Útok krabích monster

(festivalový název)
  • USA Attack of the Crab Monsters

Na bezejmenný ostrov přilétá vědecká expedice – již druhá, neboť po té první se před několika týdny slehla zem. Ostrov se nalézá v oblasti, poblíž které probíhaly testy atomové bomby a vědci mají za úkol zjistit, jaké následky to zanechalo na místní fauně. Hned po příletu tragicky zahyne jeden člen výpravy a další záhadná úmrtí na sebe nenechají dlouho čekat. Název filmu jasně vypovídá o tom, kdo za vším stojí. Otázkou zůstává, zda se druhé expedici podaří s nezvyklým nepřítelem vypořádat, nebo zda dopadne jako expedice první. (p6qwre)

darkrobyk

V době, kdy na jedné straně předváděl své triky Ray Harryhausen a na straně druhé Karel Zeman, natáčí R.Corman levné a dnes poněkud úsměvné a naivní béčko o přerostlých krabech. Ekohoror těží z obav, jak se vypořádá příroda se zkouškami atomových zbraní. Film je milosrdně krátký a rychle uteče. Mě zaujaly podmořské záběry, které patří k nejpoutavější části snímku. Nad kraby mhouřím oči a popravdě - kdyby na sobě neměli namalované směšné oči, tak by v rámci dobových možností docela šli... Divák se dokonce dočká těla bez hlavy i utržení ruky. Dnes spíše jako zajímavost a pro skalní fanoušky. ()

Campbell

Zábavná Cormanovka, která je sice hloupá ale dá se na ní koukat bez problémů. Nápad dát krabům inteligenci a dát jim i způsob komunikace mi přišel dost bizarní, ale Corman naneštěstí nechal kraby v pozadí a snažil se nabudit atmosféru která mu místama jde, ale i tak se prostě u tohohle filmu musíte smát. Pohyby krabů jsou sympatické a působí dobře, jen ti herci byly tragičtí hlavně ti dva námořnící. Film nenudí nepostrádá akci a neustále se něco děje. Takže 3* pěkné béčko. ()

Anderton

Corman myšlienkovo naväzuje na alegorické scifíčka, reagujúce na atómovú hrozbu doby a obavy z komunistickej invázie ako zvnútra, tak zvonka. Klasicky v brutálne béčkovom, nízkorozpočtovom kabáte. Čiže musíme počúvať komentáre k tomu, čo na plátne vidíme. Ale komu by to vadilo, že. Nakoniec sa z toho vyklube celkom komplikovaná záležitosť, kraby totiž majú zvláštne schopnosti a prísť na to, ako s nimi zatočiť, nebude jednoduché. Ale to súvisí práve s tým v prvej vete zmieneným posolstvom. ()

MM_Ramone

Na snímok "Útok krabích monštier" (Attack of the Crab Monsters) som sa tešil predovšetkým z troch dôvodov. Za prvé, som fanúšik tvorby Rogera Cormana. Za druhé, mám rád staré americké čiernobiele béčkové horrory. Za tretie, krabmi si rozšírim kolekciu vraždiacich zvierat v rámci mojich obľúbených animal monster horrorov. Takže som neváhal a s chuťou som sa pustil do pozerania tohto snímku z roku 1957. No a to, čo som od toho očakával, mi bolo aj dopriate. Roger Corman ma nesklamal. Jednoduchý príbeh o expedícii vedcov, ktorí sú vyslaní na odľahlý ostrov uprostred oceánu, kde na nich zaútočia obrovské rádioaktivitou zmutované kraby, ma zaujal a pobavil. Triky sú mizerné, scenár nelogický, herci podpriemerní, ale napriek tomu som sa nenudil. *** ()

SOLOM.

Ujeté zábavné béčko, přesně podle mého gusta. Corman a jeho styl je prostě nezaměnitelný a když už diváky ve svých scifi-hororových monster filmech nedokáže postrašit, tak je alespoň rozesměje. Stačí jen obléct dva herce do krabího kostýmu, navštívit aquapark a půl je hotovo. K tomu ještě vymyslet nenáročný scénář o radiací zvětšeném monstru, které umí komunikovat s lidmi, je inteligentní a má rádo lidské masíčko, kašlat na nelogičnost, všechno to pořádně promíchat a naservírovat. No já jsem každopádně teď dostal chuť na krabí koktejl. ()

• Štúdio Allied Artists Pictures distribuovalo Attack of the Crab Monsters do autokín v dvojprograme s hororom Not of This Earth (1957). Druhý menovaný bol rovnako nakrútený Rogerom Cormanom. (beso74)
  • Ed Nelson hrál krabí monstrum a Beach Dickerson operoval s klepety. (Chatterer)