Čarodějky

Čarodejnice

Bosorky

Fantasy / Rodinný / Komedie / Horor

Velká Británie, 1990, 91 min

Nemůžu si pomoct, ale tento film se mi vždycky líbí, když se na něj podívám. Né, že by to byl bůhví jaký trhák, ale je to milý a hrají tam výborní herci. Ono v dnešní době počítačových kouzel a masek se může zdát, že je to dost podprůměrně zpracovaný, jenže tomu tak není..Prostě super oddechovka, která mě nidky neurazí:-))(28.12.2009)

Nejsem fanda dětských filmů, spíš naopak, ale tohle je teda jinej odvar. Jak už je tady několikrát psáno, je to skvělej dětskej horor. Jako malá jsem tan film měla ráda a nedávno jsem ho viděla po skoro 20-ti letech a musím říct, že pořád to má šťávu a vizáž čarodějnic po sundání masek by vyděsila i mě.(30.4.2012)

Být tak sedm, osm, devět let stár, minimálně týden bych pro vzpomínku na ty krasavice inteligentní, které si tam v tom hotýlku udělaly ten svůj výroční sjezd, nezamhouřil oka… Teď však seriózně, bez spekulací, byl jsem spokojen, stopáž přijatelná, tak hloupé to taky nebylo, zkrátka film jako stvořený pro dlouhé zimní večery trávené v úzkém kruhu rodinném, nic víc, nic miň. 70%(4.12.2016)

Jako dítě mě fascinovala skutečnost, že čarodějnice začarovaly malou holčičku do obrazu a ona tam skutečně rostla. Už jen pro ten začátek jsem měla chuť se na to dívat znovu a znovu. Kupodivu to pro mě bylo děsivější než následné masky čarodějnic - tedy hlavně té nejvyšší. Luke (Ljuků! Pojď sem!) mi nikdy se svým podivně tupým výrazem sympatický nebyl, ale vynahrazovalo mi to vše okolo. Prostředí hotelu, nenažranej Bruno, hlavní čarodějnice (na tu roli výborná Anjelica Huston) a tak :) Takže byz mrknutí oka dávám čtyři, protože i dnes se na ten film ráda dívám a pořád mě baví.(30.4.2012)

Již starší, ale pořád atmosférická, trochou hororu říznutá, ale pořád pohádka pro dospělé. Vzpomínám si, že jsem jí poprvé viděl jako malý kluk a i když jsem se u některých scén tehdy bál, jako celek film fungoval na výbornou. Dneska sice už strach při jeho sledování neprožívám, ale pořád se dle mého jedná o film, který plní cíle, které mu tvůrci přidělili. 70%(28.4.2013)

• - Anjelica Huston získala za tento snímek Cenu filmových kritiků z Bostonu, Cenu filmových kritiků z Los Angeles a Cenu kritiků Národní společnosti pro nejlepší herečku. (Terva)

• - Soundtrack Stanleye Myerse nebyl ani 20 let po uvedení filmu z nejasných důvodů vypuštěn na trh. (Terva)

• - Do role hlavní čarodějnice byla ještě před Anjelicou Huston zvažována zpěvačka a herečka Cher. (Pluhy)