Popelka (TV film)

Scénografie:

Randy Ser

Kostýmy:

Ellen Mirojnick

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

• flanker.27

Jak hluboko lze klesnout. Mohu se jen omlouvat Michaelu Bayovi, protože proti tomuhle je Pearl Harbor takřka umělecké dílo. Politicky nejkorektnější patlanina, jakou lze vůbec vymyslet (no, místo "myslet" v předchozím slově si dosaďte spíš "srat"), takže když zkřížíte bílého krále z Kanady a Whoopi Goldbergovou, výsledkem je Číňan (už chápu, proč je jich miliarda), Popelka černoška projevem odněkud z Bronxu (otec běloch), macecha má 1 dceru bílou a jednu černou... Muzikálová čísla a kostýmy vhodné do repertoáru travesti skupin, nemožně debiloidní dialogy, texty písní asi psal Chrochtos Prďoch, celková hodnota blížící se Vogonské poezii. Jak by u toho asi dopadl předseda Galaktické rady pro mrzačení umění?(23.12.2006)

Keď som mala asi 6 rokov, páčilo sa mi to a keď som mala 8, chcela som ukradnúť kazetu z videopožičovne a spávala som s ňou v posteli. A čo, že je tam plno logických chýb? Preboha, veď je to farebná rozprávka plná hudby a že je to gýčové? Všetky 1000x natočené rozprávky sú gýčové. Keď sa niaky človek zobudí po 12 rokoch čo pozná nejaký film s tým, že si z neho spieva pesničku niečo to znamená. Na rozprávku pre deti dať odpad len preto lebo to tvrdí pár jedincov je neuveriteľne nízke. Hlavne, že sa vám páčia rozprávky pre deti, kde sa bijú, nadávajú a podvádzajú. 100% A čo?(12.7.2011)

• Falconica

Oh shit, popelka, která se ani nemusí ušpinit, aby byla popelavá...(neberte mě rasisticky, mně vaděj snad akurát naši tmavší spoluobčané, ale vzhledem k tomu, že nejsou samostatná rasa, tak rasista vlastně nejsem...)ale dokázat americký pravidlo černošského procenta dotlačit i do klasický evropský pohádky je vážně machrovina. A taky jsem netušila, že když se zkříží Afroameričan a Běloch, tak se narodí Filipínec.... A pokud máme úctu k hudbě, té krásné nesmrtelné dámě v kaméliích, tak písničky zapomeneme hned jak je uslyšíme...(21.4.2013)

• Lolita

COOO?! velice multikulturní.. rasově přátelské.. ale jinak naprosto debilní. Trapas a kýč. Možná by si měli páni tvůrci přečíst takovou tu knížku o plození, nebo si hodit opáčko z bižule, aby věděli, že jakože pani černý jak bota a sněhobílému pánovi se nenarodí šikmovokej chlapeček.(28.12.2010)

• haushinkaa

Štípněte mě, ať se probudím! Kýč plný barev a strašných melodií... Tohle je HRŮZA!(25.6.2008)

• jack.hnut

nene,Whitney se mi líbila v Bodyguardovi.A u toho asi zůstane.Šňup,to nebylo na Tebe!!!(29.5.2005)

Matka černoška, otec běloch a syn Asiat - toť poznatek, který mi nejvíc utkvěl v paměti. Princi s Popelkou - černoškou - by se mohli narodit třeba Indiáni. Jinak pohádka to není špatná, v dětství se mi docela líbila. Dneska by už toho kýče na mě bylo trochu moc.(29.9.2008)

• kaze

Typický americká rozprávka. Popoluška černoška, princ číňan, kráľovná tiež černoška a kráľ kanaďan :))To by mi ani tak nevadilo, len to chcel byť raz muzikál, raz rozprávka a vyšla z toho dosť slabá fraška...(1.1.2003)

• chalp

Černoška+beloch=číňan? viete ako sa hovorí, že film je plný logických chýb, alebo tak podobne?Tak celý tento film je jedná logická chyba a jeden z vobec najhorších filmov čo som kedy videl.(9.3.2009)

Nevím jestli to zdejším recenzentům někdo zdělil, ale tahle verze Popelky je MUZIKÁL. A muzikály hýří barvami (pravda, tady tu kýčovitost opravdu trochu přepískli) a je úplně jedno jestli tam hrají černoši, běloši, asiaté a jaké jsou jejich rodinné vztahy. Muzikál Popelka napsali Rodgers a Hammerstein (Za zvuků hudby) a poprvé byl zfilmován v padesátých letech s Julií Andrews v hlavní roli. Tato verze je jeho již druhým remakem. Hudba je úžasná (opět záleží na tom, jak moc holdujete roztančeným muzikálovým číslům), stejně fantastická je i choreografie. Scénář má svá silná místa, v některých momentech je bohužel velice slabý (opět doporučuji pustit si verzi s Julii Andrews :-). Nicméně - je to příjemné, rozezpívané, romantické a odpočinkové a já jakožto milovník muzikálů a pohádek mohu s klidem dát ****.(19.10.2007)

Nic pro Ceske divaky, dle hodnoceni zde.(23.10.2016)

• Kackucka

Hrůza, děs a běs. Jedno velké klišé, nenápadité, obyčejné, nudné.(23.5.2013)

• lola16

Jen kvůli Whoopi Goldberg dávám 2 **.(22.5.2009)

Jeden z klenotů z mého dětství, který jsem od té doby neviděl. Zajímavé pojetí Popelky s Whitney Houston jako Vílou kmotřičkou, Whoopi Goldberg jako královnou a Victorem Garberem v roli krále. Celkově mi to přišlo takové orientální (tím krásným černošsko-asijským nádechem) a hudba je překrásná.(1.5.2011)

Moje slabost. Všechny písničky znám kompletně nazpaměť. Je to úžasně barevné, král je běloch, královna černoška, princ je asiat :) Takový mírový film :) Nikdo by mě nepřemluvil dát míň jak čtyři hvězdy.(27.9.2011)

• ulvas

Popelka trochu jinak....přehnala to s opálením a Whitney tu má ještě dobrý hlas!(18.6.2010)

Místo pohádky mi to přijde spíš jako komedie :D Jako malé se mi to hrozně líbilo a líbí se mi to i teď. Asi je to tím, že je to takové ujeté. Písničky příběhu dodávají šmrnc. Kostýmy jsou taky docela šílené a vypadá to fakt vtipně :D Klasický příběh jako muzikál je mnohem lepší, než pouze modernější pojetí pohádky, které se dnes točí.(19.8.2015)

Černá popelka a asijský princ no proč ne, mně se to líbilo a hezká hudba jen podtrhla zážitek.(25.1.2017)