poster

Vrah od Green River (TV film)

 • USA

  The Riverman

 • Slovensko

  Vrah od Green River

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2004, 91 min

Režie:

Bill Eagles

Kamera:

Steve Cosens

Hudba:

Jeff Rona

Producenti:

Greg Copeland

Scénografie:

David Hackl

Kostýmy:

Kate Rose
(další profese)
 • TheRaven
  ***

  Green River Killer (GRK), vlastním jménem Gary Ridgway. Ze začátku klasické schéma, tentokrát druhá ze dvou oblíbených variant vyprávění – pohled vyšetřovatele. Tvůrci se zaměřili na zřejmě nejzajímavější část Ridgwayova případu, a to na výpomoc s tvorbou vrahova psychologického profilu od samotného Teda Bundyho. Ten se postupně stává hlavním hrdinou filmu a na Garyho se tak trochu zapomene a rozuzlení jeho případu je zachyceno až v několika posledních scénách. Motiv přechodu od GRK k Bundymu sice je naznačen, ale působí trochu křečovitě a film ve výsledku dosti nevyrovnaně (rozuměj, jsou rozpracována dvě různá témata a ani jedno není pořádně dotaženo). Pokud bych měl hodnotit z hlediska očekávání příběhu o GRK, tak bych byl jistě velmi nespokojený, ale jelikož nehodnotím očekávání, ale výsledný dojem, zohledním i zajímavé ztvárnění posledních Bundyho dnů a zpětnou sondu k jedné z jeho vražd, je The Riverman v rámci žánru ryzím, leč příjemným průměrem. Slabé tři.(21.5.2013)

 • manonfire
  ***

  Film o Bundym, nikoliv Ridgwayovi. On taky Gary měl IQ někde na 2/3 Teda, takže když už poslouchat žvásty sériového vraha, tak alespoň v celých větách a ucelených myšlenkových pochodech. Člověka ale musí fascinovat, jak se tito zbabělci cítí být něčím vyšším, než je řadový človíček a jejich nutkání považují za podnět vyvoleného. Škoda, že neexistuje záznam histericky plačícího Teda, když ho vlekli k elektrickému křeslu. To by byla teprve pořádná sonda do duše. 60%(26.10.2014)

 • nash.
  *

  Nudné televizní rádoby psychologické drama, které se schovává za skutečný případ, s nímž má ovšem jen pramálo společného. Klame už názvem, neboť vrahovi od Green River se téměř nevěnuje a Reichert, hrdina onoho skutečného a hodně silného příběhu, je odsunut do role pouhého statisty. To vše, aby mohla být rozehrána nudná konverzační tahanice mezi jiným skutečným vrahem, Tedem Bundym, a smolařem s policejním odznakem, který ho chtěl chytit, ale nechytil. Nudné, nezajímavé, občas poněkud chaotické.(6.1.2017)

 • Žralok
  ****

  Film podle skutečného příběhu. V řece Green river i v jejím okolí se začnou nalézat mrtvá ženská těla v různé fázi rozkladu. Policie je naprosto bezradná. Jisté je pouze že se jedná o bestiálního masového vraha a že rozhodně nehodlá skončit. Pokrok je zaznamenán až když se nabídne s pomocí jiný psychopat. Známý a usvědčená zabiják, který čeká v cele smrti na svou popravu. Ted Bundy. Ačkoliv vrchní vyšetřovatel má pochyby. I proto že vedl vyšetřování právě Bundyho případu. Nakonec mu nezbývá nic jiného než nabídku přijmout. Nakonec je tato spolupráce pro policii mnohem výnosnější než původně kdokoliv čekal. Tento případ se stal silnou inspirací pro Thomase Harrise. Autora knih o Dr. Lecterovi. Konkrétně při psaní románů Červený drak a Mlčení jehňátek (Oba se dočkali stejnojmenného filmového zpracování. V případě Červeného draka dokonce dvou. - Manhunter (1986) a Red Dragon (2002).)(7.12.2013)

 • POciSEM
  **

  Neni to až tak špatný ale režisér byl asi uplně odvařenej z Teda Bundyho a tak je ten film spíš o něm. Titulní masakrátor se ve filmu zjeví všehovšudy jenom na 3 minuty a to když ho vyslíchají jako podezřelého a uplně na konci když je zatčen a odsouzen. Teda na to že to byl jeden z nejpilnějších vrahů Emeriky se toho o něm z tohodle filmu nedozvíme skoro nic. Jako film o Tedu Bundym dobrý ale jmenuje se to snad vrah od green river ne? Trochu podvod(9.4.2013)

 • - Film je natočen podle skutečné události. (Martin00x)

 • - Gary Leon Ridgway sa stal podozrivým z vraždenia na Green River už v roku 1983, ale bol zatknutý až 30. novembra 2001. V roku 2003 bol odsúdený na 48 doživotných trestov a 10 rokov väzenia za manipuláciu s dôkazmi, neskôr bolo k jeho trestu pridaných ešte 480 rokov. Pátranie po vrahovi stálo americké úrady viac ako 15 miliónov dolárov. Spisy o približne 18 000 podozrivých zaplnili 750 šanónov. (Raccoon.city)

 • - V cele smrti vtedy sedel iný sériový vrah, Ted Bundy. Ten s vidinou miernejšieho trestu ponúkol, že vytvorí dokonalý profil hľadaného zločinca. Ním vytvorenému portrétu nikto nevenoval väčšiu pozornosť. Bola to chyba. Bundy predostrel, že si vrah pamätá miesta, kam mŕtvoly odhodil, že sa na ne chodí pozerať a znovu prežíva vzrušenie, aké mu poskytol zločin. Tiež ako prvý s istotou vyhlásil, že je vrah nekrofil. Neskôr sám Ridgway vypovedal, že Bundy sa nemýlil. (Raccoon.city)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace