MRKMRK

Navrat k dobremu krimi s navaznostou na uspesne predchadzajuce diely serie Police Story, to je spravna cesta JC, ktorej by sa mohol este aspon raz chytit. Nove tvare mladej generacie pod reziserskou taktovkou Bennyho Chana sadli mozno az na ocakavania tvorcov. Akcne-humornych scen si tu sice clovek neuzije, k tomu musi siahnut po inom JC filme, ale akcnosti ako takej je tu dost. Uvidime ci sa dostane aj na obrazky niektorej z nasich stanic, predsalen, ne-europska a ne-americka tvorba sa na obrazovky v nasich koncinach len sporadicky pretlaca. ()

Tuty

Příjemné překvapení, tohle Hollywood zase v poslední době tolik neumí...Dějově vyvážený, nenudný a přitom poměrně ,,originální" kousek s přesvědčivě uvěřitelnou bandou povětšinou rozmazlenejch fracků v rolích záporáků a slušnou akcí a choreografií.Jeden z filmů u kterých spojení slov VÝBORNÁ REŽIE a KAMERA není jen pouhopouhou frází.Solidní pecka...90% ()

Bounder

První polovinu filmu sem si řikal že je dokument o muži na dně .ale druhá polovina mě šokoval.Jackie Chan nestárne ale mládne.Jen tak dál! ()

Charlie.Harper

Som prekvapený (nemilo) vysokým hodnotením, ktorým tento film disponuje. Na Police Story 1 a 2 sa to neťahá ani náhodou. Aj keď dramatickú atmosféru vyvolá hneď prvých 15 minút neskôr sa už film uberá trochu iným smerom ako by sa patrilo. S každou pribúdajúcou minútou je film čoraz nudnejší a mal som pocit že to už nevydržím a vypnem to. No pri filme ma držal fakt že Jackie je známi svojimi prepracovanými akčnými koncami. Lenže nič také sa nekonalo. Na zaver môžem dať iba radu, že ak ste videli Police Story 1 alebo 2 tak nečakajte, že tento film vám poskytne taký istý zážitok. Môže sa vám to ľúbiť no podobnosť tam nie je žiadna. ()

Etherium

Silný film, zo zábavnej série sa stal prvotriedny thriller, takže radšej iný názov a bolo by to ešte lepšie, takto sa my to nejak nepáči, že je to pokračovanie. ()

HKstars

A je to konečně tady. Když se objevily zmínky o tom, že Jackie natáčí pokračování Police Story (i když stejně jako v případě First Strike jde o neoficiální pokračování, není tu ani žádná z původních postav, Charlie Yeung jako Jackieho snoubenka je ale Maggie Cheung hodně podobná) byl každý napjatý a zároveň si uvědomoval, že jde o mezník v Chanově filmografii. Padesátiletý Chan v poslední době natočil několik hodně podprůměrných filmů, v nichž se postupně ztrácelo jeho kouzlo a uvědomoval si to i on sám. Zpřetrhal tedy veškerá hollywoodská pouta a vrátil se domů, natočit si zase jednou poctivý hongkongský akčňák, je to možná naposledy, co mu to jeho kosti dovolí. A tak se vrací zpátky Jackie-policajt, který v roce 1985 první dílem Police Story redefinoval hongkongské žánry a zajistil si doživotní slávu. O takřka dvacet let později tu leží na zabláceném chodníku, totálně namol, troska všech trosek, prospávající další opileckou noc. Proč? Mimořádně dlouhý flashback vám napoví, že inspektor Chan má za sebou mimořádně špatný rok. Býval tím nejlepším policistou, ale na scéně se objevil gang rozmazlených dětiček bohatých rodičů, které se rozhodly zahrát si Counter-Strike v reálu a bohužel pro hongkongskou policii disponují potřebnými schopnostmi i automatickými zbraněmi. Poté co rozpráší několik jednotek po vykradení banky (policii sami zavolají, aby si vyzkoušeli sílu svých zbraní), slíbí Chan v televizi, že je dopadne do tří hodin. Tím na sebe nechtěně přivolá pozornost a stane se terčem leadera týmu Ultimátních vojáků. Tyhle děcka žijí adrenalinovými sporty, není pro ně problém hacknout se kamkoliv a celý den věnují tréninku střelby a bojových umění. Nalákají Chana a jeho kolegy, kteří pomstou za padlé kamarády ani pořádně nevidí, do opuštěného skladiště, které je ve skutečnosti smrtícím labyrintem. Během deseti minut je po všem, Jackieho kolegové jsou rozvěšeni u stropu a Chan je donucen hrát s mladíky sérii her. Když prohraje, zemřou jeho kolegové. A Chan začne prohrávat. Nakonec jako jediný přeživší opouští vybuchující budovu s mrtvými kolegy na vozíku, s duší vytěženou až na dřeň. Od policii je vyhozen za nepřímé zavinění smrti svých kolegů (ostatně jít na tuhle partičku v devíti a s pistolemi, to se vážně nevyplatí), opustí svou přítelkyni a začne chlastat. Špatní recenzenti se poznají podle toho, že půlku recenze věnují ději, ale tady to jaksi bylo nutné, protože ti bystřejší hned rozpoznají rozdíl mezi běžnou chanovkou a tímhle. Jackie na tiskových konferencích prohlásil, že by rád dostával (i v Hollywoodu) vážnější role a ne jen škatulkovité akční klauny. A pro jistotu předvádí světu, že to dokáže. Jeho opilecká maska nemá s tou z Drunken Mastera nic společného, pokud pominu jako vždy otravnou Charlene Choi, všichni v tomhle filmu hrají na sto procent (i když někteří (Daniel Wu, Yu RongGuang jsou trochu nevyužití) a jak už bylo naznačeno, příběh jde mnohem dál než cokoliv, co Jackie zatím natočil. Můžete protestovat a začít brblat o tom, že od Jackieho chcete adrenalinovou akčňárnu a ne nějaký thriller. Opravdu chcete další Medallion? Chan si moc dobře uvědomuje na jaké číslo vystoupal jeho věk a snaží se přizpůsobit nejen trendům, ale svým schopnostem. Ve filmu je podán jako stárnoucí policista, takže mu nebudete vyčítat jeho vrásky a po skončení flashbacku (kdy se budete stejně jako hrdina cítit přejetí vlakem) navíc fasuje nového parťáka v podání Nicolase Tseho, který už hodně překvapil v Time & Tide a tady představuje to nejlepší z mladé generace, klučinu, který zdatně stačí Jackiemu během akčních scén a jednoduše vypadá jako jeho o třicet let mladší verze. Velmi milé. Právě on ho přesvědčí o návratu k práci, přítelkyni a hlavně případu. Ultimátní vojáci vyrobili na základě labyrintových hrátek počítačovou hru, která možná skrývá tajemství jejich dalšího postupu. Jackie na to ale jde starou dobrou policejní prací a navzdory tomu, že ho policejní šéf (Yu RongGuang, má tu pár momentů, ve kterých dokonale zužitkuje své nekonečné charisma) nenávidí, má výsledky. Postupně se dostává mladíkům na stopu, nesmí je ale ani na chvilku podcenit, protože jejich nemilosrdnost nezná mezí. Nenechte se mýlit, New Police Story je temným filmem od začátku do konce. Benny Chan už s Jackiem režijně spolupracoval na několika filmech (např. na Who am I?) a jeho vizuální styl se pozná na první pohled. New Police Story měla solidní rozpočet a je to vidět jak na explozích, tak na kamerových jízdách, exteriérech, Jackie si svůj nový film vypiplal, ostatně informovali jsme o jeho puntíčkářství už v novinkách prakticky celou dobu, co se film natáčel. Technicky snímek snese srovnání s hollywoodskými filmy, nejsou tu žádně okatě digitální triky, exploze ve skladišti vypadá fenomenálně, stejně jako ostatní kaskadérské kousky (i když dneska nevíte, kolik z nich bylo přikrášleno, naštěstí jsou tu nepovedené záběry, takže uvidíte, že spousta věcí byla "na kontakt"). Těch je tu možná až moc, na úkor akčních scén, které jsou ve skutečnosti jenom dvě - hromadná bitka v baru a finální duel Jackieho s jedním z mládežníků. Zatímco bar je trochu zklamáním a Chanův pseudo wing chun tam dosáhl takového stupně, že už nevíte jestli bojuje líp on nebo Nicolas Tse, finální duel v království lega nabízí pár zajímavých kombinací a je vůbec tak nějak "fajn", musíte však přihlédnout k faktu, že některé Jackieho kopy jsou drátované a je to víceméně "softovaná" verze jeho starších úderů (bylo to vidět ve všech filmech od roku 1998 nahoru). Takže tohle všechno je na vynikající úrovni, i když bych asi neprohlásil, že by v jakémkoliv aspektu New Police Story bořila nějaké hranice (vzhledem k letošní HK konkurenci je to ale stejně zatím to nejlepší ;), ale scénář překvapivě nedrží krok se vším okolo. Alan Yuen by potřeboval hollywoodskou školu psaní, protože se u něj vyskytuje stejný problém jako u jeho asijských kolegů - neschopnost udržet gradaci děje a dotáhnout postavy tak, aby to nebyly kusy masa hrané herce, ale skutečně životné postavy, kterým fandíte, kterých litujete atd. Tohle často ve filmu chybí, Jackieho machání v bahně je možná až příliš dlouhé, takže stopáž pak chybí v závěru snímku, který je zbytečně uspěchaný a to včetně úplného závěru, který musel být zkoněný na papíře, protože Daniel Wu by ho rozhodně zvládnul líp. Obrovská škoda tohohle stínu, Yuenovi rozhodně musíme poděkovat za odvahu se kterou Jackieho postavu rozšmelcoval na kousíčky a pak jí složil dohromady, ale prostě při tom pár kousků ztratil a výsledek není onou předlohou. Na několika vrstvách mu příběh funguje takřka bez chyby (dokonce spolknete i velkou pointu celého děje), ale věci točící se kolem Ultimátních vojáků povážlivě skřípou a jednotlivé scény jsou za sebe občas dost necitlivě poskládány. Chybí tu plynulé přechody, jejichž absence by možná u běžné chanovky nevadila, ale tady jde prostě už o trochu víc. Nenechte se odradit, cokoliv napíšu bude stejně irelevantní, protože na film se stejně podíváte. Je to událost a nebyli byste "in". Snad vám alespoň moje řádky pomohou se nějak vnitřně připravit na změnu, která jednou musela přijít. Jackie jí možná provedl pět minut po dvanácté, ale přesto to chtělo nezanedbatelný kus kuráže. Pokud jde o něj a jeho výkon, vyrovnal se s tím víc než se ctí. Na jedné straně přináší solidní thriller, technicky velice vyspělý, na straně druhé se snaží uspokojit i své skalní fanoušky. Sedět na dvou židlích dost dobře nejde, ale New Police Story je víc než přijatelným kompromisem a Chanovou přestupní stanicí na cestě do filmového důchodu. Zatleskejte mu, málokterá akční hvězda se umí přizpůsobit trendům a přiznat, že je třeba změnit styl. Jackie to dokázal. 70% () (méně) (více)

kolly13

Mladá krev s nabušenou technikou a přístupem se v kombinaci s rádoby vtipným a trikově nabušeným Chanem si pohrává s diváckou trpělivostí, kteří se modlí, ať již přijde něco opravdu vtipného nebo opravdu smysl dávajícího. A ono nic, naopak zklamání a pocit zabitého času se vkrádá každou minutou. ()

bmx6

Zamiloval jsem si celou tuhle sérii.Každý díl Police story jsem si vždy vychutnal s odstupem několik let a pokaždé jsem si to užil.Sice je tento film ze všech nejslabší,ale i tak co tu předvádí Jackie Chan je neuvěřitelné...tleskám.Jinak už ve třetím pokračování bylo méně vtipu,ale tady nebyl už téměř žádný,což je škoda,ale zase to bylo úplně něco jiného.Každopádně jsem za toto pokračování rád. ()

Libb

Kdo by čekal komedii, jak je u Chana zvyklý (v žánrech je komedie uvedená), bude asi zaražen některými poměrně drsnými scénami v první části filmu. Za to -1/2 hvězdičky. Na druhou stranu jsem se dost bavil a v druhé části i zasmál. Akorát ten konec byl už trochu přeplácaný... ()

zaack

Jackie Chan zraje jako víno. Natočit v padesáti takhle nabušený akčňák (který má dokonce i zajímavý příběh), to si zaslouží uznání. New Police Story je jedna z nejlepších chanovek vůbec a hravě překonává veškerou hollywoodskou tvorbu této legendy. ()

vernerka

Po dlouhé době film s Jackiem Chanem, který se mi zdál dobrý. Dobrý nápad, dobrá akce, dobré provedení. Mělo to šťávu, bála jsem se, litovala hlavního hrdiny, fandila jsem mu při jeho pomstě. Myslím, že tenhle film se povedl. ()

adamm90

Zajímavá partička, jenž si udělala ze zabíjení lidí hru. Jackie Chan opět předvádí skvělé kousky, ale na takový film tam bylo trochu málo akce a moc nudy. ()

zurivymlok

Jeden z lepších snímků tohoto desetiletí Jackieho tvorby. Jedná se spíše o vážný film a musím se přiznat, že mě chyběly větší porce "chanovského" humoru, kterými se jeho filmy obyčejně vyznačují. Taktéž jeho akce, ač si pořád drží vysokou úroveň, už nejsou to, co bývaly. Co se týká Jackieho hereckého výkonu, tak mu chyběla obvyklá nenucenost. Občas se mi prostě zdálo, že trochu (někdy i hodně) přehrává. Překvapivě silnou stránkou byl námět. Hlavní zápletka byla na Chanův film hodně kvalitní. Určitě se jedná o jeden z jeho lepších filmů, kterému budou jistě 4 hvězdičky slušet. Jako dodatek musím poznamenat k českému dabingu, že vůbec nechápu, proč zde dostal tento příšerný hlas. ()

SONYAGENT

Nemohl jsem si dlouho zvyknout na Jackieho ve stavu, kdy byl úplně na dně. Mohl si možná vzpomenout na Opilého mistra, vypít kanistr benzinu a pak se jít pomstít, ale to by asi diváci nevzali kladně :) Zaujal mě příběh, herecké výkony i celkový spád, rychlost a akce... ()

marien1039

Inu když se řekne Jackie Chan, tak si představím kung-fu film a přesně to jsem čekala, když jsem si tento hodnoceně přemrštěný film pouštěla. Ať si ženské říkají co chcou, ale já mám prostě bojové filmy s Ťongy ráda a u Malého velkého bojovníka můžu setrvat klidně hodiny a stále mě bude bavit. A taky za mě chlapi budou kamenovat, ale když už si pustím film, který není horor, tak nějak čekám, že tam neumře krutým způsobem v prvních dvaceti minutách 30 policajtů a dalších 6 bude umučeno...Taky mám ráda černý humor, takže nejsem zrovna křehká dívka, ale když už si pustím film, tak se nechci kvůli němu dostat do blbé nálady. A tato násilím a krutostí proplácaná, s maximální absencí ručních bojů rádoby americká pecka mi mírně náladu zkazila. Pak se od druhé půlky sice film zlepšoval, ten ten první dojem mi nevezme nikdo. Ťongové mají svělý dar točit mnohdy mnohem lepší filmy a serály než evropské západní země, tak mi zaboha nejde do hlavy, proč se pouští na tento tenký led a dělají ze sebe něco jiného, než jsou. A to samé platí i o nás, že bychom se neměli pouštět na jejich rybník (důkazem absolutního fiaska a filmografického dna můžu udat například Dragonball). Jako ano, určitě bych to hodila mezi ty lepší filmy, které jsem viděla s Jackiem, protože se chudák v minulosti upsal i k takovým kekelům jako Tenkrát na východě, ale i tak jsem čekala více...ale tak nějak jsem si všimla, že tady jsou hold kvalitní filmy nedoceněné a divné a špatné filmy přeceňované. A taky dost kazilo dojem, že jsme jes prostě nesehnali v originále s titulky... ()

RomanBond007

Tak toto už ano, v posledných rokoch veľmi dobrý film Jackieho Chana. Príbeh je fakt veľmi dobre skomponovaní a scenár je nad úrovňou, ktorú som čakal. Partia deciek, ktorý sa zabávajú zabíjaním policajtou, k tomu Jackieho chmaty a všelijaké umenia, no proste výborné. Trochu mi prekážal ten koniec, ale 4 hviezdy si to podľa mňa zaslúži.70%!!! ()