Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiální text distributora)

jojo-Jozin

Už si ani nevzpomenu na názvy všech těch kung-fu mlátiček, které jsem zhlédl na stařičkém videu ve sto padesáté kopii s rychlodabingem. Tahle byla jedna z těch lepších, ale kdyby jsem jí dal větší hodnocení, ukřivdil bych jiným filmům. Nejvíc mi utkvěl v mysli asi ten zvuk, každá rána je jako když praskají kosti :-) ()

Karmin

Vzhledem k tomu, že mě v tomto případě neovlivňuje nějaká nostalgie typu "můj první kung-fu film viděný na zrnité videokazetě propašované z východního Německa", tak mě ten film nijak neuchvátil :-/ Je mi jasné, že příběh nebyl zamýšlen jako hlavní lákadlo, a proto jeho primitivnost neodsuzuji. Ale ty souboje, na kterých to naopak celé stojí, jsou s postupem času čím dál tím víc nudné a opakující se. Ještě tak nejlíp dopadají střety se zbraněmi, ale koukat se pět minut na to, jak dva borci předvádějí stále se opakující prostná cvičení.. .Vždyť oni se většinou ani nesnaží zasáhnout jeden druhého! Jenom tak machrují jako na soutěži, samozřejmě s doplněním těch strašných umělých zvuků "vžuum" a "whuuf". A navíc je hlavní hrdina tak nepředstavitelně nesympatický! A prý že atmosféra staré Číny? Humorné scény? To už bych se tedy radši znovu podíval na WING CHUN. ()

Tamten

Místy kvalitní podívaná, hlavně když člověk sleduje, co všechno herci skutečně dokáží. Příběh je ale tak šílený, že to tentokrát i vadí (a to jsme v kung-fu filmech zvyklí na ledacos). Přidrzlý mladík, který se naučí mistrně kung-fu během pár dní a za rok se stane neporazitelným je ale dost silná káva. ()

Armin82

Jedna z mnoha bojovek tehdejší doby a určitě jedna z těch lepších. Třem těžko zastavitelným bojovníkům se postaví jen jeden muž,který má sice převahu,ale dostane nečekaný dárek v podobě nože, přímo mezi žebra.Během sekundy i tak dokáže zmizet,schová se v nedaleké škole a začne učit jednoho ze zdejších nemotorných žáků. Ten jenom trénuje a po pár letech se vrátí zpět do školy,kterou zabrali právě výše uvedení tři bojovníci a hodlá se pomstít,protože mu zabili mistra a toho druhýho drží jako vězně. Jednoho po druhým, chvílema spíše úsměvným stylem boje porazí a zabije, až se nakonec střetne s tím nejlepším.Neřešim stereotypní scénář,ani dabing na kterém se podíleli tři lidi a i když to byla chvílema spíše komedie,bojové scény se mi líbily a spravedlnosti bylo taky učiněno za dost ---->80% ()

Jan.S.Harold

Tyjo, tohle jsem viděl kdysi na základce na nějaký příšerný VHS. Koukám, kolik obrazů mi z toho utkvělo, aniž bych věděl, že jsou z toho. Mnoho bodův za vzpomínky a nostalgii! ()

Likan7

Příběh nestojí za řeč. Kung fu tu je ale naprosto parádní a finální souboj je zatím to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl. ()

john.h

Klasika se špičkovou choreografií, ve které jde hlavně o souboje. Na druhou stranu jde i bez soubojů o zajímavej žánrovej mix, o kterém člověk neví, jestli to je akční film, drama, krimi, nebo komedie. Od všeho tam je trochu. Pozornost si zaslouží určitě i to, že v soubojích, kde herci předvádí doslova gymnastickou akrobacii, jsou i opravdu dlouhé chvilky bez střihu. ()

unrocker

Každá bojová scéna každý souboj to je pocta KUNG-FU a jeho obdivovatelů. Tohle beru asi jako nejlepší ze řady šaolinů! ()

bakulator

Der Shaolin Gigant jsem včera shlédl po devatenácti letech a utvrdil jsem se v tom že tento film stále patří mezi nejhodnotnější kung-fu klasiku. Skoda že jen hlavní hrdina je hnusnej jak opičák ala Sun Wu Kung ()

Olafsson

Třetí ze svaté shaolinské trojice mého dětství (36.komnata, Mistr Shaolinu, Gigant Shaolinu)... z dnešního pohledu nejslabší z nich (křečovitý humor, na můj vkus příliš mnoho akrobacie v soubojích).. Mistr Ching je ale super cool! Skvělý závěrečný souboj s hlavním padouchem... Zasloužené 4 hvězdy.. ()

maldoror16

V rámci SB kung fu flicků jedno z těch nejlepších. Klasicky prostinký děj, ale hodně soubojů, fajn kamera, pár opravdu skvělých a památných soubojů a samozřejmě parádní charismatický záporák v podání výborného Johnny Wang Lung Weie, pro mě jednoho z nejoblíbenějších představitelů žánru. ()

Valenta28

Výrazně lepší, než můj poslední zhlédnutý film od Shaw Bros. Byl doplněn větší salvou humoru, ale i zamyšlení nad spravedlností. Scény s bojem absolutně nepopsatelné, bratři Shawové si s tím dali nadmíru záležet. Paráda! ()

Mors_Mortis

Úplne prvý kung-fu, ktorý som videl. Je zaujímavé, ako preniesli komický efekt a vtipy aj do súbojov. Takéto odľahčenie situácie ale nemusí všetkým vyhovovať. Smrť Kaovo nového majstra bola veľmi tragická, no Traja draci si začali s tým nesprávnym. Celkové hodnotenie - 85% ()

HKstars

Další old school, superslavný v našich končinách (jako Gigant Shaolinu), ale z dnešního pohledu už na své kolegy ze svaté trojice (Gigant, Mistr, 36 komnat) trochu ztrácí a to i přesto, že vyjel ze Shaw Brothers mezi posledními. Až v roce 1980. Začínáme sympaticky hospodskou rvačkou, při které se utká slavný mistr s trojicí rabiatů (viz název), z nichž se každý specializuje na nějakou bojovou fintu. Jeden má dýky, druhý krátké meče a třetí využívá jako zbraň svůj cop. Ten je taky nejnebezpečnější, protože má bílé vlasy a velké obočí a ti jsou zdaleka nejhorší (hned po trpaslících ;). Souboj je velice koukatelný, dokonce s revolučními prvky v Shaw Brothers filmech - 360tky a další zajímavé kopy, i když na druhou stranu se při combo úderech příliš nehledí, když někomu noha ujede a kop se nepovede. Důležitější přeci je, aby se v jednom záběru stihlo patnáct úderů. K čertu s tím. Tři šmejdi mistra podle přizabijí, když na něj zaútočí společně, tomu se však s dýkou v břiše podaří utéct. Natrefí na školu bojových umění, kterou vede jeho bývalý sok a jejího nejmladšího žáka, kterého se mistr ujal, ale nestará se o něj, takže si z něho ostatní studenti dělají legraci a všemožně ho buzerují. To však neznamená, že není dobrosrdečný až na kost. Ideální student. Mistr ho po nocích naučí pár žebrolomů, jenže při sparringu s mistrem se hrdinovi podaří úder, který je až příliš povědomý (nechybělo moc a mistr by měl další tři zlomená žebra). Tím dojde k odhalení a následně i zabití našeho nového mistra (kop do rozkroku je nebezpečnější než si myslíte). Takže je splněna standardní formulka a hrdina může trénovat, aby se ve finále pomstil. Téhle pasáži je věnováno jen pár chvil (legendární "protržení" lavoru při tréninku kontroly dýchání). Tři šmejdi se mezitím usadí v jeho bývalé škole, takže se jedná i o splacení dluhů starému učiteli. No není to fajn? Popravdě... ne tak docela. Není problém překousnout klasické lokace (tyhle uličky Shaw Brothers používali ve všech filmech), dokonce i vlasovou konfiguraci hlavního hrdiny (i když to už je na hraně ;), ale na tom zbytku vážně není moc co chválit. Soubojů je dost málo a jejich choreografie vám obočí nevytrhne (některé kopy se hrozně opakují), a šikanovací komika nesahá takovému Drunken Masterovi nebo Škole hada ani po kotníky. Abychom to neprodlužovali. Three Evil Masters ničím neurazí (až na ty hrdinovy kadeře), ale v nabité konkurenci také nemá šanci ničím zaujmout. Tehdy v době hongkongského temna v českých půjčovnách jsme mohli obdivovat relativně dynamickou choreografii, ale dneska? Všude kolem rotují desítky lepších filmů a divákům čas je až příliš cennou komoditou. Rozmyslete si dvakrát (možná i třikrát), jestli vám jeden maník v bělovlasé paruce a pár zajímavějších okamžiků stačí k zabití půldruhé hodinky. 50% ()

Canniosh

Kung-fu řezba of začátku do konce ... skvěle nasnímané souboje, atmosféra staré Číny, bohužel Shaolin se zde v rozporu s názvem nijak nevyskytuje ... jeden ze skvostů kung-fu filmů. ()

montel

Tři Draci tyranizují zemi,vraždí a loupí. Zastavit je chce mistr Jin. Je však zákeřně zraněn. Téměř mrtvého ho najde mladý nešikovný student Gao. Mistr Jin ho začne učit svému umění. Po delší době se mistr Jin opět utkává s Draky a tentokrát je v souboji zabit. Mladý Gao se chystá svého mistra pomstít...Příšerný český dabing ubral na mém hodnocení. Hlavní hrdina je o ničem,ale na druhou stranu perfektní záporák Wang Lung Wei. Hezkých 60% ()