Útok krabích monster (festivalový název)

Attack of the Crab Monsters

Floyd Crosby

Ronald Stein

Roger Corman

Charles Gross

Tady si nemůžu pomoci,ikdyž monstrum vidítě jen vteřinu,je jasné jako u jiných filmů,že to celé je loutka. Tenhle Cormanův film je opravdu dobrý,jeho fanoušci ho musejí mít rádi,nedá se mluvit o žádných gore scénách to je jasné,ale herci jsou vyjímkou u tohle žánru je,že umí opravdu solidně hrát. Nevím proč se jiní uživatelé starým hororům smějí,když tohle na strašení nebo na pobavení stačilo,zvláště jakou technikou tvůrci museli pracovat. Kdyby jste měli točit s tím co oni a nezanli nové filmy,točilii by jste tohle,protže nic jiného by jste ani točit nemohli. Corman rozhodně natočil dobrou hororvou zábavu.(26.2.2008)

• Cimr

Když se ve filmu zjistí, že na ostrově řádí radioaktivitou zmutovaní obří krabi, říkám si: jasně, to se podle názvu dalo čekat; dobrý nápad, sranda, ale hororů o zmutovaných zvířatech už jsem viděl... Jenže pak jsem se dozvěděl, že krabi dokážou po pozření své oběti absorbovat její mozek a poté mluvit jako ona. Pak jsem zjistil, že krabi využívají jakýsi tepelný oblouk, kterým nechávají mizet části ostrovů; dále také ovládají telepatii a používají dynamit. Zničit se dají jen jakýmsi narychlo postaveným strojem, který vysílá pozitivní vlny (krabi jsou totiž samozřejmě negativně nabití). Bůhvíproč ale ani tohle nefunguje proti všemocným monstrům. To už jsem se zmohl jen na výkřiky typu CO TO K***A JE a bylo mi jasné, že toto není jen další béčko o zmutovaných zvířatech, ale hotové mistrovské dílo. Dát jednu hvězdičku či pět vyjde nastejno...(1.8.2016)

Ujeté zábavné béčko, přesně podle mého gusta. Corman a jeho styl je prostě nezaměnitelný a když už diváky ve svých scifi-hororových monster filmech nedokáže postrašit, tak je alespoň rozesměje. Stačí jen obléct dva herce do krabího kostýmu, navštívit aquapark a půl je hotovo. K tomu ještě vymyslet nenáročný scénář o radiací zvětšeném monstru, které umí komunikovat s lidmi, je inteligentní a má rádo lidské masíčko, kašlat na nelogičnost, všechno to pořádně promíchat a naservírovat. No já jsem každopádně teď dostal chuť na krabí koktejl.(1.10.2011)

V době, kdy na jedné straně předváděl své triky Ray Harryhausen a na straně druhé Karel Zeman, natáčí R.Corman levné a dnes poněkud úsměvné a naivní béčko o přerostlých krabech. Ekohoror těží z obav, jak se vypořádá příroda se zkouškami atomových zbraní. Film je milosrdně krátký a rychle uteče. Mě zaujaly podmořské záběry, které patří k nejpoutavější části snímku. Nad kraby mhouřím oči a popravdě - kdyby na sobě neměli namalované směšné oči, tak by v rámci dobových možností docela šli... Divák se dokonce dočká těla bez hlavy i utržení ruky. Dnes spíše jako zajímavost a pro skalní fanoušky.(2.11.2017)

• Goldbeater

Jako jeden z mála nebudu hanit vzhled krabích monster, protože mi v rámci podobných filmů té doby připadal ještě docela ucházející. Kámen úrazu je však ve scénáři. Ne že by člověk čekal nějaké kdovíco, ale ty mluvící kraby se schopností napodobovat hlas a způsobovat zemětřesení snad nemohl brát vážně ani ten nejnadšenější divák v roce 1957 (a dialogy snad ani nemá smysl zmiňovat). Roger Corman v pozdějších letech nabízel sice stejně naivní, ale daleko zábavnější kousky.(31.5.2018)

• - Na úvod bola použitá hudba z inej sci-fi klasiky World Without End (1956). (beso74)

• - Ed Nelson hrál krabí monstrum a Beach Dickerson operoval s klepety. (Chatterer)

• - Štúdio Allied Artists Pictures distribuovalo Attack of the Crab Monsters do autokín v dvojprograme s hororom Not of This Earth (1957). Druhý menovaný bol rovnako nakrútený Rogerom Cormanom. (beso74)