Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

hidden666

Van Dammův druhý nejlepší film (vlastně jeden ze dvou jeho dobrých filmů). Taktéž jde o jeden z nejzajímavějších filmů z prostředí Cizinecké legie. Nechápu předpojaté odpaďácké hodnocení většiny kolemjdoucích. ()

CRYPT

Jeden z nej of the nej snímku s Van Dammem. Poprvé jsem si všiml černošského herce Adewale Akinnuoye-Agbaje(ho) což je neskutečné jméno, ale jeho herecké výkony patří k TOP. Dokonce jsem si i zaslzel a to se děje skutečně málokdy. Je to tedy už pár let, co jsem tento snímek shlédnul, ale musím říci, že jsem byl tehdy velice mile překvapen. ()

helrohir

Vôbec to nebolo také zlé, ako by sa mohlo z tunajšieho hodnotena zdať. JVCD ako herca veľmi nemusím, ale v tejto vážnejšej roličke mi vôbec nevadil. Určite je to dané aj tým, že sa vo filme vyhýba akýmkoľvek "one man show", inými slovami, že nenatrepe tým berberom papule. Hoci príbeh je plný klišé, všelijaké zamilované retrospektívy tu pôsobia ako päsť na oko a herci sú skôr priemerní, napriek tomu ma film bavil, pretože prostredie cudzineckej légie je atraktívne a všetky akčné scény v púšti boli slušne natočné, a naviac ich bol dostatok, takže som sa rozhodne nenudil. 60%. ()

Actio

Zajimavy scenar, ale ubohe provedeni. Kdo muze, podiva se na Film o filmu na DVD. Ten film mohl byt dobry nebyt dvou lidi: van Damma a McDonalda. Van Damme se vubec nedovedl pretransformovat do cloveka tricatych let a neustale chodi, mluvi a blbne jako kickboxer, coz je fakt blby. A McDonald? Ten uz se ztrapnil s Rambem 3 a Nekonecnym 3. Zde si ho francouzi zaplatili (asi kvuli cene, v Hollywoodu uz davno zadnou nema) jako cloveka, kterej to umi s vybuchama a neni drahej. Vysledek: slusny do pulky, zbytek mi nudou vysycha patro stejne jako nudicim se hercum v nekonecne pousti Maroka. ()

worm14

Dalo by se říct, že tenhle film je takovej průměr. Scénař ani výkony herců opravdu za moc nestály, ikdyž se Van Damm snažil. Co ale na druhou stranu zaujme tak to jsou chytlavé bojové scény v poušti...a místy je to i celkem napínavé - třeba jak jde hrska legionářů na průzkum a dojde ke kontaktu :) A ani výcvik legionářů nebyla špatná podívaná takže nakonec takové ušmudlané 3* ()

rafix

Nebylo to tak špatné. Mě se to docela líbilo a nechápu ty lidi proč dávají tak nízký hodnocení. Jean - Claude Van Damme má přece dobré filmy. ()

Odpocivadlo

Myslím si že keby sa niekto teraz pri tejto technike a s lepším hereck´m obsadením pokúsil urobiť remake tak by mu to mohlo z vbeľkej časti vyjsť. Vojnové filmy dnes zarábajú tak prečo neskúsiť toto? ()

calculus

Kdyby tuto roli Van Damme dostal dřív, než ve čtyřiceti, mohlo by mu to celkem klidně projít. Nerozvážného mladíka by asi ani moc hrát nemusel. Takto ale už jeho útěk do Cizinecké legie vypadal trochu divně. Každopádně i tak jeden z jeho lepších filmů. ()

rasto87

Van Damme ukázal aj inú svoju stránku ako len každému kopačkami nakopať prdel. Zaujímavý obraz o légii i keď légia v súčasnej dobe už funguje inak. Trošku otrepané monológy, dosť klišé, ale to nie je až taký problém. Najväčší problém je asi ten, že taktiež trošku nechápem ako niekto tomuto môže dávať, že to je odpad. Podľa môjho názoru určite nie. ()

Mikecat

Van Damme ako radovy clovek boxer, ktory sa snazi splnit si americky sen, pri uteku pred mafiou vstupuje do legie a jeho sen sa rozplynie vsade iba unava vycerpanost krv a smrt trocha realnejsi pohlad na svet a zivot legionara s kolegami ktory vas predaju lebo vlastne su to len zoldaci, dve* lebo chcelo by to trochu prepracovat pribeh a pracu s kamerou a akcne sceny na 90te az 20 roky trochu slabe. "A co moje práva?"velitel v légii: "Tvoje právo je naslouchat a poslouchat!" takato disciplina by sa hodila priteplenym rozmaznanym slecinkam tejto doby hyckanych fetom, repom a biebrom.. ()

Plaque

Pri hodnotení tohto filmu vo mne bojuje moje dospelé JA a moje detské JA. To dospelé hovorí, že je to film plný klišé sračiek, kde neohrozený boxerista so sľubne našliapnutou kariérou musí utiecť a zachrániť sa pred istou smrťou jedine odchodom na istú smrť. Potom to už ide s klišé jedna radosť. Nosatý Talian ukazuje všade okolo fotografiu svojej snúbenice Špagety, aby o 10 minút dostal guľu medzi oči a zomrel ako prvý v dojímavej scéne plnej prachu, krvi a fotografií v rukách. Nakoniec zakončené skutočne veľkolepo. Všetci legionári vykillovaní v heroickom zápase s neubúdajúcou armádou ISIS. Teda skoro všetci. Van Damme dostal milosť, aby pochopil, že Légia nie je nič preňho a radšej si to namieril krížom cez púšť naspäť do Paríža. To dospelé ja by z fleku strelilo odpad! a ani by nemrklo. LENŽE!!! Je tu ešte to detské ja, ktoré hovorí, že srať na všetko. Toto ja si ešte pamätá, ako som to sledoval so zatajeným dychom a slintal nad každou bojovou scénou. Ako som Van Dammemu fandil, aby v sebe objavil schopnosti Univerzálneho vojaka alebo Kickboxera a poriadne ich všetkých nakopal... Moje detské JA by neváhalo zavesiť 5 hviezdičiek a flochnúť každému neznabohovi kopanec do gulí a la Karate Tiger. No a preto sa stretávame uprostred, aby dostalo zadosťučinenie obe z mojich JA. ()

moviefan4

Pár krásnych záberov, dobré herecké výkony. Len škoda toho že si príbeh nedokázal udržať moju 100%tnú pozornosť. Bolo tu až moc suchých miest a nevyužitého potenciálu. Škoda toho. ()

JP84

Zřejmě nejvážněji laděný film Jean-Claude Van Dammea před JCVD ve kterém dokázal,že je schopen bez roznožky a hromady bitek taky něco zahrát.Paradoxně to bylo v době kdy začal točit ty příšerný hovadiny.PS:Několik lidí tady píše něco o vykrádání "Pochoduj nebo zemři".Tento film jsem sice neviděl,ale tak nějak si říkám,že když chce někdo točit něco co už tady bylo,je nějaká vykradačka lepší než remake (předělávky zatím zvoraly co mohly,tak aspoň nedojde ke zprznění originálu). ()

dukeforever

Tak Legionář je filmem,který si můžu pustit více krát a to je na dnešní filmy opravdu něco.Myslím si že nepřehnané bojové scény a trochu jiné prostředí než kde jsme Clauda stále viděli,udělalo divy.Asi poslední nejpovedenější film s Jean Claudem. ()

tahir

Vyborny film, odporucam. Aj napriek hodnoteniu na ktore sme u mnohych pseudo filmovych kritikov na CSFD zvyknuti. Vsetko kde je Van Damme musi byt predsa brak, ze? ()