Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiální text distributora)

Kamca_

Jedním slovem výborný! Mělo to trochu pomalejší rozjezd, ale potom to stálo za to. Millu Jovovich jsem v takové roli viděla poprvé a její výkon byl skvělý a nejen její. Bez váhání dávám 80% a určitě jsem to neviděla naposledy. ()

Lacike

Príjemný typický nezávislák svojej doby. Sympatický hanblivý hrdina (Brody je v tejto polohe najuveriteľnejší), ktorý absolvuje cestu premeny k schopnejšiemu človeku plus kopa zábavne divných vedľajších postáv. Najviac ma bavila totálne trhlá Milla Jovovichová. Nakoniec všetky drobné línia sa pekne uzatvoria. Iba tri hviezdy tomu dávam preto, že síce sa na film dobre pozeralo a ani na chvíľu nenudil, ale nijak zvlásť ma za srdce nechytil. Proste príjemná jednohubka. 6/10. ()

Martinibaby

I přes moji iracionální fobii z loutek, jsem moc ráda, že jsem se na tuhle Loutku podívala. Tři jména - Adrien, Vera a Milla. Obzvlášť Milla. ()

MoiJe

Nezavisle filmy su pre mna asi ako pochody pre prijemny posluch klasickej hudby Tento sa mi ale pacil! O Brodyho umeni asi nepochybuje nikto a vsetci ostatni tiez boli skveli. Naviac ukazka toho ze zmena cloveka vo filme nemusi byt stale rovnaka, temer ako "pripravit-pozor-start". ()

Terva

Americká komedie s romantickými prvky je první samostatnou režií nezávislého filmaře Grega Pritikina. Kdo to tady mluví ? ()

Defaultovna

Takže niekoľko poznámok k tomuto nenápadnému, no napriek tomu výnimočnému kúsku: 1) Už samotná skutočnosť, že z aktuálnych 1154 hodnotení sa tu nenachádza ani jeden "odpad!" svedčí o tom, že Dummy nie je z kategórie bombastických filmov, ktoré si publikum buď zamiluje, alebo fatálne znenávidí. Ide skôr o naozaj veľmi príjemné, nevtieravo vtipné, skvele zahraté malé veľké dielo, ktoré je tiež dôkazom toho, že slovné spojenie "romantická komédia" nemusí automaticky znamenať sled kŕčovitých, prehnaných koitálnych scén - (SPOILER) - ústredná dvojica absolvuje len šokujúci počet vášnivých bozkov - 1 kus a aj to nenápadne, bez toho, aby sa kamera sústredila priamo na dané subjekty. 2) Adrien Brody sa pre mňa stáva neoficiálnym kráľom neohrabaných, tragikomicky pôsobiacich introvertov, ktorých jediné vzrušenie v živote spočíva v kamarátskom vzťahu s diametrálne odlišnou osobou navyše opačného pohlavia. Opäť SPOILER: Zo začiatku som sa obávala že romantickým vyvrcholením filmu bude uvedomenie si vzájomnej lásky Stevena a Fanny, ale pánboh zaplať, nestalo sa. Brodyho (nielen) bruchovravecký výkon v kombinácii s jeho psím pohľadom ma dostal na kolená. 3) Hudba: ústredná pieseň (ktorá sa potom vyskytuje ešte raz, takmer pri konci) ma očarila hneď na prvé počutie, dopíšem koment a idem si ju stiahnuť. Zlatým klincom hudobnej zložky tohto filmu však ostáva svadobné vystúpenie metalovej kapely, interpretujúcej židovské odrhovačky. Nemám slov, Milla, si hviezda! 4) Fanny. Okej, zo začiatku mi táto podoba Jovovichovej nehorázne išla na nervy (Viď môj komentár k filmu Juno), ale dostala ma svojimi kreatívnymi spôsobmi, akými pomáhala Stevenovi získať ženu svojich snov. Nápis na dverách :-D takmer som umrela. Na záver ešte pár prívlastkov - Vera Farmiga fascinujúco krásna, krpaňa, stvárňujúca jej dcéru, hrozne rozkošná, bábka desivo-úchylno-vtipná, rodina hlavného hrdinu na šľaktraf a Jared Harris AKA psychotický tragéd-herec-amatér celkom zábavný. NA plný počet to nie je, ale potešilo a pohladilo po duši. ()

kareen

První polovina filmu se mi hodně trefila do noty svým ulítlým humorem a více než malým množstvím svérázných postav. Adrien Brody byl výborný jako vždy, Vera Farmiga neobyčejně milá a nepamatuji si, že by mě Milla Jovovich v něčem bavila víc, než jako tady její dost ujetá mladá rockerka. To všechno bylo moc fajn. Bohužel v druhé polovině jako by rozepsaný scénář převzal nějaký jiný, dost netalentovaný autor a pak už šly předchozí kvality pořádným sešupem dolů. Zamilovaná dvojice, které to výborně klapalo, se jen kvůli umělému natahování děje bezdůvodně rozešla, největší prostor najednou dostala se svými promarněnými ambicemi zpěvačky (nechápu proč, ten její zpěv nebyl tedy nic moc) sestra hlavního hrdiny a pak do toho namontovali jejího psychotického manžela, který už tu nesourodou směsici dorazil docela. ()

PKD

Milla v roli frackovité punkerky a příležitostné zlodějky, je absolutné nepřekonatelná!!! 2.polovina je sice už méně vtipná a vice romantická (nic proti tomu) ale i tak vznikl velmi dobrý film. Dodnes mám záchvaty smíchu při scéně, kde plachý Brody, pustí na svém vysněném 1.rande desku (kterou pro něj ukradl, hádejte kdo?) a v intimně osvětleném pokoji, začne bez varování hřmít jeden se slavných pochodů od Johna F.Sousy (která btw, je použitá ve znělce Monty Pythonů, nekecam). To je skoro na infarkt. Jsem moc rád, že jsem si tenkrát přečetl ten tip v Tvmagazínu:-) a též se zde pro mě po1. objevuje Jared ´Crozier-Legasov-Moriarty´ Harris v totálně ujeté roli, u které nevíte...zda se mu smáti, či z něj býti znechuceni.;-) ()

RAiken

Slaďoučký pokrm, který chutná v jakémkoliv množství a v jakoukoliv noční či denní hodinu. Láskyplná sonda do života jednoho obyčejného člověka, který chtěl jen získat respekt svého okolí, splnit si svůj odvěký sen a nadto získat i ženu svých snů. Rovněž krásná studie herectví, ať už v případě poeticky hrajícího Adriena Brodyho, kterému se zrodily herecké geny i v břiše a dokáže zastat i herectví dřevěné loutky a dodat jí emoce či v případě Milly Jovovich, které byl dán prostor, aby si zkrátka zahrála co chtěla, a to se jí i podařilo, i když její ztřeštěná postava asi nesedne každému. Jeden z filmů, které dokoukáte, i když se vám bude chtít sebevíc spát a ještě pak usnete s kouzelným úsměvem na tváři, neboť pochopíte, že to, co jste viděli bylo obyčejné hřejivé lidské umění a po tomhle filmu propadnete filmovému světu znova a docela... ()

PogoJoe

Nejsrandovnější v téhle komedii byla rozverně skvělá kamarádka Milla Jovovich. Nejpůvabnější "milá sympaťačka z pracáku" Vera Farmiga. Nejroztomilejší naivní stydlivost Adriena Brodyho. Nejvychrtlejší Illeana Douglas. Nejotravnější matka Jessica "nechceš sendvič" Walter. A nejděsivější: Dummy, dřevěný panák, jehož oči mi od začátku naháněly hrůzu (nějak mi připomněl Chuckieho). Milá a kouzelná komedie se skvělými herci, rozhodně doporučuju... ()

Mairiel

Film jsem viděla už dávno a moc si z něj nepamatuju (to možná taky o něčem svědčí...), ale kvůli přehledu si ho ještě s odstupem ohodnotím svou obligátní čtyřkou... ()

Skip

Skvělý film. Parádně jsem se bavil hereckými výkony všech zúčastněných. Podle mého názoru také nejlepší role, jakou kdy odehrála Milla Jovovich. ()

Sheldra

Ani nevím, kdy jsem naposled dostala takovej záchvat smíchu jako u scénky s komorní balicí klasikou - pohled na Brodyho a Farmigu, tísnící se na opačných koutech sedačky za doprovodu německé pochodové hudby mě málem zabil. Brody je génius, to už nemá cenu ani komentovat, ostatní skvělý, celý to působí takovým skvěle svěžím a švihlým dojmem. ()

Gereth

Celkem netradiční romantická komedie obcházející se bez větších záporáků, soků v lásce a zásadnějších zvratů. Jedna z těch o které si většina diváků řekne, že byla milá. Nic srdceryvného, ale potěší. Staticky sledujeme několik dní z života nesmělého (výborného jako vždy) Brodyho. A je to dost obyčejný život. Ocenil bych větší prokreslení charakterů a trochu více zatlačit na pilu. Jovovich to se svým free herectvím trochu přepískla, ale vyžehlila si to u mě hudebním číslem na svatbě, které bylo překvapivě opravdu dobré. Ostatní mi přišli spíše do počtu. // 60% ()

easaque

+3* typický festivalový nezávislý snímek, který dokáže pobavit i dojmout. Nesmělý chlapík díky loutce dokáže v sobě povzbudit své sebevědomí a vymanit se závislosti na své židovské rodině. Samozřejmě je to celé naivní a potrhlé, ale přesto to nějak funguje. Za sebe dokážu dát lehce nadprůměrné tři hvězdičky a malé doporučení zejména vyznavačům nezávislé scény. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

xjane

Teda já nevim, ale mě ta loutka chvílema i děsila, byla jak živá:) Jinak Adrien Brody v jedné ze svých dalších výborných rolích - nesmělý Steven, který nachází svou jistotu až ve svém "druhém já" loutce. Při jejich konverzaci jsem se jen přihlouple usmívala:) Navíc spousta dalších zvláštních postav - Milla se mi ve své roli potrhlé kamarádky taky moc líbila. 80% ()

Silverluv

Příjemná romantická komedie, která má především dvě devizy. A to výborného Adriana Brodyho v hlavní roli Stevena, nesmělého, nezkušeného a neustále tápajícího človíčka, a neméně dobrou Milu Jovovich coby jeho jedinou kamarádku, úleťáckou rockerku Fangoru (děsné jméno), která mu zbyla ještě ze střední školy. Ještě nesmím zapomenout na skvělou Illeanu Douglas v roli Stevenovy sestry. Klasické schéma, kterak nesmělý mladík najde životní lásku už tady bylo mnohokrát, a nejsem si jisý jak by to dopadlo nebýt právě Brodyho a Jovovich. Nicméně, příjemně dojemné, zábavné, rozhodně žádná nuda, jako u předešlých snímku letošního amerického nezávislého léta. ()

Wormboy

Dalsi z radu malych velkych filmov, ktore cloveka chytia za ruku a prevedu cestou spolocne s hrdinami, ich vitazstavami a padmi, nas pri tom skvele pobavia a donutia zamysliet. Taketo filmy mam proste rad.4,5/5* ()