Zahořklý vědec Victor Fries, známý spíše jako Mr Freeze, zaútočil na několik divizí GothCorp, aby ukradl součásti na tajnou zbraň, kterou chce postavit. Batman vyšetřuje souvislosti a zjišťuje, že začátek Freezovi msty proti GothCorpu byla hořká komfrontace mezi Friesem a generálním ředitelem GothCorpu, Ferrisem Boylem, během kterého Boyle téměř zabil Friese (naházel na něj chemikálie, které způsobily mutaci jeho těla) a pravděpodobně zabil Friesovu manželku, Noru, která trpěla nevyléčitelnou nemocí. Batman musí najít způsob, jak postavit Boylea před soud, než se Freeze pomstí. (Jan.Kanak)

PKD

Absolutně brilantní a souhlasím s Markem Waidem,že toto je jednoduše,jeden z the best příběhů,které kdy o Batmanovi byly vytvořeny! Viděl jsem ho snad dodnes už 100x. Hlas Michaela Ansary (mj. Kang v ST TOS) je stejně neskutečný a v ničem si nezadá s Hamillem a jeho Jokerem. Nedovedu si vůbec představiti,že bych někdy sledoval tento brilantní seriál jinak,než v orig. Vlastně ho ani jinak, neznám. ()

molcan2

Toto je príbeh pána Freeza, zloducha, ktorý je mojím obľúbeným hrdinom. (Keby nikdy nevznikol film Batman a Robin, stavím sa, že by bol obľúbenejší) Freeze je zobrazený ako sympatická postava a zároveň nemilosrdný zloduch. Hranice dávkuje, namiesto toho, aby ich používal v každej možnej situácii. Hlasová práca všetkých je brilantná. Verí, že svojimi činmi poráža zlo. Na konci sa Freeze ocitá vo väzení a prosí svoju ženu o odpustenie. Batman im venuje posledný pohľad a odchádza bojovať proti ďalšiemu zločinu. Celkovo je to jednoducho dobre napísaná epizóda. Ak k tomu pridáme pôsobivú animáciu a skvelé hlášky, dostaneme najlepšiu epizódu animovaného seriálu o Batmanovi. ()