Mistr Shaolinu

• Česko Mistr šaolinu (více)

Čest, msta, patriotiznus. Odpor vůči utlačovatelům Říše středu. Hněvem naplněny jsou srdce Mingů. I mladý shaolinský kněz Chi Shan je Ming. Na měsíce opustí klášter, aby poznal tajemstvý výroby střelného prachu a naučil se novou techniku Shaolinu. Vrátí se však příliš pozdě. Klášter je zničen drzostí nepřítele. V hněvu se zapřísahá, že se bude mstít. Obklopuje ho nebezpečí a boj, a v patách jsou mu drábi Manchů... (Panavision)

Brain-D

Kdo má rád filmy o Schaulinu a kung-fu, tak je to pro něj naprostá lahůdka. Málo se kecá a hodně se mlátí !!! Asi nejlepší film s Pai Meiem. ()

Kosmik 1

Stará dobrá klasika. Jako děcko jsem Shaolinské filmy hrozně žral. A dá se na to dívat i teď, což je paráda. Líbily se mi ty pasáže, jak se vyhýbali na té úzké lávce. Nebo souboj, po kterém zůstanou v betonu vryté otisky Chi Shanových bot. Za zmínku stojí i souboje s lámou. moc hezky zpracované. A i s tím šíleným dabingem je to velice příjemná podívaná. 85% ()

navorski

Je to čisté, hezké, jasné, ale teď, když už se o kung-fu asi 20 let nezajímám, tak mi tam přijde mnoho pasáží trochu nudných. ()

Maynard.

Tak tohle je pro mě srdcová záležitost... Mezi mým 13 - 15 rokem sem tehle kousek sjížděl na VHS, kde bylo ještě 36 komnat Shalolinu a Gigant saholin. Prostě se to tam shaolinama jen hemžilo.... Děj to mám sice jednoduchej, ale i takle po letech sem si přišel na svý. Tolik záživných soubojů a hlavně pořádnej záporák (starej bělovlasej a fosatej dědek s plácačkou na mouchy) :o). Super je jak mají vychytaný všecky souboje. Jak jim při úderu znějí pěkně ruce, to je radost pohledět. Holky, tohle určo nebude nic pro vás, páč tohle je přesně druh filmu, o kterým řeknete, panebože, co je tohle za blbost. Ale klucíí, kteří máte rádi akci, tohle je přesně pro Vás. Taky musím vychválit jednohlasej monotónní dabing, kterej mi připomněl, starý zlatý časy :o) ()

TERRORDROME

Áno, aj ja som to žral začiatkom 90-tych rokov ako malý chlapec. Príbeh je klasika, Šaolini sú prenasledovaný "vládou" a ich kláštor vypálený do základov. Len jeden to prežije a ten má za úlohu kláštor znovu vybudovať. A nedarí sa mu vôbec zle, všade kam príde ho niekto vyzve na súboj aby si overil že či je to naozaj Šaoliňák a potom ohromený jeho bojovými schopnosťami mu hneď odkáže polovicu svojho majetku a rozsiahle pozemky. Kto nemá čím prispieť, chce sa aspoň stať jeho žiakom. Je to neskutočný borec, ale záporáci nikdy nespia a šéfuje im samotný bielovlasý Pai Mei, ten najhorší čínsky fašista. Okrem neho je zaujímavý aj zlý Tibetský Mikuláš, vlastne Láma, ktorý si z hrdinom zmeria kto má tvrdšiu hlavu až ho zaleje krv. Akcie dosť a súboje zvládnuté elegantne, aj keď by sa im dalo vyčítať že sa odohrávajú v akomsi spartakiádnom rytme. Vypichol by som snáď súboj brúsiča s mäsiarom na trhovisku, ktorý bol najzábavnejší. Vyskytnú sa aj nejaké tie srandovné detaily ako odzadu pustené skákanie do výšok, či hore schodmi s vedrami vody, ale to už akosi patrilo k žánru. Celkovo to však prekvapivo ani po rokoch nestratilo takmer nič a preto som dal za štyri. ()

videofil

I tohle je docela dobrý shaolinský kungfu film, i když podle mě nedosahuje takových kvalit jako 36 komnat shaolinu. Ukázky bojových umění jsou zajímavé, obsah filmu je však slabší. Z filmů si nejvíce pamatuji scény jako likvidace shaolinského kláštera, přechod mnicha přes ten úzký most a následný souboj na něm, způsob, jakým verboval své budoucí studenty ( hlavně jak při bojovém umění naučil kováře zacházet s kladivem ) a samozřejmě nesmím zapomenout na toho padoušského bílovlasého staříka. Pokud jde o český dabing, platí to, co jsem napsal o 36 komnatě shaolinu. ()

Han-cock

Jeden z prvých filmov vobec, ktorý som pozeral asi 10x za sebou. Nevedel som sa vynadívať ako je možné tak perfektne bojovať a ovládať Shaolinské umenie. Nikdy na tie pocity nezabudnem. Možem kludne povedat že takéto filmy si zaslúžia viacej než len 5*****!!!!! Neskutočná vôľa halvného hrdinu ktorý sa učí a prebíja umením Shaolinu až na koniec sa stane jedným z najlepších bojovníkov svojho umenia. Bol som aj príjemne prekvapený zo zbrane z banbusov a reťazí, to je naozaj vynález. ()

Hapretor

... hrozný dabing ... hrozný zvuk ... hrozný obraz ... hrozná kravina ... ale zabavilo a pobavilo ... hlavně souboj s "lámou" byla sranda ... jak se ti lidi dovedou hýbat, to je až neuvěřitelné ... škoda, že to bylo občas tak přehnané a bylo vidět, že je to "fake" ... to snímku škodilo ... ono samo o sobě je to nadsázka ... i v té době musela být ... ?! ... ()

Likan7

Tady jsem se nechytal vůbec ničem. Průměrné kung fu, příběh o ničem, hudba o ničem. Oproti ostatním shaolinským filmům, které jsem zatím viděl, je tohle suverénně nejslabší. ()

Gallienus

Tak tohle je srdcovka mých dětských let, nejlepší film celé série. Souboj Chi Shana s Lámou je perfektní, stejně tak ten, kdy jeho žáci rozpoutají tu brutálně dokonalou bitku v hospodě..., těžká nostalgie. ()

smrtubohem

Sice jsem to viděl dávno a ve špatném německém dabingu, ale dojem z filmu mi to nezkazilo. Jde o vynikající věc, kterou by fandové shaolinských filmů v žádném případě neměli vynechat ()

HKstars

Další klasika konečně zabloudila i na stránky HK Stars. Pokud můžeme o 36 komnatách Shaolinu tvrdit, že fungují jako etalon toho, co se děje uvnitř kláštera Shaolin, Mistr Shaolin naopak jasně definuje, jak má vypadat správně vychovaný shaolinský mnich. Hlavní hrdina Chi San je totiž Shaolinem odkojený a učí se tu už od svých šesti let. Teď se však nad jeho domovem stahují mračna a Chingové hrozí útokem na klášter, kde se bojová umění vyučují tajně. Chi San odjíždí do sousedního kláštera, aby tu získal modernější zbraně a zároveň trochu vylepšil své kung-fu, mezitím se však Chingové díky svým zvědům nachystají k finálnímu útoku. Chi San se vrací příliš pozdě a nachází klášter v plamenech. Odjíždí do Kantonu, aby zde sehnal peníze na založení nového kláštera, Chingové ho však vytrvale pronásledují. To je drámo, co? Jak vytržené z nějaké knížky. Tahle pecka od Shaw Brothers nakladá s historií hodně volně (klášter Shaolin byl nicméně opravdu zapálen a později znovu založen jinde), ale nikdo se snad zlobit nebude, protože Chi San je maník do nepohody. V klášteře Shaolin strávíme vlastně jen prvních pár minut, ale jakmile přijdeme do kláštera sousedního (vede k němu cesta přes úzkou lávku, která přímo svádí k soubojům), čeká na nás trénink vnitřní energie, při kterém David Chiang v hlavní roli předvede víc libůstek než jiné filmy za devadesát minut. Pokud vás na Mistrovi Shaolinu něco praští do očí, je to bezesporu ďábelské tempo. V tomhle filmu se děje hrozně moc věcí a tak vám nebude dopřáno oddechnutí. Kolotoč událostí navíc jak se patří roztáčejí akční scény, kterých je tu požehnaně. Chi Sana si totiž chce každý "vyzkoušet", zvlášť po požáru kláštera, kdy se v ulicích objevují falešní mniši. Různé zkoušky mu přichystají jeho budoucí sponzoři, ale i budoucí studenti. A zapomenout nesmíme na Chingy, kteří Chi Sana pronásledují a za tímto účelem si najmou i mistra Pai Meie (no ano, toho Pai Meie), který za politickou funkci a pytel rýže klidně zradí své bývalé přátele. Dostane co proto, holomek jeden, ale na to si musíte počkat až do úplného závěru. Mezitím Chi San vymlátí dobrých deset, dvacet protivníků, většinou v soubojích jeden na jednoho. Ideální způsob náboru nových žáků. Záminky jednotlivých soubojů (řezníci např.) jsou sice hodně prostoduché (svou jednoduchostí připomínají tradiční papundeklové kulisy, zvlášť souboj na lávce je peklo), ale herci se občas snaží vtipkovat a opatřit své postavy jakousi nenuceností. Ne že by to fungovalo, ale narozdíl od "venomáckých" filmů se tu nesnaží každý citovat Shakespeare nebo ten výkon ze sebe "vydřít". A potom... už jenom postavy Chi Sana a Pai Meie samy o sobě stačí k tomu, abychom snímek za práci s charaktery postavili. Máme tu arciklaďase a arcišmejda, víc ani není potřeba. Nelze tedy zapřít, že akční scény nejsou naprostou špičkou, alespoň co se týče rychlosti a čistoty provedení, nicméně choreografie je pestrá a David Chiang na dlouhá léta svým stylem ovlivnil, jak má vypadat filmová shaolinská pěst (alespoň v očích českých fandů. I když shaolinskou pěst samu o sobě ve filmu nepředvádí, jde spíš o soubor různých technik a specializací, které jsou představeny v úvodu). Pokud zapomenete na pár divokých střihů (Chiang byl hodně doublován), humorné triky (reverzované skákání po shaolinských schodech) a necháte trochu zapracovat sentiment, spadne vám ta sedmdesátka do klína, ani nebudete vědět jak. Mistr Shaolinu vyhrává u publika především díky nezastavitelné akci, zajímavému příběhu a sympatickému hlavnímu hrdinovi. Ty ostatní prvky musíte během filmu ignorovat, jinak nemáte šanci ho dokoukat do konce. 70% () (méně) (více)

Mr.Hackels

Ani mě nenapadne jít s hodnocením pod pět! Gigant mě bavil víc, ale tohle bylo taky super. I po letech to znám prakticky nazpaměť a jednou za čas si to pustím. Je to klasika! Už boj mezi řezníkem a brusičem je klasa. Potom souboj na kůlech. Mnich co si vynucuje milodary, souboj s Lámou a na závěr šedovlasej Pai Mei. Ikdyž ten souboj na konci už mě tolik nebral. Bylo to vtipný + byla tam spousta kung-fu, za což jsme byli jako puberťáci vděčný. ()