Čarodějky

• slovenský

Bosorky

Fantasy / Rodinný / Komedie / Horor

Velká Británie, 1990, 91 min

Super film... poprvé jsem k němu přišel náhodou, jen že jsem ho viděl v TV programu. Bylo to prostě best, a mám pocit, že tenhle příběh napsal stejný spisovatel jako napsal Továrnu na čokoládu. Poprvý to bylo super, nový a dobrý. Když to dávali podruhý, tak jsem si nemohl vzpomenout o čem že to je a ČSFD se mi nechtělo zapínat. Pak to začalo a já si vzpomněl... to je ten bezva film co už jsem jednou viděl!!(22.12.2014)

Již starší, ale pořád atmosférická, trochou hororu říznutá, ale pořád pohádka pro dospělé. Vzpomínám si, že jsem jí poprvé viděl jako malý kluk a i když jsem se u některých scén tehdy bál, jako celek film fungoval na výbornou. Dneska sice už strach při jeho sledování neprožívám, ale pořád se dle mého jedná o film, který plní cíle, které mu tvůrci přidělili. 70%(28.4.2013)

Film se skvělými maskami a obstojnými výkony. Každé malé dítě, které to tehdy shlédlo v našich porevolučních kinech si tuto hororovou pohádku jistě vybaví a ocení její dopad na dětskou mysl. Ti později narození (viz. komentář Shita) nejen že neocení, ale spíše pohaní, protože oni o té době nevědí nic a znají jen svůj svět :-)(27.4.2018)

Pro menší děcka to musí být dost silná káva hraničící s traumatickým zážitkem schopným dělat hluboko v psychice paseku i v pokročilé dospělosti :D :D ... Já to viděl, když mi bylo tak cca 16 a vůbec jsem nestíhal která páčka :D.. Ta atmosféra je totiž fakt nepříjemná a ani Atkinsonovy ksichty jí rozhodně nezvládnou odlehčit.(14.12.2013)

Sympatická hororová pohádka britské produkce. Uvědomila jsem si jak je tento jejich ryze osobitý způsob režie příjemný a tak diametrálně odlišný od filmové velkovýrobny z Hollywoodu. Rowana jsem tady viděla snad poprvé zahrát jinou roli než postavu oblíbeného poplety a smolaře. Příběh zlých čarodějnic, nenávidějící děti, byl osvěžující, vtipný a přiměřeně napínavý. Možná menší děti by se bály, čarodějky sice nevypadaly děsivě, to jen užásná Anjelica, ale hubily děti a se sekáčkem honily i hlavní hrdiny v podobě myší. A nějaké poučení? ... dejte si pozor na řeřichovou polévku!(25.10.2014)

• - Myši ve filmu jsou hrané krysami. (Pluhy)

• - Zabralo osm hodin, než maskéři přeměnili Anjelicu Huston do role hlavní čarodějnice. (Pluhy)

• - Na setkání čarodějnic nejsou jenom ženy, ale i muži v ženském prádle. (Pluhy)