Láska až za hrob

• Velká Británie Plots with a View (více)

Boris, majitel pohřebního ústavu, je již od střední školy zamilovaný do Betty. Nikdy však neměl odvahu jí to říci. Betty je nyní vdaná za právníka Hugha. Neví ale, že ji podvádí se svou roztomilou sekretářkou. Shodou náhod se Boris a Betty znovu setkají a on jí konečně vyzná lásku. Zdá se, že Betty jeho city opětuje, ale je přeci vdaná! A rozvod nepřipadá v úvahu, vždyť co by řekli sousedé! Rozhodnou se proto předstírat, že Betty zemřela... (oficiální text distributora)

pakobylka

----- "Kdo rozhoduje, co je plevel ?“ ----- O posledních věcech člověka - a hlavně o lásce … převážně nevážně. Velice slibné téma bohužel doplácí na křečovitě rozverné, teatrální zpracování a vesměs nesympatické postavy. ()

campix

Další velmi povedené taškařice s opravdu příjemným nádechem britského humoru. Velmi kvalitní obsazení trošku zakrývá fakt, že Láska až za hrob je pouze tou taškařicí a nic hlubšího se za ní neschovává. Příběh je tradiční a všechno se odehraje tak jak to očekáváte. Tedy příjemná průměrná zábava s opravdu zajímavým obsazením. ()

Triple H

Výborne som sa zabavil. O deji som nevedel nič, tak som bol príjemne prekvapený ako sa film vyfarbil dočierna. Hlavná dvojka je OK, ale najvďačnejšia úloha pripadla Christopherovi Walkenovi. Pohreby, ktoré organizuje jeho postava vážne stoja za to (hlavne ten Star Trekovský :-)). Príjemná oddychovka na popoludnie. ()

Mrakoplas23

když jsem tuhle komedii viděl poprvé, smíchy sem málem umřel bohužel při druhém zhlédnutí (asi za půl roku), už to taková sláva nebyla - přesto dávám 4 už jen kvůli spockově sestře :D ()

hanagi

Dostala jsem, co jsem očekávala – skvělé herce, morbidní černý humor, dotek cukrkandlové romantiky i rozverné grotesky, morální napomenutí, to vše v jednom balení. Tak moc jsem si přála dát těch hvězdiček více, jen kdyby ten žánrový mišmaš držel krapet víc pohromadě. Ale bavila jsem se. ()

dopita

Úsměvná černá komedie. Film si neklade za cíl nic jiného, než pobavit. Ale na rozdíl od Hollywoodskej produkce se nepodbízí a nepodlejzá. Né že bych u toho řval smíchy, ale pochechtával jsem se téměř neustále. Christopher Walken hraje pěkně pošahanýho funebráka a je doslova famózní. I ostatní si role viditelně užili, škoda že Naomi Wattsová je trochu upozaděná. ()

Yardie

Přiznávám, nedokoukal jsem to celé, po půl hodině jsem to nevydržel a vypnul to. Protože takový mišmaš jsem už dlouho neviděl. Vtipné to nebylo určitě, černý humor také nikde a příběh - prostě slátanina. Takže jednu hvězdu dávám za Walkena (kterého mám rád) a jeho pohřební ústav a druhou za to, že nevím, jestli se to třeba nezlepšilo v dalších minutách. Ale to, co jsem viděl, bylo špatné. Howgh! ()

Greg25

80% V poslední době jsem měla možnost vidět dva opravdu dobré britské komediální snímky - Pekaře a Lásku až za hrob. Kašlu na děj, neb tohle je absurdní komedie se suchým britským a zatraceně černým humorem. Přesně tak nějak si představuji dobrou komedii. ()

Petrus1

Nečekala sem od toho nic světobornýho a dívala se na to vlastně jen kvůli Walkenovi. Je to docela průměrný snímeček, ale místy sem se bavila. Myslím, že Walken s Evansem by mi mohli vystrojit docela slušnej a zábavnej pohřeb. Asi si tu jejich pohřební službu budu muset nějak předem vyhledat a domluvit se s nima. Právě přítomnost Evanse mě docela potěšila, protože tady hraje zase podobnýho prdlouše jako v Honu na myš. Přiznávám, že jméno Brenda Blethyn mi neříká teda vůbec nic, ale zde se svého úkolu zhostila výborně a hlavně se mi líbil její kostým, když si šla pohrát se svým manželem a jeho milenkou. A vlastně tak nějak vystoupila z hrobu. Nebo že by to bylo trochu jinak? ;-) ()

Olík

Astairovská romantika zabalená do černočerného ostrovního humoru. Předstírání své smrti je jediná šance pro ženu nevěrného právníka jak být se svojí láskou v podobě místního funebráka. Netuší, že by se její smrt hodila do krámu nejen tajnému románku, ale i manželově milence. Její láska zase svádí každodenní boj s konkurenční pohřební firmou……. Po částečně rozpačitém začátku se rozjede bláznivé dobrodružství, které na jednu stranu filmu dodává potřebný šmrnc, na druhou svým balancováním mezi crazy komedii a typickým anglickým humorem mírně škodí. ()

MickeyStuma

Typická černá komedie pro evropany s břitkým britským humorem. Romantismus z příběhu nádherně vyniká a dává všemu takový jakoby lehký podtón. Ale to je asi tak všechno. Děj lehce proplouvá vědomím a onen humor, na který jsme z našich končin zvyklý, stále nepřichází. Zkrátka to není nic ztřeštěného, nic crazy. Jako odpočinkový film může posloužit dobře, ale těžko posoudit, jestli se k tomu dá někdy v budoucnu s útěchou vůbec vrátit. Za shlédnutí však rozhodně stojí. ()

KdG

Výborná komedie, plná černého humoru. Christophen Walken je bůh a jeho konkurenční boj pohřebních ústavů je super a scéna se star-trek pohřbem mě totálně odrovnala. ;-) ()

Erian

Ale ono to vůbec nebylo tak špatné:) Hlavně ústřední pár Brenda Blethyn a Alfred Molina (roztomile školácky zamilovaný) byli primovně sehraní a sedli si. Nápad to sice není příliš originální, ale zpracování, včetně závěrečné msty je plné dobrých nápadů:) Anglický humor rulez! ()

subic

Film pro děti, na který se dá normálně dívat. Po první hodince, která se dá dějově zkrátit tak na 10 minut, se stane podle plánu něco, aby Boris, majitel pohřebního ústavu, mohl zdrhnout na Tahiti se svou láskou ze střední školy Betty, která je ale tak trochu vdaná. Takže je potřeba nafingovat nehodu a následně pohřeb, potom ještě malá pomsta bývalému manželovi. ()

saillor

Nápad s předstíraným úmrtím není nejhorší, ale v druhé polovině už jsem měla pocit, že to všechno trvá zbytečně dlouho. Zato mě bavily taneční scény Alfreda Moliny a Brendy Blethyn ala "Ginger a Fred". Prostředí pohřebních ústavů se mi zdá správně morbidně zábavné (stejně jako v seriálu Odpočívej v pokoji) a dá se z něho dost vytěžit. Tady suverénně kraluje postava Christophera Walkena, který je správným zapáleným pohřebákem a jeho pohřeb ve stylu Star Trek prostě neměl chybu. A přístup typu "druhý pohřeb za polovic" a slevové kupony je možná něco, co už se dnes běžně aplikuje... ()

dracekt

Christopher Walken výbornej, star trek pohřeb :-)))))))))))) to musíte vidět. Jinak příjemná zábava k žehlení, budete potěšeni . ()