Střípky vzpomínek

• USA The Bumblebee Flies Anyway
všechny plakáty

Barney Snow se jednoho dne probudí v nemocnici a ze svého života si nepamatuje nic, jen své jméno a opakující se vzpomínky na autonehodu. Budoucnost je nejistá a on si z kliniky vytvoří přechodný domov. Brzy zjišťuje, že všichni ostatní z oddělení umírají na smrtelné choroby - všichni kromě něho. Když další pacient Mazzo požádá Barnyho, aby dělal hostitele jeho setře Cassie, která jej chodí navštěvovat, vznikne mezi nimi hluboké přátelství, které rozkvete v lásku. Pro Barnyho tento vztah znamená nový začátek. Jak mu však střípky vzpomínek začínají vytvářet celistvý obraz, začíná odhalovat záhadu kolem svých podivných snů a upomíná se na svůj předešlý život. Jak bude Barney reagovat, až jednoho dne zjistí celou pravdu o své minulosti a jak se zachová, když ho Mazzo požádá o pomoc, kterou je těžké odmítnout? (oficiální text distributora)

alpeew

jakožto příznivkyně malého hobitka jsem tento filmeček viděla mockrát - ale ani jednou s pocitem zbytečně promrhaného času, a to nejen kvůli nadání Elijaha Wooda a pěkné muzice. Příběh je ve filmu ne zcela jasně pojatý, což mne vědlo k vyhledání a přečtení předlohy a o to víc jsem si každé další zhlédnutí užila. Možná z filmu nevplývá, že jde o lékařské sci-fi (projetk Čmelák je krajně pokusný projekt spočívající v mazání vzpomínek v mozku a tím i odbourávání genetických rakovinových ložisek v těle pacienta). Tímto procesem prochází i Barney Snow, kterému se za zdmi experimentálníhio ústavu dostává nejen lékařské péče, ale také nového života (ve smyslu jsme tím, co si pamatujeme). Trocha romantiky a pár otázek, což dohromady se zajímavým obsazením docela stačí. ()

Pharlap

Tak jsem z toho tématu i vlastní jeho realizace byl jaksi rozčarován.. Celý se to hrozně táhlo.. než jsem vlastně pochopil, o co vlastně v projektu Bumblebee jde a jak se nakonec osudy spolubydlících Barneyho proplétají.. tak sem byl téměř unuděn k smrti. Škoda toho. ()

Noufraa

Film,který nikoho neurazí ale ani ničím nenadchne.Pomalé tempo,příběh,viděný mnohokrát předtím a stále stejně vykulený Elijah Wood.Za podívání stojí ale zázraky nečekejte.Tři hvězdičky:) ()

Veronica20

Záměrem tohoto dramatu bylo asi zapůsobit na srdce diváka krutým pohledem na osud dětí, které umírají na rakovinu a jsou smířené se smrtí. Samotný děj, jehož zápletka byla sice asi dobře vymyšlená, nicméně se táhla a místy mě i unavovala, už tak dobrý nebyl. Asi jsem se nechala nalákat na hvězdné obsazení, ale i to dost pokulhávalo. Spíše za to mohl ale scénář, než výkon herců, kteří dostali málo prostoru, aby mohli své postavy rozvinout a více prožívat. Je to škoda, protože původní myšlenka by se určitě dala zpracovat daleko líp. ()

Cool.Mila

Smutný příběh, který chytí za srdce, Elijaha a Rachael mám velmi rád, takže jsem byl zvědav, co spolu předvedou a docela to ušlo. Asi se na to podruhé nepodívám, ale přesto zajímavé pojetí vztahu vzpomínek a nemoci. ()