Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiální text distributora)

laik_60

zaujímavý úsmevný príbeh, výborný Brody (chalanisko má fakt talent) !!!! Milý židovský humor. Oplatí sa k filmu vrátiť. ()

dr.fish

Tomu říkám kvalitní cajdák! V podstatě romantická komedie o chlapíkovi, který si neuměl najít ženskou a tak si pořídil loutku, aby si měl s kým povídat. Život v rodičovském domě s tátou, mámou a sestrou nepřináší obvykle mnoho posunů směrem k dospělosti, zvlášť v případě zdejší rodinky plné podivínů a bláznů. On v podstatě nikdo, kdo se pohybuje kolem našeho hrdiny, není úplně normální. Přesto si svou cestu životem za vydatné spolupráce své loutky proklestí. Typické "nezávislé léto" se všemi aspekty, dobrým obsazením, nadhledem a vtipem. 90% ()

Lamprea

Po druhém shlédnutí nemůžu jinak, než dát plný počet. Perfektní Adrien Bordy, a překvapivě, i perfektní Milla Jovovich k tomu moje oblíbená Vera Farmiga. Co víc si přát, hm? ()

Raven0

Vtipná, vulgárnímu humoru se vyhýbající, americká komedie o břichomluvectví? Ehm, ta kombinace je dosti děsivá. Ale ono je to opravdu zábavné. I Milla je moc príma a když zpívá klasické židovské písně v rockovém podání její kapely a to vše na židovské svatbě... Člověku až tečou slzy smíchem. Koktejl dojetí, vtipu a romance perfektně namíchán a protřepán. Tak podávejte na stůl! ()

vendysek

Nesmírným nábojem optimismu disponující film, který je zároveň chytrý, když uchovává ztroskotaneckou realitu i v největším momentu štěstí. ()

Ludivitto

Výtečně zahraná "romantická komedie". Z herců musím nejvíce vyzdvihnout A. Brodyho a až překpapivě dobrou M. Jovovich. ()

Fony

Pokud si myslíte, že Milla Jovovich dokáže tak akorát zabíjet zombíky, po tomhle filmu možná změníte názor. Za roli trhlé punkerky si zajistila místo v mém srdci, i kdyby už nikdy nenatočila nic pořádného... a Adrien Brody a Vera Farmiga nejspíš taky. Jeden z těch příjemných filmů, co vás pohladí po duši a zvedne náladu, přesně, jak máme rádi. Pro milovníky břichomluvectví povinnost. ()

Frankie

Přibližně do poloviny výtečný snímek sledujícíí Stevenovu osobnost a život, který je na povrchu usměvný ale v hloubi smutný a dojemný. Druhá čast ovšem ztrácí, předevsím kvůli zbytečnému odvracení pozornosti od Stevena a jeho "vztahu" s loutkou. Nebýt zavěrečné roztříštěnosti a žánrových stereotypů jednalo by se o poutavý a zapamatování si hodný nezávislý film. ()

ti88na

Krásny príbeh o jednom nesmelom mužovi, ktorý sa prostredníctvom bábky dokázal otvoriť nie len ostatným, ale aj sebe samému. Jeden z tých filmov, po ktorých pozretí sa až cítim lepšie, doslova pohládza dušu. Nikto by úlohu Stevena nezahral roztomilejšie a presvedčivejšie ako Adrien Brody. Človek si ho okamžite zamiluje a tých príjemných 90 minút som v jeho spoločnosti veľmi rada strávila a celý čas mu držala palce. ()

Macik

V tomhle snímku A.Brody dokazuje že je to PAN herec... Jen mi tam zezačátku vadila Mila připadalo mi že docela dost přehrává ale pak jsem si na ni zvykl a užíval jsem si tenhle film do poslední minuty.. ;) ()

simply

Tohle není úžasný, ale přímo kouzelný film. Adrien byl fantastický břichomluvec a Millina ukecená Fangora, mi taky sedla. Tohle je asi její nejlepší film. ()

hell_boy

5 hvězdiček jak vyšitých. Skvělý film, který dokáže rozesmát i rozbrečet. Silnou stránkou je velice zajímavý scénář, který je tak trochu "ujetý", hlavně kvůli tomu, že většina hlavních postav není na první pohled úplně normální. Fantastické herecké představení předvádí Adrien Brody, ale bravurně mu sekundují hlavně ženské představitelky Milla Jovovich, Vera Farmiga i Illeana Douglas. Nádherný film, který snad nemá slabé místo a stojí za zhlédnutí a ne jenom jednou. ()

Klajnik

Zprvu milej film. Jen škoda, že po obsahové stránce nepřekvapí. Ve svém závěru způsobil, že po skončení ve mě nic nezanechal. Svým stylem mi to připomnínalo Submarine. A takovej Paterson na mě fungoval lépe. ()

axiom

Příjemný film s příjemnými a mně milými herci. Schema je sice obehrané - jak nesmělý mladík k lásce přišel, je ale zpracováno vtipně a i herci ve vedlejších rolích táhnou film (hlavně je skvělá Milla Jovovich). Vtipné jsou i scény s loutkou, například ve škole pro břichomluvce, rozhovory před zrcadlem nebo nákup oblečení. Jedná se pro mně asi zatím nejlepší film letošního amerického nezávislého léta. ()

Berry

Nečekala jsem kdo-ví-jaký zázrak a možná proto přišlo velice příjemné překvapení. Adrien je moc dobrý herec, to už dokázal mnohokrát a tohle by jeden z jeho nejlepších výkonů. Nejlepší výkon za celou svou kariéru podala taky Milla Jovovich, která byla dokonalá. A to jsem ji neměla ráda po Residen evil: Apokalypsa... Tady si to u mě ale krásně vyžehlila... V podstatě všechny výkony byly moc dobré, stejně jako film sám. Trvá jenom 90 minut, takže se nudit nebudete!!! Jak mně je líto, že jsem si Loutku nenahrála!!... ()

KOZEL84

Já už to viděl kdysi v Nezávislém Létu a pamatuju si jak sem poprvé uviděl Veru Farmigu.Čelist mi spadla na zem,ani sem nevnímal o co tam jde.Ted už sem to vnímal celé (no pár zasněných pohledů bylo;-)).Je to přesně ten typ příjemného filmu kde Loser (tady nejeden) ke štěstí přišel.Obsazení snad nemohlo být lepší.Všem těm lidem to člověk musí přát.Mila Jovovich se mi asi nikde nelíbila víc než tady a Brodymu stačí hrát jen pohledem.Vtipný,hrozně milí film.A taky ta Verunka.To až bolí jak je tu krásná;). ()