýmu, čínskýmu, podělanýmu hajzlu s velkou jizvou na tváři, (ten czech dabing byl supr) Bolo Yeung je king. ()

Paity

Jeden z nejzdařilejších filmů malého evropského "kopálisty". Dost vtipných scének, které vyplývají z dvojrole Jean-Claude Van Damma. ()

Krystalion

Dvojčata ve filmu, jak originální! A ještě, když jim na začátku filmu zastřelej rodiče a oni se rozdělej a samozřejmě vyrostou a budou se chtít pomstít. To by jeden nevymyslel. takto originální nápad o pomstě s velkém množstvím Van Dammových parádiček, krásných žen a exotického prostředí můžeme vidět v jednom z nejlepších filmů Jean Clauda z počátku devadesátých let, kdy se jeho herecká kariéra teprve rozjížděla. ()

Wishkah

Hluboko pod hongkongem ale vysoko nad polovinou hollywoodu. Jean-Claude Van Damme ve dvou ze svých nejlepších rolí. Mě se tenhle film líbí, dodnes na něj rád koukám a díky němu se z Van Dammeho stal jeden z mých dětských hrdinů. ()

chaometic

Myslím, že tohle je nejlepší film s Jean-Claudem. Je to stará klasika. Postrádám ve filmu jeho bojové umění. Přesto ve filmu uvidíme dobré hlášky, výbuchy a střílení. Skvělý scénář. Tak to má být. Jeden je hodný a citlivý, druhý tvrdý a vznětlivý přesně to jsou kombinace, kteří se divákům líbí. Dnes už takovéto typ rolí vidíme v každém filmu nebo seriálu. ()

Haymar

Je to až s podivem a samotnýho mě to překvapilo, ale tahle pecka se vážně povedla! I po tolika letech to v podstatě vůbec nezestárlo a pořád to šlape... Žán-Kláda je tu dokonce i vtipnej (především se svýma růžovoučkýma kraťáskama :)) a pochválit musím zejména precizní technickou stránku filmu (skvělá práce s kamerou a světlama). U filmů tohoto typu se mi to věru nestává často, ale jdu s hodnocením o 1* výše!... Update 11-2010 ()