Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

Niktorius

Ale fuj. Přežili jsme Ardeny je film vezoucí se na úspěchu moderních válečných filmů a la Saving private Ryan, bohužel nám servíruje pouze pobíhaní vojáků po lese, hloupé řeči a občasné přestřelky. Vizuál nestojí za nic, nestačí totiž jen třást kamerou a točit ve vyblitých barvách....Zkousnutelná "pif-paf" jednohubka, nic víc... ()

petero

Príjemný vojnový film o priateľstve, ktorý dokáže dojať. Neznámi herci podávajú slušné výkony, má to atmosféru Vojaka Ryana ale nie je tak vysokorozpočtový. ()

gogo76

Dobre realisticky natočený vojnový film, ktorý sa vyhol našim kinám, to je asi dôvod prečo som ho prehliadol.Tiež jeden z filmov ktorého ovplivnil"Ryanovský" look,ale to je len dobre. Dojímavý záver, film natočený podľa skutočnej udalosti, ktorému sa dá veriť a hlavne myšlienka, že aj Nemci sú ľudia "len nosia inú uniformu".70%. ()

cheyene

Přemýšlím, co k tomuto válečnému dramatu podle skutečné události napsat...Pročítám si zdejší komentáře a tak nějak tu vše bylo řečeno, takže jen vyjádřím svůj vlastní pocit ze snímku...Začátek se mi zdál poněkud nepřehledný, pořádně jsem neviděl, o co jde a navíc docela nudné scény...ovšem věřím tomu, že to takto mezi vojáky bylo, že si vykládali o běžných věcech a válkou se pokoušeli nezabývat...Ke konci se snímek stával zajímavějším, ale fakt, že začátek nebyl z nejpoutavějších udělal své - nedával jsem tolik pozor a ke konci jsem si jednotlivé vojáky pletl...Shrnul bych to tak, že film se mi líbil, ale viděl jsem už mnoho lepších počinů...Pár nedostatků: 1) V scéně, kdy anglický letec spadne do vodopádu, tak si všimněte, že má knír. Když ho ostatní vojáci vytahují z vody, tak jej nemá a v dalším záběru už jej opět má!! To se mu odlepil ve vodě? :)) 2) Když poslední angličtí vojáci získají německý džíp, tak na zadních kolech jsou sněhové řetězy. Ve scéně, jak uvíznou v bahně, má řetězy i na předních kolech, ovšem poté, když se vozidlo převrátí na střechu, nemá žádné!! Nevšiml jsem si, že by je vojáci nasazovali a pak sdělávali :)) nebo vy ano? ;) ()

Hrabka

Průměrný válečný snímek, kterému chybí propracovanější příběh a zajímavější charaktery. Naopak akční scény se mi líbily, hlavně konec stojí za to. Prostředí zasněženého lesa taky působilo velmi věrohodně. Prostě průměrné dílo, pro které je 65% naprosto přesných. 60% ()

Big Bear

Jak tohle tady někdo může poměřovat s Ryanem? Zajímavý začátek a trochu napínavý konec (ale trochu mi připadalo že film brakuje Hlídku v Ardenách) i když popisovaná událost se skutečně stala! Bohužel prostředek filmu rychle spadl do nudy . Vizuál zajímavý, ale herci rozhodně ne. Chvílemi mi to připadalo až amatérské a smrdělo to dolarem. Mé slabé ohodnocení není to o tom, že snímek byl málo krvavý jak někdo tady píše.... O tom to není. Od válečných snímků - třeba jen psychologických či komorně laděnýcmch přeci jen očekávám něco jiného. Rozhodně ne to, že to dokoukám jen ze zvědavosti co bude na konci a s pocitem, že už jsem tomu věnoval 45 min času, tak to dojedu......Co musím vyzdvihnout je, že si tvůrci dali práci s reáliemi. Uniformy sedí, technika také. Jeepy mají dokonce sekačky na dráty atd... Slušné dvě hvězdy. ()

meave

Postrádala som emócie. Také nejaké skutnočné, nie len lásku k Bohu, ktorá mi vraví, že mám milovať aj svojho nepriateľa a keď ma bude milovať rovnako, tak mi pomôže. Takže keď sa budeme poznať všetci osobne, tak sa nebudeme strieľať a na svete bude všetko krásne. Iba ak by ste náhodou narazili na tých cudzích, tak smola. Patetická bola aj posledná cigareta, hraný cynizmus - všetko ako z dosiek mi kazilo celkový dojem. Takže tak za tri - ešte pozerateľné. ()

Arsenal83

Sklamal ma vizuál i forma. Vizuálna stránka strašná, neviem čo to bol za čiernobiely štýl, ale ťahal oči. Forma mola viac menej diskusná, veľa dialógov, málo akcie. V podstate sa tu nič veľké neudeje, človek ani nemá pocit, že by šlo o kľúčovú bitku druhej svetovej vojny. V dokumentárnom filme sa dozviem oveľa viac. A v ňom budem mať aj lepší a autentický obraz. ()

poz3n

Já nevim. Tenhle film má v sobě obrovskej potenciál. Ač nízkej rozpočet, tak tenhle film tim vůbec netrpí, naopak mám pocit, že chvílema je to jeho plus. Líbí se mi kamera, líbí se mi atmosféra. Navíc se taky konečně nějakej film dotýká Masakru u Malmed. Ale bohužel jako celek to trochu pokulhává. Nevim možná je to koncem, možná mdlejma hereckejma výkonama. Pokaždý když se na to koukám, mám na to jinej názor a pocit z toho. ()

SOLOM.

Průměrný válečný film, který se skutečně snažil (nejen) dle mého názoru hlavně svést na úspěšné vlně svých slavnějších předchůdců. Menší rozpočet je tu neskutečně znát, atmosféra doslova trpí místy až nezáživným tempem a hlavně scénárista neměl zřejmě svůj den, nebo mu chyběla tvůrčí kreativita. Nelogických kopanců tu bylo víc než dost, ale asi nejvíc mě trápila absence většího počtu opravdu nervy drásajících pasáží. Tohle je snad první film podobného ražení, kde mi nebyla ani jedna postava sympatická natolik, že bych jí fandil a chtěl, aby přežila. Teprve s koncem příběhu se dostavila i chvilka napětí, jestli se česká distribuce zase nesekla s názvem filmu. Byla obrovská škoda, že si trochu nepohráli s onou mysteriózní vložkou – mohla to být hned lepší podívaná. Takže podívat se na to určitě dá, ale žádná velká sláva to rozhodně nebyla.50% ()

ARI50

Bude to možná nejlepší film na tohle téma které má co nabízet ale nedostal jsem co jsem chtěl já prostě od války čekám víc bohužel. ()

duklak2

Tento film jsem zkusil jen z obrovské nudy, která mě v dávných dobách pohltila. Potvrdilo se jen to, že válečné filmy opravdu nejsou pro mně. Neměl bych tento snímek ani hodnotit. Možná někdy více popřemýšlím a pustím si ho znovu, abych viděl všechno, co zde vychvalujete. ()

Pepy

Ryan Little nám připravil velkou podívanou. Jeden z nejlepších filmů o 2. světové válce, co se týče mě. Výborné zpracování příběhu, dobrá kamera a famózní efekty, které tomu dodali tu správnou razanci. Díval jsem se na to s nadšením a ještě po půl hodině filmu mi zvonilo v uších. ()

PROROK14

Od toho som čakal trochu viac. Ale je to vojnový žáner tak dám 4 hviezdy. Nebojuje sa tu veľmi ale vojna je tu ukázaná z pohľadu amerických vojakov stratených v Belgicku v pohorí Ardeny. Takže odporúčam všetkým fanúšikom vojnových filmov ale nesľubujem zázrak. ()

JohnCZ

Sice viditelně nízkorozpočtový, ale rozhodně ne špatný válečný snímek. V tomto případě se jedná spíše o komorní psychologické drama několika vojáků uvězněných v týlu nacistického šmejdu. Za téma rozhodně palec nahoru (přeci jen klasických válečných filmů jsou hromady), protože jsem to vyloženě prožíval s nimi a díky pro mě neznámým hercům film působil až nečekaně věrohodně. K tomu velmi vkusná a atmosféru budující hudba mixující všemožné motivy z různých válečných filmů či pc her. Nízký rozpočet dle mého názoru pomohl i k reálnosti filmu, protože paradoxně tak působí mnohem věrohodněji, než kdyby to byla AAA řežba plná bombastických vizuálních efektů. A díky povedeným hereckým nemám prakticky co vytknout. ()

Marek1991

Krásny vojenský film s veľkými myšlienkami. Jednoduchý na prvý pohľad, taktiež vyzerá sprvoti ako zo súčasnosti, ale dej vás presvedčí o inom. Nemám veľké výhrady, je to celkom uveriteľné. ()

zdepapepa

Zajímavý film z období WW II, vydává se jinou(méně akční) cestou než jiné snímky a to je myslím si docela dobře. ()

numi

Barevně fascinující, příběhem nudící a herecky mdlý film, ve kterém se po celou dobu vlastně nic neděje. Něco se stane v úvodu, něco na konci a jinak se hodinu koukáte na vojáky, kteří vypráví své zážitky z války či dětství, přičemž hlavní trauma jednoho z nich je stěžejním bodem tohoto celého spektáklu. I to se nakonec dozvíte, ale prostě je tenhle film o ničem a tudíž zbytečný. [březen 2005] ()