Cahil Tomruk žije v Hamburku ze dne na den. Když jednoho dne narazí autem do zdi a málem se přitom zabije, ocitne se na psychiatrické klinice a jeho lékař se snaží najít cestu z bludného kruhu pacientovy existence. A právě tady, na nemocniční chodbě, se Cahil seznámí s tureckou dívkou Sibel, která se pokusila o sebevraždu. Její rodina se řídí těmi nejortodoxnějšími představami o postavení ženy ve společnosti, ale Sibel zoufale touží po volnosti, kterou Evropanky považují za samozřejmost. Za jediné východisko považuje formální sňatek s mužem tureckého původu, a proto požádá Cahila o pomoc. Jenže vymknout se z rodinných pout není tak snadné, jak si dívka představuje, protože nikdo se nedokáže zcela vytrhnout z kořenů, z nichž vyrostl. A Sibel si v sobě nese nejen horoucí přání získat svobodu a překročit hranice národnosti a náboženství, ale také touhu po lásce. Režisér Fatih Akin, který má zažitou osobní zkušenost potomka tureckých rodičů, vyrůstajícího v Německu, tomuto trpkému milostnému příběhu vdechl výjimečnou autenticitu a věrohodnost. (oficiální text distributora)

sibskyn

Určitě se jedná o film zajímavý a dobrý, ale i také špatně stravitelný a těžký. No a nakonec mě to zase jen potvrdilo v tom, že láska je divoké zvíře, které tě prvně laská a pak po tobě dupe. ()

zigy

Turci v SRN a jejich problémy....bláznivá holka dělá jednu blbost za druhou a ten její vyvolený má taky dost problémů.....jejich vztah se vyvíjí, od ekonomického kalkulu po lásku.....veskrze průměr, zajímavá je jen jinakost lidí a pár žhavějších scén. ()

PTuranyi

Výborná dráma dvoch zlomených ľudí, ktorí sa pokúsia pomôcť jeden druhému. Plus turecký kolorit a výborná hudba: DM, Sisters of mercy, Talk talk. ()

aciss

Čekal jsem více. Ne o mnoho, ale čekal. Film byl zajímavý, bohužel (bouhudík) mně jako Čechovi otázka tureckých emigrantů moc neříkala. Zaujala mě přeměna hlavní hrdinky na konci filmu a pár dobých realistických scén, zbytek mě skoro nudil. ()

vito_s

Rozervaný Cahil a smyslná SIbel, dech beroucí syrová jízda podbarvená skvělou hudbou a hereckými výkony, která vás nenechá chladnými - klíčová slova: láska, život, osud, hledání sebe sama, turecký temperament, krev, sex & střepy. ()

Mates Hradecky

Film může být zábava nebo umění. Nebo oboje. Umožní tak vnímavému divákovi film vidět a prožít. Tenhle příběh mohl být odvysílán v rámci sběrných dokumentů Manželské etudy, zvláštní turecké vydání. Nikoho by nenapadlo, že tohle jsou jen herci. Velmi silný příběh. ()

RoyBatty444

Nevidené od zaciatku. Postavy muž bez ilúzii so stratou a žena bez skúseností sa casom zamilujú ale je neskoro. Zbytocne surové a strohé v dialógu. Nie sú jasné pohnútky. Dobre a jednoducho je stvarnená priamosť. ()

rozika

A ešte jednu hviezdičku pridávam ako bonus. Takéto filmy mám rád. Toto nie je holy a boly WOOD, toto je filmové umenie. Výborný film - doporučujem milovníkom filmu. ()

Yaan2

Film jakoby zachycoval jedno velké životní utrpení. A nebo spíš realitu? Když nebudu brát v potaz jinak zajímavé nastínění socíálních poměrů Turecké menšiny v Německu, tak asi zbývá konstatovat jedno: "Láska jim zřejmě vydržela, jen né tak silná..." Byl to jeden z filmů, kde jsem čekal "Happy End" ale on tam vlastně byl, jen z jiného úhlu pohledu. ()

Anglofile

Velmi hezky film, zase neco jineho v zmeti predvidatelnych ci nedomyslenych filmu. Jedine, co mi trosku vadilo , byl nevysvetleny pribeh Cahita. Uvitala bych zminku, jak jeho zena zemrela a proc se Sibel vlastne vdala...treba se vdala za taxikare, ktery ji zachranil a ktery s ni vychova dceru, ktera neni jeho , ale produkt znasilneni??? Myslim, ze by to vysvetlilo lepe Sibeliny pohnutky...ale i tak, zajimavy pribeh, toto byl prvni film od Fatiha Akina, ktery jsem videla a motivoval mne, abych se podivala na jeho dalsi filmy. ()

brano921

Film výborne opisuje existenčné otázky. Venuje sa aj životu Turkov v Nemecku. Títo ľudia aj napriek snahe asimilovať sa a zapadnúť, to nemajú ľahké. Prebíjajú sa ťažkými podmienkami, a len máloktorému z nich sa podarí dosiahnuť vrchol v kariére. ***Je hanba tento film opisovať slovami, lebo žiadne ho dostatočne nevystihujú. Ľudia, čo milujú a stratili svojich milovaných sú ako zmyslov zbavení. Prídu o rozum a ich žiaľ nemá konca kraja.*** ()

CHORCHOJ

Vynikajuce,zrozumitelne,realisticke,strhujuce.Fatih Akin ma toho viac ,co rozhodne stoji za to uzriet.Dakujem za filmovy zazitok,ktory tazko poskytne Hollywood... ()

tomoch

Film má na začiatku celkom dramatický priebeh. Vykreslenie oboch hlavných postáv je vierohodné, pri návšteve rodiny Sibel sú naozaj zábavné scénky. A tým to aj končí. Síce má dej známky pútavosti asi do troch štvrtín filmu (zaujímalo ma, ,,ako sa to celé vyvinie"), režisér bohužiaľ stavil na to, ukázať divákovi čo najdrsnejšie scény, aby náhodou nesúcitil s postavami, ktoré sú tu vykreslené skôr ako obete kultúry, než ako samostatní jedinci zodpovední za svoje činy. Áno, aj kontext kultúry hrá určite rolu v správaní postáv, ale nemôže ospravedlniť všetko ich konanie. Napokon, odkedy Európanky považujú za samozrejmosť ,,šukať" s každým a brať drogy? Takzvaná voľnosť je tu zobrazená čo najnegatívnejšie, a celý film pripomína skôr undergroundovú drámu z drogovej scény, než konflikt medzi dvomi rozdielnymi kultúrami. Čo je škoda, lebo takých filmov je už dosť a ja som sa tešil na niečo viac pestré. ()