It Conquered the World

Sci-Fi / Drama / Horor / Thriller

USA, 1956, 71 min

Docela slušná prdel. Je to klasické béčko 50 let. Látají tu mimozešťani a lidi si je pletou s netopýrama. Lehce to kopíruje Invazi zlodějů těl. Herci jsou příšerní. Ale člověk se baví, je to zábavné ne moc ukecané a neustále se tu něco děje. Ty masky mimozešťanů a loutky všeobecně jsou hodně srandovní. Corman ví jak se dělá řádný béčko u kterého se člověk baví.(28.11.2013)

Docela laciné provedení, což by mi nevadilo... Příšera vypadá krásně, takovým plyšáčkem bych nepohrdl, a "herci" se musejí hodně snažit, aby se jí vecpali do pařátů. Herecké výkony bohužel podprůměrné, film trpí patetickou ukecaností na stranách "dobra" i "zla". Nicméně, klady bych tu našel (spoilers ahead) -- jednak nezvykle akční jedna z žen, která tam není jen pro ozdobu jako obvykle, ale když se dozví, kde se venušan skrývá, jako první vezme flintu, skočí do auta a jede ho vymýtit. Za druhé, vidím zde jistou anarchistickou potměšilou podvratnost, kdy obránci Země bez mrknutí oka vraždí své ovládnuté nejbližší apod. a jediný, kdo projevuje žal, je "bezemoční" padouch. Dále je zajímavé a proti klišé, že zavražděny jsou všechny tři ženy v příběhu, všichni důstojníci (armádní i policejní) a stařík -- podle cenzurního úzu (Hayes code) přesně osoby, které obětmi být neměly. Kdyby tam ještě zabili pejska a malou holčičku, už by to byla filmová revoluce.(13.8.2014)

• p6qwre

Tohle je jeden z těch filmů, které můžete považovat za úplnou kravinu, nebo za vcelku ucházející nenáročnou zábavu. Příběh je to opravdu šílený, plný nesmyslů, nelogičností, vyšperkovaný děsnýmy hereckými výkony a spoustou patetických řečí. Hlavní příšerka z planety Venuše vypadá velmi originálně a zároveň dokonale směšně a souboje s ní svojí nedokonalostí připomínají slavné scény souboje s chobotnicí z "Bride of the Monster" od Eda Wooda. Ale zase to má vcelku rychlý spád a ke konci i pár napínavých momentů...... V roce 1966 vznikl béčkový remake totohoto béčka:), pod názvem Zontar, the thing from Venus(9.2.2007)

• Oktavianus

To zase jednou byla neskutečná pitomina! Tolik krávovin, hloupostí, nelogičností a stupidních dialogů by dokázalo otrávit i větší nadšence béčkových sci-fi, než jsem já. Sice sem tam probleskne něco zábavného - vzhled monstra (co to sakra bylo??), ti srandovní netopýři na gumičce, bezcitnost při zabíjení kladných i záporných postav... ale jakmile je co vyzdvihnout, přebije to do nebe volající kravina (jak lze dvěma výstřely zastřelit tři lidi, když ani nestojí za sebou? Jak může policajt umřít vteřinu poté, co mu na jednom místě na zádech vzplane košile? Jak může... ale co se snažím, to bych se takhle mohl ptát scénu po scéně na celý film). Je to blbost. Sice občas zábavná (jakákoli scéna s monstrem samotným je dementně lahůdková, závěrečný souboj tomu kraluje), ale pořád blbost(31.3.2014)

• corpsy

Papá Corman natočil svoju jednohubku tradičným spôsobom. Invázia ( debilne vyzerajúceho ) mimozemšťana, ktorý je ,,uvítaný,, miestnym vedcom, spôsobujúca jednoznačnú paniku a ( zotročenie ) obyvateľstva, pričom hlavný hrdinovia ( vrátane spomínaného vedátora ) nakoniec spoja sily ( aj napriek nevyhnutným stratám na /ich/ životoch ) a dokážu ( debilne vyzerajúceho ) aliena skopať do kocky. Klasický ( tradične nevydarený ) príspevok do ( v 50.rokoch ) veľmi populárneho žánru ´´invasion sci-fi´´.(6.11.2015)

• - Film byl natočen během 5 dní. (hladass)

• - I když je bytost fanoušky obvykle označována za okurku nebo jinou zeleninu, "Beluah" měla být ve skutečnosti plíseň. (hladass)