poster

Kauza: Dítě (TV film)

 • USA

  What Makes a Family

 • Slovensko

  Kauza: Dieťa

Drama

USA, 2001, 120 min

 • Estrellita
  **

  Většinou zavrhuju filmy s visačkou "TV film" předem, ale tomuhle jsem se za horečnatých dní nemoci, kdy v televizi jinak běžel teleshopping a pár jiných duchaplných pořadů, nedokázala vyhnout. A nebylo to zas tak strašné. Rozhodně přehnaně uvzdychané, dojemné až na kost a otřepaná klišé lítají sem a tam - nad tím se už jenom směju. Ale příběh je docela zajímavý a přestože všichni samozřejmě víme, jak to dopadne, stejně jsem byla zvědavá, jakou cestou se k tomu film dobere. Malým plusem je "natočeno podle skutečné události", takže ve finále bych řekla mírný podprůměr. 40%(3.12.2011)

 • Master19
  ***

  Neviděl bych to tak černě. Je to film od ženy pro ženy. Herecké výkony jsou přesvědčivé, až na Brook Shields, která mi tam vůbec neseděla. O hutnosti tématu je postaráno už tím, že se na začátku poznamená, že "film je natočen podle skutečné události", což zařazuje v dramatičnosti dvojku. Určitě teda žadný zázrak, ale mrazivá studie xenofobie a předsudků.(17.3.2005)

 • Pohrobek
  odpad!

  Jak se dokáže změnit, vždy tak oblíbený, žánr amerických rodinných dramat! Od padesátých let, kdy se řešilo, že syn nechce být doktorem jako tatínek, nýbrž potulným umělcem. O dvacet let později si mladá slečna domů klidně přivedla černocha nebo Číňana. V letech osmdesátých nebo devadesátých se hrdý otec o svém mužném synovi dozvídal, že buď chce být holčičkou, anebo že se zamiloval do jiného chlapečka. A nyní nastaly časy dvou maminek a jedné holčičky. Čeho se asi můžeme dočkat v příštím desetiletí? Vlčice, která vychovala Mauglího, se o něj bude soudit s tygrem Šer Chánem?(7.3.2005)

 • luczi
  ***

  Podobný film by nemohl vzniknout v 80. či 90. letech minulého století a už vůbec ne v 50. letech, díky za to, že vznikl alespoň v novém tisíciletí. A co nás bude čekat dál? To opravdu nevím, ale doufám, že nebude nikdo opět cenzurovat filmovou produkci předpotopní ideologií staletími ověřených "hodnot".(29.9.2012)

 • Big Bear
  ***

  Rozhodně nadprůměrná záležitost vyvolávající velké emoce. Nemusíte být družka zesnulé lesbičky aby Vám soud dítě odebral. Stačí se rozvést a mít soudem určené návštěvy třeba jednou za 14 dní k tomu či druhému rodiči. Podle zákona je to vpořádku, pro dítě je to devastující. Vysvětlujte mu když nechce jít k tomu druhému rodiči, že o tom rozhodl jeden chytrý pán či jedna chytrá paní od soudu a pak s hrůzou sledujte jak se od vás nechce odtrhnout a pláče... Sám o tom něco vím, takže film na mne v tomto ohledu velmi zapůsobil. Tady je to samozřejmě hojně okořeněno předsudky proti homosexuálům... Fakt nezávidím hlevní hrdince, už jen ta péče o postupně chřadnoucí partnerku, úmrtí a ještě tohle.... Doufám, že už jsou soudy všude dál a že Florida díky této a podobným kauzám půjde s dobou * * *(30.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace