Dům na Manhattanu dosud patřil Bartu Hughesovi. Náhle se objevuje protivník, který chce Barta o jeho majetek připravit. Soupeř vydrží cokoliv, přežít hladomor, výbuch atomové bomby nebo se prokousat olovem či betonem. Zdá se, že je nezničitelný...ale v tomto boji může přežít pouze jeden! (oficiální text distributora)

Bloody13

Budoucí Robocop se ve svém novém domě snaží lapit hlodavce, který mu začne dělat ze života peklo. Tahle krysa je totiž nejen obrovská, ale i nevídaně vychcaná... Hodně povedená záležitost, která se může chlubit jak slušnou dávkou napětí, skoro paranoidní atmosférou a kapkou černého humoru, tak skvělou kamerou, díky níž vypadá ta chlupatá svině opravdu jako gigant. Závěr pak jde lehce do extrému s tím, že hrdina kvůli honbě na nepřítelem neváhá zdemolovat půlku baráku. Takže směle do něj, pokud stále váháte, lepší krysí horor totiž asi nenajdete. ()

Shit

Tohle jako horor opravdu moc neni, spíš takový dost velký psycho, ale nápad s krysou je docela dobrej a některý záběry jsou fakt hodně napínavý a zajímavý, jenže to fakt nestačí, ale zase musí nechat, že s přibývajícím časem se atmosféra opravdu pěkně stupňuje a závěrečný zdemolování celýho bytu je fakt suprový, prto ty 4*, jinak to zae nějak zvlášť dobrý neni ()

J*A*S*M

Strašná sranda. Vážně, ačkoli je ten příběh celkem drsný psycho a určitě nechci, aby se mi něco podobnýho stalo, tak jsem se místy fakt nahlas smál, protože ta válka člověka proti myši je prostě svým způsobem vtipná. Je to takovej mírně hororovej Hon na myš s obludně hnusným a zákeřným myšákem. PS: Hlášku You'll regret you furry fucker i její české ekvivalenty tesat :-D ()

lamps

Filmové osmdesátky postavily lidského hrdinu proti nekonečně bizarní škále nepřátel, přičemž zdejší neúměrně vychcaná krysa ještě patří k těm celkem normálním - a to je taky hlavní problém. Snímek je víceméně řemeslně v pořádku a neutápí se v hrdě proklamované trapnosti, ale je většinou hrozně umírněný a nenápaditý. Heroický a drtivě černohumorný závěr naštěstí potvrzuje, že žánrové zařazení ke komedii by bylo na místě, a hodně napravuje předchozí nevýrazné pokusy o tvorbu napětí či vytváření psychického teroru. Sorry jako, ale představa boje na ostří nože mezi dospělým chlápkem a jednou krysou je prostě bžunda, což si Cosmatos stačil ještě včas uvědomit. Slabé 3*. ()

tron

Sám doma 0: Sám s krysami na stole. Hororové krysy boli v tej dobe v móde síce nielen v literatúre (Kingova Nočná zmena, Herbertove Krysy), ale aj vo filmoch (Krysy: Noc hrôzy, Deň zvierat), ale len málokedy vznikne niečo vyložene kvalitné. Vlastne si na žiadny ultimátny horor o krysách nepamätám. Tento ním je. To bez debaty. Peter Weller (ktorý takúto brutálnu sódu neschytal ani v RoboCopoch) je strašne veľký sympaťák. Páčilo sa mi, že hoci v tomto filme hral postavu, ktorá sa divákovi ľahko mohla sprotiviť (na prvý pohľad trochu arogantný pracháč), on ju poňal ako normálneho chlapíka, s ktorým si môžete pokecať o všeličom a ktorý sa nad nikoho nevyvyšuje (naopak, viac ho baví pokec s údržbárom, než s draho oblečenými kolegami v práci). Snímke výdatnou mierou okrem Petra, parádneho domu a nechutných a hororových krysích scén, výraznou mierou pomáha depresívna atmosféra ponurého veľkomesta (také poňatie amerických veľkomiest bolo v 80. rokoch obľúbené – Maniac Cop, Terminátor). Uznávam, že krysa sabotujúca šeky je už trochu moc, nie sú nedostatočne ukázané jej rozmery (raz vyzerá ako polmetrový mutant, inokedy ako normálny potkan) a občas sú hrdinove reakcie na strety s ňou až smiešne hysterické (ale tak zas ja by som asi vrieskal rovnako...). A hoci ju stále chce zabiť (aj vlastnoručne, nielen jedom a pascami), tak vždy, keď sa mu naskytne krysa na dotyk, tak s revom utečie. Ale i tak skvelý horor s parádnou atmosférou. ()

• Kniha, při jejíž čtení vyruší "záporák" hlavního hrdinu a kterou on poté vztekle mlátí do stropu, je "Moby Dick" od Hermana Melvilla. (dokec)
  • Film obsahuje odkazy aj na iné slávne súboje človek versus zviera. Bart Hughes (Peter Weller) číta knihu "Moby Dick" a neskôr sleduje v televízii film Starec a more (1958). (beso74)