It Conquered the World

Sci-Fi / Drama / Horor / Thriller

USA, 1956, 71 min

• Oktavianus

To zase jednou byla neskutečná pitomina! Tolik krávovin, hloupostí, nelogičností a stupidních dialogů by dokázalo otrávit i větší nadšence béčkových sci-fi, než jsem já. Sice sem tam probleskne něco zábavného - vzhled monstra (co to sakra bylo??), ti srandovní netopýři na gumičce, bezcitnost při zabíjení kladných i záporných postav... ale jakmile je co vyzdvihnout, přebije to do nebe volající kravina (jak lze dvěma výstřely zastřelit tři lidi, když ani nestojí za sebou? Jak může policajt umřít vteřinu poté, co mu na jednom místě na zádech vzplane košile? Jak může... ale co se snažím, to bych se takhle mohl ptát scénu po scéně na celý film). Je to blbost. Sice občas zábavná (jakákoli scéna s monstrem samotným je dementně lahůdková, závěrečný souboj tomu kraluje), ale pořád blbost(31.3.2014)

• Lima

Plakátové.info: KAŽDÝ MUŽ BYL JEHO VĚZNĚM! KAŽDÁ ŽENA JEHO OTROKYNÍ!!!___Mám li věřit slovům samotného Rogera Cormana, zamýšlel tento film jako skyté varování před totalitarismem. Jenže stěžejní dramatickou linku, která po celý film sklouzává do sebeparodie, hrubě režijně nezvládl a samotné ústřední monstrum také nahlodává to zamýšlené vážné vyznění. Ono monstrum, které „dobylo svět“, vypadá jako přerostlá mrkev ze špičatými zuby a krabími chapadly, která se nemotorně pohybují směrem nahoru a dolů, jak u plyšového medvídka. Nemá nohy, takže pohyb vypadá, jako by jezdilo po skrytých kolečkách, bydlí v jeskyni a plive ze sebe malé netopýry, kteří se zakousávají do zátylku obětí, čímž je dostávají pod mentální kontrolu monstra. To zní sice zábavně, ale dotyčné krátké ataky jsou za celý film tři a monstrum samotné se na pár desítek sekund zjeví až v posledních deseti minutách. Do té doby musí divák přetrpět tupé dialogy, bezvýznamnou romantickou zápletku a „dramatické“ herectví všech zúčastněných, kdy zejména hvězda Lee Van Cleef si svojí hereckou přítomnost asi za rámeček nedal. Ale uznávám, že zúčtování s monstrem by bylo hitem na youtube :o)(22.3.2012)

Docela slušná prdel. Je to klasické béčko 50 let. Látají tu mimozešťani a lidi si je pletou s netopýrama. Lehce to kopíruje Invazi zlodějů těl. Herci jsou příšerní. Ale člověk se baví, je to zábavné ne moc ukecané a neustále se tu něco děje. Ty masky mimozešťanů a loutky všeobecně jsou hodně srandovní. Corman ví jak se dělá řádný béčko u kterého se člověk baví.(28.11.2013)

• Goldbeater

Vetřelec z Venuše (čti chodící stan s krvelačným výrazem) s pomocí dobrosrdečného dr. Andersona (Lee Van Cleef v jedné z prvních výrazných rolí) nastolí na zemi nový řád. A kupodivu to není tak zlé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Herci jsou snesitelní, dialogy nejsou tak tupé jako u obdobných snímků. Scény s Dickem Millerem a Jonathanem Hazem aspoň přinášejí humorné odlehčení, jaké by potřeboval i zbytek filmu. Docela mě to bavilo a jsem na vahách s vyšším hodnocením.(31.5.2018)

Docela laciné provedení, což by mi nevadilo... Příšera vypadá krásně, takovým plyšáčkem bych nepohrdl, a "herci" se musejí hodně snažit, aby se jí vecpali do pařátů. Herecké výkony bohužel podprůměrné, film trpí patetickou ukecaností na stranách "dobra" i "zla". Nicméně, klady bych tu našel (spoilers ahead) -- jednak nezvykle akční jedna z žen, která tam není jen pro ozdobu jako obvykle, ale když se dozví, kde se venušan skrývá, jako první vezme flintu, skočí do auta a jede ho vymýtit. Za druhé, vidím zde jistou anarchistickou potměšilou podvratnost, kdy obránci Země bez mrknutí oka vraždí své ovládnuté nejbližší apod. a jediný, kdo projevuje žal, je "bezemoční" padouch. Dále je zajímavé a proti klišé, že zavražděny jsou všechny tři ženy v příběhu, všichni důstojníci (armádní i policejní) a stařík -- podle cenzurního úzu (Hayes code) přesně osoby, které obětmi být neměly. Kdyby tam ještě zabili pejska a malou holčičku, už by to byla filmová revoluce.(13.8.2014)

• - Film byl natočen během 5 dní. (hladass)

• - I když je bytost fanoušky obvykle označována za okurku nebo jinou zeleninu, "Beluah" měla být ve skutečnosti plíseň. (hladass)