V řece Green River je nalezeno několik ženských těl, některá již v pokročilém stádiu rozkladu. Od léta je to již celkem deset obětí a přibývají další.
Vždy se jednalo o prostitutky, které působily na místě zvaném Strip. Mladý detektiv Dave Reichert se ujímá svého prvního případu. Vydá se za Robertem Keppelem, bývalým vrchním vyšetřovatelem v případu Teda Bundyho, známého sériového vraha, a požádá ho o pomoc. Bob se do případu zapojit nechce, ale nakonec souhlasí alespoň s tím, že bude Daveovi k dispozici jako konzultant.
Všechny oběti měly ve vagíně vražený kámen, až na jednu, u které vraha asi někdo vyrušil. Bobovi přijde domů dopis z vězení od Bundyho, který mu nabídne pomoc s vyšetřováním případu. Bobova žena to nese velice těžce a obává se o svou rodinu.
Když Bob s Davem dorazí do floridské věznice, kde Bundy čeká na trest smrti, ten jim navrhne, aby uspořádali festival drsných pornofilmů a fotili si každého návštěvníka. Myslí si, že pachatel tam určitě bude...
Bundy přesvědčí vyšetřovatele, aby mu nechali jeden spis k prostudování. Podle dat únosů obětí si myslí, že vrah pracuje na směny a víkendy pravděpodobně tráví s rodinou nebo někde mimo město.
Myslí také, že vrah je mladý bílý muž, pravděpodobně svobodný, bez přítelkyně a má nějakou podřadnou práci. Bob chce, aby mu Bundy pomohl dostat se hlouběji do vrahovy hlavy, ale ten k tomu potřebuje fotky z místa činu. Na základě informací od něj je nakonec objeven jeden podezřelý... (oficiální text distributora)

Hellknight12

Veľmi zvláštny film. Herecké obsadenie je veľmi dobre aj sa snažia ale ten scenár... Zvláštnejšie spracovanie skutočného prípadu som snáď ani nevidel. Prečo je viac ako polovica filmu venovaná Tedu Bundymu? Film sa síce z časti venuje aj vrahovi z Green River ale nie tak ako by človek čakal. Toto spracovanie nie je síce najhoršie ale pri ňom by film musel mať aspoň 240 min a nie 91 min. I vrahovi a jeho vraždách sa síce celý čas hovorí a vidíme ho až 2x a to v strede filmu a na konci filmu, kde ho vlastne vidíme už vo vypočúvacej miestnosti, tam povie pár viet a veľmi rýchlo to ukončia štýlom: "dáme text na konci aby sme to zbytočne nenaťahovali". Oveľa lepšie bol spracovaný film Psychopat z Green River z roku 2008. Film odporúčam iba v prípade, že ak už vážne neviete, čo si pustiť. Celkové hodnotenie za mňa je 30%. ()

selekce

Cary Elwes byl pro mě jednoznačně nejlepším hercem v tomto příběhu, protože ostatní herci mi tu připadali trošku prkenní. Jinak docela příjemně koukatelný a až na pár rozvláčnějších míst napínavý film. ()

magu

Škoda nevyužitého námetu. Ono sa ale zo skutočných príbehov asi ťažko robí pútavý film. V tomto prípade sa to veľmi nepodarilo. Oveľa vac sa človek dozvie o Tedovi Bundim na Wikipedii. Tri hviezdičky sú trochu viac ako by si tento film zaslúžil, ale mám rád filmy o sériovych vrahoch. Musím ale priznať, že na prvý krát som pri vykecávačkách vo väzení zaspal. ()

Hlavonozec

Ano, Bundy je úplný Lecter z Mlčení jehňátek a ještě víc v Manhunter. Proč? Protože postava Lectera je podle Bundyho dělaná. Náhodou, tohle je podle mě hodně podceňovaný film. ()

matryagy

Filmy podle skutečných událostí mě baví, ale tohle zpracování je nic moc, no spíš nic než moc. Nejlepší pasáže jsou s masovým vrahem, protože agenti jsou nemastní neslaní...ale na zkrácení dlouhé chvíle to stačilo. ()

M.Fish

Zvláštní film...Vrah od Green River se nezdá být hlavním tématem tohoto filmu. Doznání Teda Bundyho je to zpracované na dobré úrovni. ()

Nikol45

Tohle zpracování je dost slabé. Nějak mi to nic nedalo. Vím o lepším zpracování a to Psychopat z Green river. To byl jiný level ()