Reklama

Reklama

Čarodějky

  • Česko Čarodějnice (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po tragické smrti Lukových rodičů si ho babička vezme k sobě. Často mu vypráví o čarodějnicích, jak jsou nebezpečné, jak je poznat a jak se jim bránit. Pak společně odjedou do Anglie. V hotelu, kde bydlí, se shodou okolností koná světový sjezd čarodějnic. Luke se schová v sále pod stůl a vyslechne, že připravují plán na proměnu všech dětí na myši v celé Anglii. Čarodějnice se stanou cukrářkami a do cukroví budou přidávat kouzelný lektvar. Pokusným králíkem se stane tlouštík Bruno Jenkins. Ani Luke však neunikne jejich pozornosti a stejně jako Bruno je proměněn v myš. S babičkou se pak pokusí překazit plány. Luke čarodějnicím sebere jednu ampulku nebezpečného přípravku a vlije ho do jejich řeřichové polévky... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (124)

Shit 

všechny recenze uživatele

Taková blbost pro děti nic víc. I když nevim jestli je to vůbec pro ně, asi nebude nejlepší vidět jak nějaká čarodějnice mění malý děti na myši a pak je chce rozšlápnout. Ale co, já jsem zase vyrůstal na vetřelcích. Co se týče děje tak žádnej hlubší smysl nemá nebo jsem ho aspoň neobjevil, spíš mi připadal dost stupidní a i herecký výkony jsou mizerný. Aspoň že to neni moc dlouhý, protože i když jsem na to koukal jen tak letmo, tak mi to stačilo a víc jak těch 90 minut bych nevydržel ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Roald Dahl patřil v dětství k mým oblíbeným autorům a jeho kniha Čarodějnice mě naprosto uchvátila. Docela drsný příběh dvou mladých chlapců bojujícím proti nelítostným babiznám, které nenávidí smradlavé děti a chtějí je všechny vymýtit z povrchu zemského byl velice napínavý a přesto si nechával pohádkové rysy. Z filmové adaptace jsem měl docela strach, i když jsem si myslel, že úplně špatně by to dopadnout nemělo, a nemýlil jsem se. Své předloze snímek sice nesahá ani po první řádky, ale přesto se jedná o velice slušnou adaptaci, jejíž největší síla tkví v zachování původní ''světa'', jakou známe z knihy. Jedinou chybu vidím ve ztrátě skvělé hrůzostrašné atmosféry a slabému načrtnutí bezmocnosti, kterou ty děti zažívají. Rozhodně tleskám, i když podobný typ snímků nemám zrovna v lásce. 70% ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Opravdu nemusím filmy se zvířaty, filmy s dětmi - a úplně nejvíc filmy s dětmi, které se promění ve zvířata a jsou tak dvojnásobně otravné! Třetí hvězdička je za těch pár chvil, kdy se ve filmu objevil jako vždy skvělý (skvělý stylem, kdy zrovna nehraje retarda Beana) Rowan Atkinson, a také za vcelku obstojně vypadající čarodějnice... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Letos (v roce 2010) dvacet let slavící pohádka podle Roalda Dahla, která díky výtečným Mai Zetterlingové a Anjelice Hustonové (která je tu spíš HustoHnustonová), strašidelné hudbě Stanleyho Myerse (který za svojí dlouhou kariéru skládal muziku pro starého Doktora Who anebo pro Ciminova Lovce Jelenů) a práci s kamerou Harveyho Harrisona (který pro změnu později spolupracoval i na Mumii, Equilibriu nebo V For Vendetta) především v první půlhodině skvěle funguje i jako dětský horror. Směrem ke konci je to už poněkud slabší, ale kvalita atmosféry je dost vysoká až k poněkud WTF konci. Každopádně pokud chcete děti naučit, že od hodných tet, které nezná, si nemá nic brát ani s nimi nikam chodit, ať vykládají co chtějí, je tohle vynikající materiál:) 70%, a kdybych víc zavzpomínal na to, jak jsem se jako škvrně u Čarodějek bál a říkal si houby čarodějky, hnusné a zlé čarodějnice to jsou, mohl bych jít i výš. A zvážit bych to mohl i kvůli parádní hysterce (s tehdy moc pěknýma nohama BTW;)) Brendě Blethyn a luxusně suše se zkrvaveným sekáčkem v ruce hostům k službám byvšímu Rowanu Atkinsonovi...ale ne, sedmdesátka bude adekvátní. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kdyby byl Roald Dahl autorem pohádky O perníkové chaloupce, nechal by nejspíš Jeníčka sežrat zlomyslnou čarodějnicí, kterou by sice Mařenka po napínavém souboji šoupla do pece, ale ježibaba by ji ještě předtím stačila nepříjemně uhranout. Je to zkrátka tak nějak grimmovsky temnější oproti českým pohodovým pohádkám, ale oproti německé klasice je to zároveň vybavené humorem, který je ale narozdíl od toho českého ironičtější, jízlivější. Má to spíš charakter dětského hororu, který je ale tak nějak ve stylu Sama Raimiho neustále komicky shazovaný. U nás šel cestou pohádkového hororu jedině Juraj Herz, ale ten se bral příliš vážně a ironický odstup mu chybí. Díky ironické nadsázce se divák může těšit i z přítomnosti Rowana Atkinsona v nevděčné roli správce zámeckého hotelu, který marně bojuje proti invazi hlodavců v momentě, kdy se čarodějnice na svém kongrese rozhodnou všechny děti proměnit v myši. Čarodějky jsou televizním filmem, a tomu odpovídá i vizuál a uplatněné triky, nicméně obsazení je sympatické a Dahlův literární styl se nezapře. Celkový dojem: 60 %. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (12)

  • Roald Dahl, autor knihy, podle které se snímek natáčel, byl zklamán z konce filmu, který, jak on tvrdí, "se velmi liší od konce jeho velmi originální knihy". (Terva)
  • Do role hlavní čarodějnice byla ještě před Anjelicou Huston zvažována zpěvačka a herečka Cher. (ČSFD)
  • Natáčení filmu probíhalo mj. v norském Bergenu. The Headland Hotel, kde probíhala hlavní část natáčení, se nachází v Newquay v hrabství Cornwall, a zbytek scén se točilo v anglických Bray Studios. (noelcoward73)

Související novinky

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

18.01.2019

Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni… (více)

Zemeckis a hororové Čarodějky

Zemeckis a hororové Čarodějky

21.06.2018

Robert Zemeckis (Forrest Gump, Let) natočí remake fantasy hororu Čarodějky vycházející ze stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Novou verzi budou produkovat oceňovaní tvůrci Guillermo del Toro (Faunův… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)

Reklama

Reklama