Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiální text distributora)

Narciska

Je to film povedený, neobvyklý, neopakovatelně romantický a hlavně říkající, že všechny rodiny jsou více či méně svérázné a ovlivňující, přesto se nemá člověk bát být sám sebou a jít za svým snem, byť by byl sebebizarnější ()

FilmWave

Americký nezávislák o těch, kterým "americký sen" úplně nevyšel. Trochu připomene "Little Miss Sunshine", ale je víc romantický. Skvělý (až gumpovský) Adrien Brody a výborná Illeana Douglas, Milla má nevděčnou roli, kterou nezvládá. ()

GOREGASM

Příjemná romantická komedie okořeněná špetkou dramatu s tradičně výborným Brodym a neméně úžasnou a oči hypnotizující Verou. Rozhodně ne tuctový film. 75% ()

Rokle

Pár poznatků... Adrien Brody jakožto stydlivý a plachý mladík, který má touhu stát se břichomluvcem, naprosto přesný. Věřil jsem mu jeho snahu, kdy se snaží, aby ho rodina pochopila a přijala, jaký je. Stejně tak jeho absolutní neschopnost navázat nějaký jiný vztah než se svou bláznivou kámoškou. Mimochodem Milla Jovovich, která tu kámošku hraje, přehrává jak blázen, nicméně zrovna u tohohle typu filmu to je k duhu. No a Vera Farmiga už před 10 lety ukázala, že je to skvělá herečka, která dokáže zahrát cokoliv. Moc hezký závěr nezávisláku, který po celou dobu tančí na hranici absurdity a reality, ale co ho vyzvedává nad průměr je taková ta civilní pozitivnost, se kterou pracuje. ()

Xatrix

Priznam se, ze tyhle nezavislaky o malych lidickach (cti loserech) me ohromne bavi. Nedavne Little Miss Sunchine nebo prave Dummy me vzdy mohou okouzlit. Neni to ale jen ma zaujatost vuci tomuhle zanru. Film je skutecne kvalitni. Adrien Brody hrajici introvertniho mladika, ktery zije u rodicu a jeho snem je byt brichomluvec, je naprosto k sezrani a dokonce i Milla Jovovich ukaze, ze dokaze hrat!! Tenhle film Vam proste sedne. Na konci to trochu skripe (proto nedavam plne hodnoceni), ale i tak jsem si tuhle laskominku vychutnal. 8/10 ()

AnanAss

Adrien Brody se rozhodne vykašlat na práci poskoka v kanclu a vydá se na lukrativní cestu břichomluvce, kde se s jeho schopnostmi nebude problém, v obrovském množství nabídek na trhu, prosadit. Nezávislá romanťárna o jednom podivínovi, se spoustou trefných humorných situací (poslech cédéčka s vážnou hudbou na rande, první návštěva pracáku, undergroundová kapela na svatbě). I když vyrůstat v tak potrhlé rodině by se muselo podepsat na každém… takže těch podivínů je tam daleko více. Sympaťáci Adrien, Vera i strašidelná dřevěná loutka to neskutečně táhnou, avšak převyšuje je zde Milla Jovovich v roli potrhlé rebelky, která se nechce smířit s dospělostí a posunem v životě. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

Euchrid

Řekl bych, klasický kousek do zmiňovaného amerického nezávislého léta, až na to že tenhle je celou dobu naprosto příjemný a zábavný, což se ne všem podaří, ale zase zato platí trochu větší porcí "pohádkovosti". Navíc má ještě bezchybné obsazení. Brody je sympaťák všude a tady vás prostě přesvědčí o tom, že looseři můžou být skvělí. To Mila taky a její první koncert jsem si užil. ()

sulda007

Já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Adrien Brody jako vždy perfektní, Milla Jovovich pobavila, loutka taky, ale ve výsledku mě ta zápletka chvilkama i trochu štvala ()

Soubi

Chvíli trvalo, než jsem si zvykl na zvláštní atmosféru tohoto filmu. A než jsem uviděl Millu v roli Fangory :D - ta příjemně osvěžuje dojemný příběh nesmělého Brodyho a jeho lásky. Loutka je správným tipem na příjemně strávené odpoledne. PS: občas mi vadila křečovitost a chtěnost, naopak plusem byl opravdu pěkný druh humoru. 4* ()

Dslike

Pre mna prijemny film ale bohuzial len na jedno zhliadnutie, nejak extra som sa nebavil aj ked Milla tam obcas tu atmosferu posunula vpred. Vera Farmiga bola ako vzdy vynikajuca no film ako taky to nezachrani. Asi najviac ma pobavila uplne posledna scena ,,I'm Michael" . ()

Might_X

Adrie Brody a Milla Jovovich (která je coby mladá freaky bruneta totálně k sežrání) jedou perfektní výkon, který je doplněný rafinovaným humorem. Trochu škoda jen superklišé finiše. ()

Ellway

Viděla jsem to jen náhodou a bohužel mě to nějak neuchvátilo, ale věřím, že jsou tací, kteří na tenhle film nedají dopustit. No já jim to neberu. ()

ElKamil

Vynikající a příjemný film, postavy, herci, humor, všechno. Ze všeho nejvíc se mi líbila postava Milly Jovovich, ale Adrien Brody ani Vera Farminga za ní vůbec nezaostávali. Skvělé. ()

jessic

Adrien Brody v roli nesmělého mladíka, který díky loutce dokáže vyjádřit své city. Povedené, ale podruhé vidět nemusím. ()

kolly13

Brody je takový borec, že přenechá piedestal i dalším hercům, přestože by to utáhl celé sám. Farmiga je určitě sympatie vzbuzující, ale hned se vkrádá otázka, proč asi je tato postava pěkná a sexy, nikoliv obézní a stará... ()

foils

Tento film je krásnou ukázkou nesmyslnosti debat o českých "chcípáckých" filmech. 5 postav loserů, již nakonec přijdou ke štěstí, podle zdejšího hodnocení soudě nikomu příliš nevadí jen proto, že je nenatočil Ondříček nebo Marek? :) Netvrdím, že by české filmy ze současnosti byly obecně lepší než Loutka, ale ať mi nikdo nevykládá, že jsou výrazně horší. ()

kajza80

Byl to takový neobvyklý romantický film. Bavilo mě to i díky té loutce. Bylo to prostě něco jiného než klasické romantické komedie. O Mille Jovovich jsem nikdy neslyšela, ale díky tomuto filmu, jsem ji asi logicky poznala a zaujala mě svou rolí, kterou dost dobře ztvárnila. Ta ten film víc oživovala svým humorným vyjadřováním.=nevím, jak zní český dabing u tohoto filmu, ale doporučuji shlédnout v originálu. Film jsem objevila přes Veru Farmigu a určitě jsem ho neviděla naposledy. ()