Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Jeremiah

S odstupem času, a po druhém shlédnutí musím konstatovat, že film za moc nestál. Van Damme byl jako vždy v hereckých pasážích nepřirozený, prkenný a ani bojové akce nebyly moc super. Jediné co stálo za zaznamenání byla hezká herecká partnerka a kulisy Hong Kongu. Lepší 2. ()

Untentrauer

Asi můj nejoblíbenější film s Van Dammem. Miluju Hong Kong a všechny filmy v něm natočené. Tohle je další mistrovský kus, který mě vždy pobaví a vytrhne z reality života. ()

Bozvav

Dnes už nostalgická klasika, Jean-Claude ve své nejlepší formě, bože to byl za mlada cumel. Pamatuji si, že když jsem to v pubertě viděla poprvé na WHSce, tak jsem z něj byla úplně urvaná. Celkově dobře obsazeno i když teď po letech musím uznat, že scénář je strašná hovadina, ale vem to Putin. Lehce nadhodnocuji a dávám čtyři slabší hvězďule. ()

Johnny

Z VanDammoviek to bolo jedno z tých lepších, aj dvojúloha bola zaujímavým momentom, najmä sledovať hlavného protagonistu ako sa oboch hrdinov snaží odlíšiť. ()

Krchy

Co naplat, jak Van Damme začal ve svých filmech kromě soubojů i střílet, tak už to nikdy nebylo ono. Ubíhá to, nenudí, celkem i baví, ale to kouzlo je pryč. ()

Akana

Tahle prostoduchá akční béčka tenkrát letěla a v našich končinách vyhladovělých po všem západním tuplem. Byly jich mraky, moc se od sebe nelišily a zkoušku časem nepřežil skoro žádný. Vyprodukovaly celou jednu kategorii akčních hvězd, z nichž stejnou zkoušku přežili jen Arnold a Sylvester. Jean-Claude určitě ne, stejně jako tenhle film. Kdyby se tomu aspoň dalo smát. ()

Wolvie

Prostě vandammovský devadesátkový akčňák,rozhodně jeden z těch lepších.Nemám důvod to nějak hanět,protože jsem se u toho kdysi bavil velmi slušně. ()

GOREGASM

Asi nikdy nepohrdnu možností vidět ŽánKlóda v těch nejrůžovějších šortkách, či ještě lépe v belgickou prdelku obepínajících elasťácích. Ale konec srandy. Double Impact nabídl Belgičanovi dvojroli (Chad - hercovo gay alter ego, Alex - řekněme... drsnější brácha) a ta ho donutila předvést dvě herecké polohy, díky čemuž jsou se smál nadvakrát. Trdlovitě béčková zápletka zábavnosti neubírá a celý snímek má navíc vyztužené charisma drsnou mimikou a neandrtálskou muskulaturou Bolo Yeunga, který svým zjevem a masáckým projevem opět boduje. K dovršení mého povrchního požitku posloužily skvostně vybroušené a dostatečně odhalené křivky Allony Shaw, které přebily i Van Dammovy secvaklé půlky z úvodu ;-). 60% ()

helloween93

Dvojitá porce Van Damma v jedné z jeho nejslavnější dvojrolí. V rámci jeho produkce určitě jeden z lepších filmů z raného období jeho tvorby. Scénář občas místy selhává, ale to je u podobných filmů tak nějak běžné. Ve filmu můžeme vidět povedené bitky. Jen škoda, že Bolo Yeung z Bloodsport nedostal víc prostoru. 3* ()

MickeyStuma

Legendární snímek, který nostalgicky nestárne a který zaujme i dnes. Stará dobrá poctivá akční jízda s JCVD a to hned na dvakrát. Odlišnou povahu a psychologii obou bratrů, které tu ztvárnil, zvládl na výbornou. Podruhé se tu setkal s Bolo Yungem, který je jako záporák opravdu démonický. Akce má švih a rytmus, hlášky jsou trefné. Dojem kazí jen nepovedené triky ve scénách, kde jsou v záběru oba bratři najednou. Hold počítače v oné době natáčení ještě nebyli. Naopak vynikající scéna je vzájemná rvačka obou bratrů. Do této chvíle ještě nikde nevídané. Film, který se stal klasikou a který si zaslouží respekt. ()

inutihar

Na tomto jsem vyrostl. Byly doby (1991/2) kdy jsem to možná považoval za nejlepší film všech dob a do krve se hádal o tom, jestli je lepší van Damme nebo Lundgren, kteří v té době přebírali pomyslnou štafetu nejlepších akčních herců od osmdesátkových ikon Arnolda a Sylvestera. Jo, byl jsem mladý a hloupý... Hodnocení zohleňuje nostalgický faktor, v reálu je to tak na dvě. ()

Rathalos

Jean Claude Van Damme a Jean Claude Van Damme v akcnom filme ako dvojicky,ktore sa stretavaju po dlhych rokoch,aby pomstili smrt svojich rodicov,klasika,ktoru nemozem hodnotit inak ako 5 hviezdickami...:-) ()

BOURQUE

Klasické B-čko od JCVD, na ktorý budeme spomínať (hlavne) kvôli tomu, že si mohol 2x zahrať sám seba (samozrejme, charaktery boli iné). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

plagjoklas

Tak ked som bol malý tak som na tom dost riadne ulietaval. Bol to moj najoblubenejsi films Van Dammom. Ale teraz s odstupom casu vidim ze je to dost plytka zalezitost a nieco lepsie mi z toho robi len nostalgia. Takze kompromis 3* ()

Dárius

Van Damme v dvojroli,Bolo Yeung-v klasice záporáka a svůdná Alonna Shaw.Poprat a opít se kvůli ní není ostuda. ()

emdvojka

Z nostalgie určite jedna hviezda a presne tento plagát som mal ako malý nalepený na stene hneď veďľa Terminátora 2... :-) ()