Čarodějky

• slovenský

Bosorky

Fantasy / Rodinný / Horor

Velká Británie, 1990, 91 min

Nejedná se teda o nic extra, ale nemohu tomuto filmu upřít, jak mě bavil a navíc ta atmosféra je - alespoň v úvodu - přímo skvostná. Až škoda, že se v podobném duchu nenese i zbytek filmu. Nicméně stále se na to dá koukat. 5/10(10.12.2006)

"A už žádná škola !! Už žádný úkoly !! Budu bydlet ve špajzu.." ;)(6.2.2017)

Ty tři jsou hlavně za masky a za tu nejděsivější držku co jsem kdy viděl když jsem byl malej fakt jsem měl mráz po zádech dobrá "pohádka"(25.9.2011)

Letos (v roce 2010) dvacet let slavící pohádka podle Roalda Dahla, která díky výtečným Mai Zetterlingové a Anjelice Hustonové (která je tu spíš HustoHnustonová), strašidelné hudbě Stanleyho Myerse (který za svojí dlouhou kariéru skládal muziku pro starého Doktora Who anebo pro Ciminova Lovce Jelenů) a práci s kamerou Harveyho Harrisona (který pro změnu později spolupracoval i na Mumii, Equilibriu nebo V For Vendetta) především v první půlhodině skvěle funguje i jako dětský horror. Směrem ke konci je to už poněkud slabší, ale kvalita atmosféry je dost vysoká až k poněkud WTF konci. Každopádně pokud chcete děti naučit, že od hodných tet, které nezná, si nemá nic brát ani s nimi nikam chodit, ať vykládají co chtějí, je tohle vynikající materiál:) 70%, a kdybych víc zavzpomínal na to, jak jsem se jako škvrně u Čarodějek bál a říkal si houby čarodějky, hnusné a zlé čarodějnice to jsou, mohl bych jít i výš. A zvážit bych to mohl i kvůli parádní hysterce (s tehdy moc pěknýma nohama BTW;)) Brendě Blethyn a luxusně suše se zkrvaveným sekáčkem v ruce hostům k službám byvšímu Rowanu Atkinsonovi...ale ne, sedmdesátka bude adekvátní.(31.12.2010)

Sympatická hororová pohádka britské produkce. Uvědomila jsem si jak je tento jejich ryze osobitý způsob režie příjemný a tak diametrálně odlišný od filmové velkovýrobny z Hollywoodu. Rowana jsem tady viděla snad poprvé zahrát jinou roli než postavu oblíbeného poplety a smolaře. Příběh zlých čarodějnic, nenávidějící děti, byl osvěžující, vtipný a přiměřeně napínavý. Možná menší děti by se bály, čarodějky sice nevypadaly děsivě, to jen užásná Anjelica, ale hubily děti a se sekáčkem honily i hlavní hrdiny v podobě myší. A nějaké poučení? ... dejte si pozor na řeřichovou polévku!(25.10.2014)

• - Myši ve filmu jsou hrané krysami. (Pluhy)

• - Soundtrack Stanleye Myerse nebyl ani 20 let po uvedení filmu z nejasných důvodů vypuštěn na trh. (Terva)

• - Do role hlavní čarodějnice byla ještě před Anjelicou Huston zvažována zpěvačka a herečka Cher. (Pluhy)