Pozoruhodná poloanimovaná a velmi černá komedie.  Stu Miley to s obživou jako kreslíř na volné noze nikdy neměl lehké, teď se na něj ale konečně usmálo štěstí. A může za to především jeho bývalá terapeutka a nyní velká láska Julie. Tak dlouho ho podporovala, až se Stu vrhnul na tvorbu Opoparchanta nejprovokativnějšího komiksu všech dob. Dopravní nehoda však přesune Stua do Země snů fantaskní říše všech nočních můr. Stua si zde velice váží, jeho noční běsy jsou prý jedny z nejoblíbenějších. Stu se ale pochopitelně v tomto k zešílení vedoucím prostoru nechce zdržet ani o minutu déle, než je nutné. Průšvih je, že cesta ven vede pouze přes propustku, kterou by musel ukrást samotné Smrti. (oficiální text distributora)

Lambruche

Neviem, prečo to má tak nízke hodnotenie. Mne to príde presné žánrové pokračovanie filmu cool world (usa, 1992). A ten má aspoň tu 54%. Je to zvláštny film, ktorý si potrebuje nájsť diváka a nie každý ho môže oceniť, ale dá sa. Spolu so spomenutým Cool world, aj tu sledujeme príbeh autora komixov, ktorý sa dostáva do svojho vysneného sveta. Tu vizuálna podobnosť nekončí, zato dejová áno. Jack sa v 92 druhom dostal do existujúcej para-reality, Miley v tomto filme sa do svojho sveta dostáva len v kómatickom sne. V tomto momente si to pýta iný pohľad na film, a myslím si, že to je bod, po ktorom sa to zlomí a vy ho určíte ako odpad, alebo pozerania vhodný kúsok. Ja si ale myslím, že film stojí za dopozeranie. ()

Duffman 97

Za mě docela příjemná komedie na víkendové odpoledne.Některé fórky byli dětinské (samotný Opičák ), některé zase celkem fungovaly (Zombie).Brendan byl jako vždy fajn.Škoda........svěřit ten materiál takovému Timu Burtonovy mohla z toho být pecka. ()