Angela pořádá večírek v strašidelném domě na kopci, ale nikdo z hostů nevěděl že v domě je zlo a každého kdo vstoupí promění v démona. (ČSFD)

PetrPan

Příjemná béčková záležitost půjčující si z Evil Dead či italských Démonů, přiblblá partička osmdesátkových hororových teenagerů pořádá párty v prokletém Hullově domě a na kobylku se jim dostane místní démon. První půle, kde se nic neděje se musí přežít, poněvadž druhá půlka už je very funny a místy se dokonce podaří vytvořit i příjemnou atmosféru.. např. Angelin tanec. Nebýt té první nudné půle šel bych s hodnocením i výš. ()

darkrobyk

Snímek, na kterém notně zahlodal zub času. Velmi naivní osmdesátkové béčko, které vás opravdu nevyděsí. Tajuplná atmosféra naprosto schází, jízda kamery ala Evil Dead na dobré strašení nestačí. Prostinký příběh o domě posedlém zlými duchy nepřináší nic nového - parta mladistvých se ocitne v pasti, a kdo neuteče (což se zdá téměř nemožné), promění se v démona. Hvězdu si určitě zaslouží nápadité masky! Gore efektů je pomálu a vymáčknutí očí je sice efektní, avšak osamocené. Další hvězdu si zaslouží hudba, především závěrečný song skupiny Bauhaus (Stigmata Martyr). Dům sám o sobě je pěkný, co je to však platné, když místo, abyste se báli, chce se vám stále více a hlasitěji smát. Nejlepší scénou tak zůstává tanec Angely před plápolajícím krbem. Film na nedělní odpoledne pro starší školáky... ()

Mol

OH, THERE YOU ARE. I WAS JUST WARMING MY HANDS IN THE FIRE! Otázka zní, zdali to bylo točeno s nadsázkou nebo na vážno. Co se týče postav, tak jednoznačně u mě vyhrává floutek Sal a prase Stooge, v závěsu je Susan a pak je teprve zbytek. Oceňuji samolepky Circle Jerks, Fear a TSOL na radiu Stoogeho a song od kapely Bauhaus. Masky taky nebyly špatný, ale celkové vyznění filmu ve mě nezanechalo nic a věřím, že za nějaký čas si z toho budu pamatovat maximálně tu taneční scénu. ()

Astaroth12

Je Halloween a tak mladý idú na party do starého domu ale kde číha niečo horšie ako je človek prevlečený za monštrum. V tom dome našli staré zrkadlo a za chvíľku démoni začali vstupovať do viacerých zúčastnených. A po chvíli sa začali meniť v monštrá. Masky boli vynikajúce, hudbu som tu nepostrehol ale zvuky hodili sa sem. Toto je veľmi pôsobivý film a prirovnal by som ho k filmu démoni ale tento ma bavil viac. A to hlavne skrz tej strašidelnosti akú vedia staré domy navodiť a keď je to staré krematórium a začnú tam vyčíňať démoni a tak môžem len povedať bravoo. Pár nedokonalostí tu je a to hlavne v správaní postav a preto nedám plný počet, ale aj keď je takýchto podobných filmov veľa aj pred rokom 1988 urobil na mňa veľmi dobrý dojem. ()

Anderton

Architekt si dal záležať na výbere domu, kde sa skoro celý dej bude odohrávať, maskéry si dali záležať na znetvorených tvárach a dokonca sa vydaril aj samotný démon. Lenže ten je tu len ako taký pozorovateľ, čo je dosť veľká škoda, keby pobehoval po baráku spoločne s infikovanými teenagermi, bola by to väčšia sranda. Čaká nás aj nejaká odvážnejšia nahota, full frontal tu nie je, ale raz vidíte to, potom zase ono... Inak ide sa v slasherových naratívnych šľapajách, nechýba totiž ani final girl, len s tým rozdielom, že o slasher nejde. ()

• Natáčanie filmu trvalo 4 týždne. (beso74)
  • Rozpočet filmu byl 1 200 000 dolarů. (Chatterer)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku. (Paldiny)

Související novinky

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Pokud jste příznivci sofistikovanějšího strašení ve stylu třeba Osvícení či Šestého smyslu, neobtěžujte se číst dál. Dnes si totiž dáme porci hororů, které o kategorii A nezavadí ani náhodou. A právě… (více)