Janghwa, hongryeon

• Jižní Korea 장화, 홍련 (více)

Sestry Su-mi a Su-yeon jsou propuštěny z psychiatrické léčebny a vrací se zpět domů, kde je čeká macecha, zamlklý podivínský otec i jedno skryté tajemství v podobě zvláštních nočních zvuků a přeludů. Su-mi obviňuje nenáviděnou macechu, ovšem jsou to právě její prsty, jež mají co dočinění s tajuplnou atmosférou, která pomalu ale jistě zaplňuje celý dům i jeho obyvatele? Režisér a scénárista v jedné osobě - Ji-woon Kim vychází z korejské variace na nám dobře známou Popelku. Děj zprvu plyne líně a nenuceně, je prokládán melodramatickými záběry, aby se vzápětí mohl změnit v bezmála dvouhodinový nervy drásající snímek, který stojí za to shlédnout večer jen na vlastní nebezpečí. (Saishi)

Ondrew

Snimka sa mi zadrala pod kozu primarne kvoli neskutocne hustej a temnej atmosfere neurciteho zla. Vsetko sa to zacina pomaly, postupne su nam predstaveni hlavni protagonisti a najma ich obydlie, ktoreho interier na prvy pohlad nevesti nic dobre. Pred ocami sa nam rozvija dramaticky rodinny pribeh so znacnou davkou neurcitosti, pomalymi zabermi kamery a osadenstvom domu, pri ktorom som si nebol isty, kto z nich je viac zrely na hospitalizaciu v cvokarni. Nuz... a potom to pride. Necakane, zlovestne. Hororove prvky vynikajuco koresponduju s prvotnou temne-depresivnou atmosferou. V konecnom dosledku je sice pribeh snad az prilis prekombinovany a azda i mierne matuci, no do tohto typu filmu sadol, ako sa hovori, staby "rit na serbel". 75%. ()

Pan.Antonin

První půle jihokorejského "Příběhu dvou sester" je jakousi ukolébavkou s občasným hororovým momentem a rozhodně není snadné ji přetrpět. Kdo to dokáže, a mně se to (vzhledem k mé trpělivosti poněkud překvapivě) povedlo, zaslouží palec nahoru a kdo u ní zvládne plně udržet pozornost, zaslouží dokonce potlesk. Jako odměnu dostane první "trpělivá" skupinka a strašidelnější a "dějovější" druhou polovinu filmu a druhá "pozorná" skupina ji navíc bude chápat. Jinak snímek je celkově dosti rozporuplná podívaní. Řemeslně někdy vypadá skvěle, jindy zase naopak nic moc (ať už kvůli střihu, či práci s kamerou), herečky většinu času hrají parádně, ale v emocionálně nejvypjatějších momentech dost přehrávají. hudba někdy dost pomůže s atmosférou, jindy jsem si zase však říkal, že být výraznější, scéna by byla strašidelnější, první závěrečný zvrat mi přišel hrozný, druhý naopak geniální. A podobně mi v hlavě přeskakovalo moje hodnocení. Celkově to vidím někde mezi dvěma a třemi hvězdami, konec by si zasloužil tu třetí a kvůli začátku ji filmu nedám. P.S. od režiséra doporučím o 10 let mladší akční kousek s Arnoldem. ()

Snakefinger

Klasický asijský film s pomalým rozjezdem a pár scénami, ze kterých je vám minimálně šoufl. Krásně barevně natočeno ve starém příbytku s nádhernými detaily. Lekačky jsem ani nezaznamenal. Prostě tenhle film krásně skoro romanticky plyne ve svých korejských vodách a pozorného diváka nenechá vůbec v klidu i přes své až unylé tempo. ()

Damnsinead

Na začátku se vrací dvě sestry domů. Jedna se vrací z psychiatrické léčebny, a kde celou dobu vězela byla druhá, to mi vrtalo hlavou. Barák byl hezky tmavý, aby se tam líp strašilo, ale samotné strašení nic moc. Sem tam se objevila nějaká lekačka a jinak to byl docela stereotyp. Divné zvuky, dveře, které se otevírají samy od sebe, vzdouvající se záclony. Až v poslední půlhodině se konečně začalo něco dít, ale motivace postav mi byla záhadou - proč se hned všichni snaží pozabíjet? A kdo je vlastně blázen? To mě navnadilo, že bude nějaké super rozuzlení, ale kdepak. S flashbackem na konci začal ten guláš dávat jakýs takýs smysl, ale to už ty dvě hodiny nudy nezachránilo. A duchové jsou tu navíc, pro děj neměli prakticky žádný význam. ()

Tranda

Příběh 7/10, Násilí 7/10, Zábavnost 8/10; Hudba 9/10, Vizuál 9/10, Atmosféra 8/10, Napětí 9/10, Casting 8/10; Drama: 8/10; Index strachu: 9/10, Emoce 4/10. 8/10 ()

LAZZiO

Co k tomu povedat? tazko nieco, ak som bol zatlaceny do pohovky ako potapajuci sa kamen v betone, jednym slovom: krute. 100% sceny nevyrazaju dych ale zastavuju srdce pomaly a pomalsie, tu kameru som chcel rozbit ale nedalo sa , tak sniima pomaly ze sa to neda. TOP! ()

sun.eagle

Není to vlastně horor, spíš psychologické drama, a ve výsledku vlastně velice smutný film. Navíc je to látka pro psychiatry a psychology. To záverečné vypointování příběhu je komplikované, všechno do sebe zapadne, nevím jestli je šokující, pro toho kdo viděl více podobných filmů z Asie tak ví že ty pointy jsou si hoooodně podobné. Těch scén kdy jsem se bál až mi běhal mraz po zadech tam pár je, a jsou tam zasazeny tak nějak mimochodem, prvoplánově za učelem vyděsit s příběhem zas tak nesouvisí ale učel plní dokonale. ()

doginko

Come on lets twist again.....sa tentokrát bohužiaľ nekoná....film ktorý ide ide ide a je Vám jedno aký žáner alebo o čom to vlastne je alebo ako to vlastne skončí.prvých 70% filmu je nudných a ten zvyšok nie je o moc zaujímavejší...trošku zvučky zo psycha , starý dom , pár sexy japonských školáčok ešte dobrý film nerobia...pre mňa zbytočne strávené 2 hodinky...nuda ()

Figuto

Zmatené a nakonec ani ne překvapivé. Jednou jsem se opravdu lekl, přestože jsem to čekal. Hudba a některé scény jsou docela dobré ale jako celek je film spíše nezajímavý. ()

Vindemiatrix

O dvou sestrách a jedné skříni, v níž se (téměř doslova) skrývá rodinný kostlivec. Jenže jeho kostičky do sebe příliš nezapadají. Závěr, který má vnést do děje logiku, sice dává smysl několika scénám a motivům a v jistém ohledu umocňuje děsivost celé zápletky, ale pochybuju, že by při opakovaném zhlédnutí posloužit jako věrohodný interpretační klíč k celé filmové naraci. Spíš než na obsah se tu hraje na formu. Budiž uznáno, že precizně - a to včetně onoho sporného závěru, který je (opět téměř doslova) krutě dusivý. ()

JackkcaJ1

Nechápui jak může někdo říct že je to splácanina....Jedine leda ze to nikdo nesleduje a nedava pozor takze to nepochopil.......ja vim je to strasne tezky pochopit film......proste kdo dal dve hvezdicky tak je ubozak kterej vubec tomu filmu nerozuměl a pro něj je jednodužši napsat že je to splácenina a nějake to chytračeni k tomu...... Kvalitní korejský film na základě psychoilogie. Hudba skvela, dodavajici atmosféru. Dobře udělaný efekty ... PS: Pro ty kdo dali dvě hvezdičky- sledujte filmy a pak hodnoťte ()

baronGrga

Asijské horory mému gustu zrovna nelahodí a k příběhu o dvou ségrách mě přivedly toulky mezi žebříčky hororových melodií, kdy tenhle smyčcový motiv neochvějně učaroval mému sluchu. Konec konců film je docela pěkný i na oko, tlumená světla i barvy v kontrastu s ostrými tahy rudých rtěnek, zajímavé záběry, někdy možná až trochu snová atmosféra.. Potíž je s dějem, který je natolik tajemný a téměř až do konce nerozluštitelný, že už to jednoho může začít poněkud nebavit, a kýžené rozuzlení přichází takřka s křížkem po funuse. Janghwa, Hongryeon je ten typ filmu, u něhož tříhvězdové hodnocení neznamená průměr, ale vyvážení povedeného nepovedeným. 65% ()

danny79

Velikanska nuda a stojici velke usili neukoncit ji pred jejim zaverem. Divak je vhozen do rozbehnuteho deje bez jakehokoliv seznameni s postavami a jejich minulosti, pouze dialogy naznacuji ze je mezi nimi nejake hrozne tajemstvi, ktere nam bude postupne odhaleno. Ale jak ubihala stopaz, nevedel jsem o moc vice nez na zacatku, pouze ve mne narustala obava, ze film bude ukoncen nejakou necekanou, ale vlastne hrozne otrelou a stupidni, pointou a ja budu nastvany nad ztratou 2 hodin sveho casu. Asi jedninou pochvalu si zaslouzi prace s kamerou. Od Jee-woon Kima jsem videl jiz nekolik filmu - I saw the devil, bittersweet life (vynikajici), The Good, The Bad, The Weird a asi jeste nejaky, ale tenhle je pro me nejslabsi. ()

lineker

Mám rád, když filmům rozumím, anebo je aspoň v samém závěru za pomocí samotného příběhu pochopím. Toto se mně však u dvou sester absolutně nepodařilo. Řada antilogiky je již v průběhu celého filmu, takže pod neustálým přemýšlením proč a jak nedokážete řádně vychutnat jistě i zdařilé strašící pasáže. Měl jsem za to, že to vše směřuje k jednomu velkému, překvapivému finále. Ovšem k mé nelibosti závěr opět jen naznačil nikoliv vysvětlil. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008