Reklama

Reklama

Čarodějky

  • Česko Čarodějnice (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po tragické smrti Lukových rodičů si ho babička vezme k sobě. Často mu vypráví o čarodějnicích, jak jsou nebezpečné, jak je poznat a jak se jim bránit. Pak společně odjedou do Anglie. V hotelu, kde bydlí, se shodou okolností koná světový sjezd čarodějnic. Luke se schová v sále pod stůl a vyslechne, že připravují plán na proměnu všech dětí na myši v celé Anglii. Čarodějnice se stanou cukrářkami a do cukroví budou přidávat kouzelný lektvar. Pokusným králíkem se stane tlouštík Bruno Jenkins. Ani Luke však neunikne jejich pozornosti a stejně jako Bruno je proměněn v myš. S babičkou se pak pokusí překazit plány. Luke čarodějnicím sebere jednu ampulku nebezpečného přípravku a vlije ho do jejich řeřichové polévky... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

thestral 

všechny recenze uživatele

Když mi bylo osm a já tenhle film viděla poprvé, bála jsem se, bále jsem se tak moc, že jsem nechápala, jak nám ho mohly vychovatelky v družině vůbec promítnout, bála jsem se, aby se ze mě nestala holčička z obrazu, která jednou, jako stará paní, prostě zmizí, bála jsem se, abych náhodou nepotkala čarodějku podobnou těm z "pohádky". Až později jsem zjistila, že film je adaptací knihy Roalda Dahla, čímž se vlastně vysvětlila jeho nepohádková hrůzostrašnost a neobvyklost. ´Dneska už se nebojím, film považuju za skvělý, ale na čarodějky, které si v něm hrají s dětmi asi nikdy úplně nezapomenu. ()

matys12 

všechny recenze uživatele

"Pohádka" mého dětství. Pamatuji si, jak jsem na to koukal jako malý, ale nikdy mi to nepřišlo tak "creepy", jako teď v dospělosti. Už asi vím, kde se vzala má vášeň pro horory. Zvláštním způsobem (pro mě chvílemi až amatérsky (omlouvám se za tento výraz)) natočený film, ale něčím mě upoutal. Naprosto skvěle zpracované masky i efekty. Nepřirovnal bych to úplně k rodinnému filmu, možná chvílemi ani ne k dětskému filmu, ale příjemné na odpolední odreagování a zavzpomínání, tento snímek stojí. Možná to bude tím, že k tomuto filmu mám citový vztah z dětství? Kdo ví? Ale určitě se na tento skoro už legendární film alespoň jednou podívejte. ()

Reklama

cici24 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale tento film se mi vždycky líbí, když se na něj podívám. Né, že by to byl bůhví jaký trhák, ale je to milý a hrají tam výborní herci. Ono v dnešní době počítačových kouzel a masek se může zdát, že je to dost podprůměrně zpracovaný, jenže tomu tak není..Prostě super oddechovka, která mě nidky neurazí:-)) ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

Jako dítě mě fascinovala skutečnost, že čarodějnice začarovaly malou holčičku do obrazu a ona tam skutečně rostla. Už jen pro ten začátek jsem měla chuť se na to dívat znovu a znovu. Kupodivu to pro mě bylo děsivější než následné masky čarodějnic - tedy hlavně té nejvyšší. Luke (Ljuků! Pojď sem!) mi nikdy se svým podivně tupým výrazem sympatický nebyl, ale vynahrazovalo mi to vše okolo. Prostředí hotelu, nenažranej Bruno, hlavní čarodějnice (na tu roli výborná Anjelica Huston) a tak :) Takže byz mrknutí oka dávám čtyři, protože i dnes se na ten film ráda dívám a pořád mě baví. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Roald Dahl patřil v dětství k mým oblíbeným autorům a jeho kniha Čarodějnice mě naprosto uchvátila. Docela drsný příběh dvou mladých chlapců bojujícím proti nelítostným babiznám, které nenávidí smradlavé děti a chtějí je všechny vymýtit z povrchu zemského byl velice napínavý a přesto si nechával pohádkové rysy. Z filmové adaptace jsem měl docela strach, i když jsem si myslel, že úplně špatně by to dopadnout nemělo, a nemýlil jsem se. Své předloze snímek sice nesahá ani po první řádky, ale přesto se jedná o velice slušnou adaptaci, jejíž největší síla tkví v zachování původní ''světa'', jakou známe z knihy. Jedinou chybu vidím ve ztrátě skvělé hrůzostrašné atmosféry a slabému načrtnutí bezmocnosti, kterou ty děti zažívají. Rozhodně tleskám, i když podobný typ snímků nemám zrovna v lásce. 70% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Na setkání čarodějnic nejsou jenom ženy, ale i muži v ženském prádle. (ČSFD)
  • Soundtrack Stanleye Myerse nebyl ani 20 let po uvedení filmu z nejasných důvodů vypuštěn na trh. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo mj. v norském Bergenu. The Headland Hotel, kde probíhala hlavní část natáčení, se nachází v Newquay v hrabství Cornwall, a zbytek scén se točilo v anglických Bray Studios. (noelcoward73)

Související novinky

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

18.01.2019

Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni… (více)

Zemeckis a hororové Čarodějky

Zemeckis a hororové Čarodějky

21.06.2018

Robert Zemeckis (Forrest Gump, Let) natočí remake fantasy hororu Čarodějky vycházející ze stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Novou verzi budou produkovat oceňovaní tvůrci Guillermo del Toro (Faunův… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)

Reklama

Reklama